и отново за пишлето

  • 2 875
  • 24
здравейте много се надявах че ще успеем сами да се справим с оголването но вече сме на годинка и все още не е напълно забелено.ами сега newsm78говорих с лекаря каза че е мно
го болезнено и неприятно когато се прави от хирург.а една позната ми каза че няма нищо страшно и че се прави на годинка и половина.а
ко се направи по-рано няма ли да е по-добре????и изобщо ако някой знае нещо или са правили на детето му да пише.мерсииии Hug
Виж целия пост
# 1
   Аз го забелих на синчето още като беше бебе,всяка вечер при къпане леко на долу,така в продължение на месеци и все пак не беше напълно готово.На 1г.7м. му правиха опперация в Пирогов и лекаря каза,че го е оправил.
Виж целия пост
# 2
Не пипам там. Виж темата за фимозата.
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

Т.к. си почнала, защо си давате срок?
Виж целия пост
# 3
На около годинка го водихме при хирург да му я оправят, защото и ние си мислехме, че правим нещо, ама докрай не можахме и беше му се събрала мръсотия и стоеше като бяло топче.
Наистина е болезнено, и по време на самата манипулация и след това го боли поне 1 ден като пишка.
Виж целия пост
# 4
Ние забелихме пениса на нашия син на 3 месеца.След прекарана инфекция по съвет на двама педиатри.Не съжалявам нито за миг за това си решение.Сега поддържам идеална хигиена там и съм много по-спокойна.
Много е болезнено.Плака при пишкане много около 20 часа след забелването.
Обаче имам много ярък спомен от оперативното забелване на малкият ми брат на 3 годишна възраст.После седмици наред не даваше да го къпят и събличат въобще,много плачеше.Дори веднъж се наложи да му разкъсат копчетата на дрехите за да могат да го съблекат.И досега го помни и то като доста неприятен спомен.Не исках детето ми да преживява това във възраст в която помни.
Виж целия пост
# 5
Ние също сме доникъде със забелването, всяка вечер при баня дърпам по малко надолу, но напредъка е минимален. Знам, че докъм годинка този въпрос може да се реши от педиатъра с рязко издърпване, за да не се стига до оперативна намеса по-късно. Макар че и тогава , при пишкане детенцето плаче 1-2дни.една приятелка ми обясни как най-лесно да го правим-с едната ръка натискаш пишката в основата , а с другата хващаш кожичката и дърпаш лекичко нагоре-надолу!
Виж целия пост
# 6
Мъжът ми къпе Алексчето. Аз само помагам там. Та каквото са могли са направили - забелено е (малко с помощ и на педиатърката  Simple Smile )
 Peace
Виж целия пост
# 7
И на двамата-между 6 месеца и 1 годинка я бях свършила тази работа.Опитай с едно по-рязко движение и ако стане-намажи после с Дефламолче.
Виж целия пост
# 8
Ох и аз незнам какво да правя, ние сме на година и 3 месеца, а още сме наникъде. Педито каза 4е до 3 гидини сама се отваря newsm78Само да не се наложи да я отваря някой друг Sad
Виж целия пост
# 9
Моя син е на 1,6 г.В нашия блок имаме хирург,той все ни вика да идем в кабинета да го забели,защото му било време вече,но аз се двоумя.Самия доктор има две момчета и ги е оправил на тази възраст.Само каза да идем сутринта,че като пишка после ще го боли,та да поотмине до вечерта.Гледам,че на главичката има едно бяло топченце,личи си че ако се забели ще излезе мръсотия,но после дали ще ми дава да го забелвам сама.Ами ако пак се залепи?
Виж целия пост
# 10
Веднъж като е "разлепено"се почиства на всеки памперс,но вече ще е по-лесно,защото няма да има къде да се събира мръсно.Не съм чувала ,че до 3 годинки само се оправяло.Чувала съм за големи мъже с проблеми,породени от дългото изчакване.Не искам да плаша никого,естествено.
Виж целия пост
# 11
Още от новороден му дърпах леко кожичката и почиствах мястото,това по съвет на педито.Всеки път издърпвах надолу до където можеше да се отлепи кожичката.Когато стана на 6 месеца педито се опита да го дръпне докрай,но не успя изцяло и за това на следващия 7-ми месец вече свърши цялата работа.Болката е първите 24 часа при всяко пишкане,слагах го да се кисне в смрадлика и няколко дни почиствах мястото с риванол.Вече всичко е наред.
Виж целия пост
# 12
Големия го забели педиатъра на 7м(защото аз не бях стигнала до никъде),боля го един дин и после мина,но се залепва още няколко пъти и така до 3г го мъчих горкото всяка вечер.После се притесних да не му остане като комплекс или нещо такова и го оставих има съвсем леко залепване от едната страна,но педито каза че не е проблем.Бебо го оправи пак доктора(съвсем изненадващо за мен)към 8м,но му се сцепи кожичката и доста плачеше докато зарастне.Сега вече няма проблем,но и той не е забелен изцяло,ръбовете донякъде са слепнали.
Виж целия пост
# 13
и аз уж от 1 месец му дърпах пишлето но не беше ли достатъчно......... не знам,но и на нас ни се наложи да ни го заголи уролог.получихме възпаление поду се пишлето  и аз много се уплаших.отидох ме при личния лекар той ни прати на уролог.и той заголи пишлето.беше мнооооооооооооооооооого гадно и страшно
Виж целия пост
# 14
На сина ми му направиха операция в Пирогов под пълна упойка...нищо чак толкова страшно няма...точно един ден малко го болеше като пишка, но по-скоро го беше страх, че ще го боли, отколкото наистина да го болеше много. Проблемът е, когато разни уролози и педиатри извършват тази процедура без никакво обезболяване!!!
ПРОСТО НИКЪДЕ ПО СВЕТА НЕ СЕ ПРАВИ ТОВА!!!!!

И аз казвам: Виж темата за фимозата!
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

няма срокове в тази работа...или има проблем или няма! има бая изписано по въпроса и то от изключително компетентни специалисти. Можеш също така да отидеш на сайта на детската хирургия в Пирогов и ще намериш необходимата информация!
http://www.pedsurg.net/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия