Какво за закуска?

  • 627
  • 7
  Здравейте мами,
Разчитам на вас да ми дадете идеи за закуска - и сутрешна и следобедна  Thinking
Мънечката е на 10 месеца. Мааалко е пухкавка, та затова избягвам много-много кашите   Sad
Знаете ли дали има и бебешки бисквите, които не са с много захар  newsm78
Благодаря ви предварително за споделените идейки  Hug
Виж целия пост
# 1
Има и вкусни каши без захар.Тези на Celia, например.Дъщеря ми ги обожава Laughing,яде всеки ден, а не качва много на месец. Bebi също имат серия без захар. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
И моят мъник е доста едричък,по този повод до сега каши не съм давала.Ще изброя нещата които му давам за закуска:попара ; качамак; кус кус; овесени ядки с плодове; грис с плодове; АМ с банан;извара с плод пасиран(това му е любимо).Сега съм взела да дам юфка,дано да му хареса.Знам че вече може и кисело мляко с някакъв плод или бисквитка,но Марти изобщо не харесва кисело мляко.

Виж целия пост
# 3
.. кус кус..извара с плод пасиран(това му е любимо).

супер идеи 10х  Flutter
за кус-куса как го правиш, какво количество, какво слагаш вътре още?
и за изварата - по колко извара за порция?
Виж целия пост
# 4
.. кус кус..извара с плод пасиран(това му е любимо).

супер идеи 10х  Flutter
за кус-куса как го правиш, какво количество, какво слагаш вътре още?
и за изварата - по колко извара за порция?
Слагам около 200гр вода да заври,след това добавям 3 с.л. кус кус,варя го малко повече от указаното на листовката,за да се развари хубаво,някъде около 5 минути да се надуе хубаво,след това го прецеждам и слагам в чиния,в която предварително съм сложила 1ч.л. кафява захар(може и без нея),2 ч.л. сирене и 1 ч.л. масло.
Извара слагам на око,да се получи обща смес към 200гр.Слагам половин банан и около3-4 с.л. извара.Всичко това пасирам.Става чудно.До сега съм правила само  извара и банан,извара и праскова.Може обаче да стане според мен с всякакъв плод.
Успех!Дано да се харесат на девойката!
Виж целия пост
# 5
Елда с плодове; елда със сиренце и масло; бисквити с плод. Аз също не съм привърженик на кашите и почти не съм давала и не давам. Не добавям никаква захар (и сол в яденетата). Фруктовата захар е достатъчна.
Към изварата и плода понякога добавям овесени ядки.
Виж целия пост
# 6
обожава елда с настъргана ябълка, качамак със сиренце/ обезсолено/ и дадох вчера за първи път , царевичен грис като се цедя и и го правя с кърма и дожавям пак настърган плод, десертни кремове - но никогане добавям захар  Naughty, само плод и кърма
голямата ми дъщеря захраних дост апо раничко и ядеше и кус кус , попара със сухар и сирене, кисело мляко с бисквита / като стана по голяма и добавях и млако плод и цвят че да стане като на рекламите  Rolling Eyes / е вече не се лъже / може да се развихриш със спагети със някакъв странен сос - домати, шунка .... каквото ти дойде наум ама то като за обедно меню звучи май това повече

не се сещам още но има мнооого варианти на закуски - особенно като попорастнат - стават всеядни  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
просо със сирене, елда с плод, извара с плод и овесени ядки, грис (не съм го подлаждала), грис с плод.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия