Дайте идея за сладки/ши с локум!

  • 3 227
  • 16
Донесоха ми голямо количество локум - натурален и плодов и не знам какво да го правя. Дайте някоя подходяща рецепта, моля!!!! Shocked
Виж целия пост
# 1
Сещам се за локумки, но рецептата е у дома  Sad а не я помня на изуст.
Утре ще ти я напиша  Wink

Лека вечер на всики  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Aми майка ми прави много хубава баница с локум.Навива корите около локума на руло(ако е от този дългият) и реди в намаслена тава на руло или надлъжно.Отгоре наръсва с мазнина и пече . Мисля , че е това.
Виж целия пост
# 3
Здравей аз правя локумки така:

125гр. мас или маргарин, 100 гр. пр. мляко, 1 яйце, 3 ч.ч. брашно, локум и пудра захар за поръсване.
Замесвам тесто, точа кота около 0.3-0.5 см дебела разрязвам я на квадрати и после на триъгълници, колкото по-малки толкова по-добре слагам във всеки локум и пека на 180-200 гр. докато порозовеят. Докато са топли ги поръсвам със пудра захар.
Стават много вкусни. Laughing
Виж целия пост
# 4
Ellypr,
тези локумки ми се струват лесни и вкусни. Днес ще ги пробвам, а утре чакам гости, така че ще почерпя с тях. Обезателно ще споделя какъв е бил отзвукът. Обаче мисля да сменя маста с масло или маргарин, по-здравословно е. Рецептата с корите за баница ще тествам другата седмица, че ми се струва малко с въпросителна, а не мога да рискувам за утре.
Мерси за предложенията! Laughing
Виж целия пост
# 5
Локумки
Щипка сол
1 ч.ч кисело мляко
1ч.ч олио
1 пак краве масло
2 пак ванилия
1 пак бакпулвер в брашното
брашно колкото поеме
Замесва се меко тесто, разточва се, нарязва се на правоъгълничета, слага се локум и орехова ядка и се навива на пурички.
Пече се в намаслена тава в умерена фурна.
Още топли се овалват в пудра захар.
 
Сладкиш с локум
2 ч.ч бращно
1 кофичка кисело мляко
1ч.л. сода бикарбонат, угася се в млякото
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. захар
1 кутия локум нарязан на парченца и овалян в брашно
1 ч.ч. счукани орехи
Разбъркваш всички съставки без локума и орехите.
Изсипва се в намаслена ипоръсена с брашно тава.
Отгоре се нарежда локума и върху него се наръсват орехите.
Пече се в умерена фурна.

За локумки имам още няколко варианта на рецепти за тестото, но принципът е същия.
Аз лично повече харесвам сладкиша, защото става по-бързо.
Виж целия пост
# 6
Дами, според мен извърших кулинарен подвиг с тези локумки! По-голям експеримент не можете да си представите. Събрах две от рецептите и направих трета, но според мен се получи нещо много вкусно. Мерси много!
Виж целия пост
# 7
Бързи локумки

1 яйце
1 ч.ч. захар
1/3 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко с 1 ч.л. хлебна сода
2 ч.ч. брашно
ванилия
1 кутийка локум
пудра захар за поръсване

Разбива се яйцето със захарта, добавя се киселото мляко със содата, брашното и ванилията, като се разбърква добре. Тестото се изсипва в предварително намазана с олио тава и върху него се слагат нарязаните парчета локум. Пече се в умерена фурна. След като се изпече се нарязва на триъгълници и се поръсва с пудра захар.

Става страшно лесно, бързо и според "моите лакомници" (баща ми и съпругът ми) ... мммм вкуссссниичччккоооо ...   Grinning
Виж целия пост
# 8
Хайде и аз да кажа нещо лесно.Бутер тесто" Белла"- нарязвате на малки парченца,увивате в тях локумчето и печете. Можете да ги оваляте в кокос,филирани бадеми,счукани орехи и готово чудесни са с бяло вино или кафенце.Чао,сладури!
Виж целия пост
# 9
Домашно руло - продаваха го едно време в сладкарниците - с парченца бисквити и розов локум, ммммммм Laughing
Значи разтапяш една от дългите пръчки локум с една-две с.л. вода и 2-3 с.л. маргарин, разбъркваш със смлените бисквити / от локума и бисквитите може да заделиш маллко и да ги нарежеш на кубчета /, по желание ядки. Оформя се на руло, увива се с фолио, поставя се в продълговата форма за кекс и се охлажда. Според предпочитанията си може да сложиш парченца плод от сладко, нарязан банан, лимонови или портокалови корички, кокосови стърготини....абе въпрос на вкус и фантазия  Wink
Много вкусни стават и козуначени /в краен случай може и обикновени/ кифлички с локум, ама тестото е играчка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Локумки 1
Продукти:
2 ч. ч. мас
1 кофичка кисело мляко
1 бакпулвер
сода
брашно
локум
пудра захар за овалване
Приготвяне:
Замесваме тесто, точим, режем на триъгълници и завиваме с локума. Печем в предварително загрята фурна. Овалваме в пудра захар.


Локумки 2
Продукти:
2 ч. ч. мас
1 ч. ч. вода
малко мая
захар
малко бакпулвер
брашно локум
пудра захар за поръсване
Приготвяне:
Замесваме тесто, точим, режем на триъгълници и завиваме с локума. Печем в предварително загрята фурна. Овалваме в пудра захар.

аз лично повече харесвам 2-ри вариант Simple Smile Да ви е сладко
Виж целия пост
# 11
Направи баницата с локум на Дани75 - рецептата я има в номинираните. Много е хубава.
Виж целия пост
# 12
Ето я баницата на Дани Wink
Правих я за Нова година и стана много вкусна,макар че малко прекалих със сиропирането Rolling Eyes  Embarassed
Виж целия пост
# 13
Малко офф....къде изчезна това готино момиче Дани75, абе въобще много свестни образи залипсваха...Юл4е я няма...Джули разбира се... Sad
Виж целия пост
# 14
Дани75 май вече няма нет. И старозагорските мами й загубихме дирите, не се обажда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия