Днес направих скандал на педиатърката! Нормално ли е ......?

  • 9 193
  • 58
Кажете ми нормално ли педиатър да има приемно време 2 часа на ден. Кабинета представлява апартамент с два кабинета и в антрето 2/2 метра четирикраки столчета за чакащите. Винаги когато водя сина ми на преглед /той сега е на 11 мес./ там е фрашкано с народ - бабички, старци и деца. Кихат, кашлят и сеят бацили наляво и надясно. Освен, че се притиснявам за сина ми, в момента съм бременна с второ и внимавам много да не хвана някой грип. Днес, когато видях 3 деца и 3-ма възрастни в чакалнята, мислех да се откажа, но ми трябваше бележка за ДМК, та нямаше как да не изчакам. При следващо повикване педиатърката ме видя с бебето и корема, но не ни покани да минем без ред. Чаках 45 минути. Минути, в които щях да се пръсна от гняв.
Що за лекарска практика е това. На директния ми въпрос защо не направят 6 часов работен ден, тя ми каза, че нямало да има смисъл защото по принцип нямали много пациенти, обаче видите ли винаги когато аз ходя с бебето на преглед се случвало така, че има много хора.
Исках да ви попитам, и при вас ли е така. Чакате ли на опашка?
Виж целия пост
# 1
Ами защо не смениш педиатърката?
Нашата е в един медицински център, а не в поликлиника, и почти никога не чакам. А и преди да отида се обаждам по телефона и тя ми казва ако има хора, да отида примерно след час. А когато трябваше да вземат на бебка кръв и урина за изследванията след 6-тия месец направо ми забрани да се качвам пред кабинета, че имало много болни деца да чакат - да не ни заразят.
Много е свястна!
Ти в кой район на София живееш? Аз съм в Лагера - ако те устройва, мога да ти дам координати на нашата педиатърка.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Ивета Вучева
Исках да ви попитам, и при вас ли е така. Чакате ли на опашка?

Хм, чаках и смених педито! По принцип не е нормално да имаш двучасов работен ден Shocked така мисля аз.................
Виж целия пост
# 3
Аз съм в Дружба, но съм с кола. Ако някой от вас има добър педиатър някъде тук наблизо, моля ви дайте ми координати. Сериозно съм се замислила да я сменя.
Виж целия пост
# 4
При нашата е същото и аз вече няма да водя бебо там. Викам си вкъщи педиатър от Вита, а когато ходим винаги ни вика по рано за да не се засичаме с болни дечица. Тъпото е че и двамата с мъжа ми ни осигуряват на пълните заплати и плащаме луди осигуровки, а си плащаме всеки път като отидем на лекар и за нас и заради детето. Сбъркана ни е държавата и незнам ще се оправи ли някой ден... ама това е друга тема.
Виж целия пост
# 5
Никога не съм чакала.Записват часовете с интервал от десетина минути-не се застъпват.Така че като отидем с бебка направо влизаме за преглед...
Виж целия пост
# 6
Направо я сменяй! Щом те е видяла да чакаш и не те е извикала, даже не е попитала за какво си - с корема и детето само за една бележка да дремеш толкова време - направо е възмутително!!!

Моята никога не би допуснала такова нещо, а има огромна практика. Децата ги вика в отделни часове, без да се застъпват, а ако ми се наложи да отида, само се обаждам и ме приема в отделно помещение, без изобщо да мешам детето с бабите. Ако се наложи, и до вкъщи ще дойде! При толкова много лекари, хич не се мотай - отивай другаде. Като се роди бебето, пак ли ще те кара да чакаш сто часа?
Виж целия пост
# 7
Сменя педито, защо ще се буташ в стаичка 2/2 с бабки и сополиви дечица?
Виж целия пост
# 8
Да,сменяй педито ...ма май сега не може, а юни месец и декември.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: zvetizvetkova
Да,сменяй педито ...ма май сега не може, а юни месец и декември.


Може, но трябва да се оплаче в Здравната каса
Виж целия пост
# 10
Цитат на: evpraksia
Цитат на: zvetizvetkova
Да,сменяй педито ...ма май сега не може, а юни месец и декември.


Може, но трябва да се оплаче в Здравната каса

Да и ще я мотат сумати време, то дотогава ше стане юни...
А тя с корема и сдетето ще се разхожда по 100 пъти до ЗК.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Ивета Вучева
Аз съм в Дружба, но съм с кола. Ако някой от вас има добър педиатър някъде тук наблизо, моля ви дайте ми координати. Сериозно съм се замислила да я сменя.

Моята педиатърка е в Студентска Поликлиника (влиза се от към гърба на сградата) -др Нели Пашева - Пешева, много съм доволна, отзивчива жена, компетентна (поне аз така мисля). Откак ми се е родило бебето 100 пъти съм й звъняла за всякакви глупости, винаги е на телефона и ми обяснява всичко спокойно. Бебетата за консултация ги вика отделно от другите пациенти.
Но наистина можеш да смениш лекаря чак юни месец.
Виж целия пост
# 12
И На нас понякога ни се налага да чакаме и то при 6 часов работен ден, но педито ни е супер и не ми се иска да я сменям освен това ми е в блока, а това си е предимство..., но на твое място бих сменила твоята лекарка освен ако нямам специално отношение както е в нашия случай! При нас има часове за детска консултация, които се спазват много стриктно. Може да има човек просто за бележка - ако е в часа за детска консултация си чака да свърши.


Виж целия пост
# 13
смени я!
аз имах късмет с моята - тя е невероятна - най-малкото дойде 2 пъти след като си дойдохме в къщи с бебо - и не взе нито лев!
Виж целия пост
# 14
Сменяй педиатърката и това е Sign Exclamation
Софийските мами ще ти препоръчат добър педиатър, пък тази  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия