Евентуална бременност?

  • 981
  • 4
Здравейте, мили жени!
Темата ми не е за този раздел, за което се извинявам, но не можах да намеря по-подходящ, а искам да се посъветвам с вас и с вашия опит. Притеснявам се от нежелана бременност, като историята е следната.
В продължение на 1 год 8 месеца приемах противозачатъчни, след което сега правя пауза. Първият месец цикълът ми продължи 25 дни, но сега е вторият месец и вече 32 ден не ми идва. Този месец съм правила само 2-3 пъти секс, ползвала съм презервативи и не мисля, че е имало проблем. Но се притеснявам да не би при любовната игра, когато веднъж приятелят ми свърши някак да е попаднала сперма по ръцете ми, която после по невнимание да съм вкарала във вагината си... Много нереално ми се струва, защото внимавам, но съм параноична на тема нежелана бременност и ме е страх. Направих си вече 3 теста за бременност - на 29ти, на 31ви и на 32ри ден от цикъла, и трите бяха отрицателни. Но точно тук във форума четох за много бременни, които също са имали отрицателни тестове за бременност, и това ме хвърля в паника. Обадих се днес по телефона на гинеколога си - той е в отпуска до 20ти август. Каза ми, което и аз знам, че при гинекологичен преглед не можа веднага да се установи бременност, защото ембрионът е малък и ме посъветва да се доверя на тестовете, но мен си ме е страх. Искам да добавя, че усещам странна тежест в областта на матката от 2-3 дни, която преди не съм имала или не съм й обръщала внимание.
Искам да ви попитам за мнението ви: смятате ли, че мога да се доверя на тестовете? Или това е от противозачатъчните, след като първия месец след като ги спрях, нямах проблеми? Ако не ми дойде ще отида след 20ти август при гинеколога си за окончателна консултация, но преди това искам да се допитам до вас.
Много ви благодаря и късмет с желаното бебеправене!
Виж целия пост
# 1
Бе все пак можеше във форум здравословни проблеми да го постнеш това ....
По темата: Често се получават аномалии с цикъла (могат да продължат до 6 месеца) след спирането на приема на противозачатъчни.
Ако смяташ, че уринните тестове не са достоверни, направи кръвен ЧХГ тест. И в неделя можеш да намериш лаборатория в София.
Не се панирай излишно, защото притеснението допълнително може да забави цикъла. Както промени в климата, пътувания и пр.
И още нещо - ако не желаеш бременност, не си спирай контрацептивите  Peace
Дано нещата са каквито ги искаш
Виж целия пост
# 2
Кръвният тест ще ти покаже дали има бременност,но на мен не ми се вярва.Така както го описваш,само от любовна игра....почти невъзможно ми звучи.
Виж целия пост
# 3
Скоро съпругът ми имаше една пациентка, девствена, забременяла при любовна игра. Всичко е възможно. Направи тест.
Виж целия пост
# 4
благодаря за отговорите, макар че мнението на Lali ме шашна съвсем...
Ще отида при първа възможност на кръвен тест, за съжаление това може да стане най-рано утре. А знаете ли за колко време излиза резултатът и можете ли да ми препоръчате някоя лаборатория в София?
Иначе сигурно ще продължавам и с уринните тестове до окончателно изясняване на въпроса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия