Къде да направим спермограма Щерев или Надежда-моля за съвет

  • 9 629
  • 35
ЗДравейте момичета,

Искам съвет от вас - Къде да направим спермограмата си?
Колебаем се между Щерев и Надежда.
Имаме една вече и понеже показателите не са добри трябва да повторим изследването в център по репродуктивно здраве.
Разчитам на вашето копетентно мение и съвет.
Пуснала съм темата и тук и в Проблемно, за д амога да събера повече мнения.
Предварително благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата, защото и ние сме решили тази седмица да правим спермограма, и също се колебаем къде да е.
Виж целия пост
# 2
В "Надежда" (нали това беше на Стаменов клиниката в сградата на Малинов) са в отпуск до 4 септември. И ние искахме там, но не ми се чакаше повече. При Щерев в момента работят. Така че ако бързате със спермограмата, поне момента с чуденето къде да я направите ви е спестен...  Wink
Виж целия пост
# 3
Роски, мерси за бързия отговор.
Аз искам още нещо да попитам, което сигурно е доста глупаво, но предварително се извинявам за невежеството си и че се отклонявам малко от темата. Трябва ли за се запише час предварително и има ли значение дали сутрин или по всяко време на деня може да се отиде. Изобщо, някой ако може да ми обясни целия процес, ще съм много благодарна.  Hug
Виж целия пост
# 4
записваш си час предварително, полово въздържани 3-4 дни, без алкохол, медикаменти, и това е. ако скоро е пил антибиотици нека да минат седмица за да отшумят иначе, това мисля, че е достатъчно. като се обадиш те ти обесняват и по добре да отиде сутринта все пак. успех.
Виж целия пост
# 5
МИлото ходи в 2.30 следобед - просто за тогава имаха час и цялата работа приключи за има -няма 15 мин  Wink Blush. Не ми изглеждаше да е притеснен (това ти го казвам, за да успокоиш твоя, че голяма драма изживяват  тия мъже със спермограмите Wink). А иначе Joli75 другото ти го е обяснила.
Резултатите излизали за 1.5 - 2 часа, ама, пусто, ние се паднахме в петък следобед и още не сме си ги взели, та ми е чоглаво и напрегнато...
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря за бързите отговори. Аз точно за това исках малко повече информация, че малко спокойствие да внеса в обстановката  Wink
Рокси, успех, дано резултатите са добри!  fingerscrossed
Още веднъж, извинявам се, че отклоних малко темата.
Виж целия пост
# 7
И на двете места са добри, както и ТУК. Късмет и пиши.
Виж целия пост
# 8
Момичета благодаря за отговорите!
Имаме час за 10 за сряда в Щерев.
roxanne25  къде я правихте.
Ние правихме една в Геника,но искаме сега нова от клиника по репродуктивно здраве.
Виж целия пост
# 9
Задължително само в клиника по стерилитет.
Ние сме правили при Щерев. Много са внимателни и всичко минава добре.
Виж целия пост
# 10
Мила Lali,

това са показателите от Геника.

обем - 3,5 /реф 2-6 ml/
вискозитет - нормален /normal,abnormal/
ph - 7,6 /7,2-7,8/
концетрация - 83 млн/мл /40-120/
общ брой - 290,5 млн на еякулация /80-720/
Подвижност:
(а)бързо подвижни -  25 % />60 (а+b)/
(b)slabo podwivni - 10 %
(c) непрогресивно подвижни - 10 % /~10/
(d) неподвижни - 55 %
Морфология:
нормална - 30 % />60/
главични дефекти - 45%
шийни/на средното парче дефекти - 7 %
с цитоплазматичен остатък - 7 %
опашни дефекти - 4 %
специфични дефекти -7 % /деканитирани/
Еозинов тест - 58 % / >70 /
Клетки на сперматогенезата - 10 млн./ml /< 1 /
Левкоцити 3 мил./ml /<1/
Аглутинати / /<1-2 на поле/
Тип на аглутинация:
глава с глава(H-H) /
опашка с опашка(T-T) /
Смесена /
Други тестове:
HOS тест 49% />60/
MAR тест
IgG -
igA -
тестове за сперматозоидна функция:
Акрозинова(желатинолитична)активност - 54% />60/
тест за хоматинова конденцазия - 47% />60/
% функционираща фракция 15 % />22/

Индекси:
TZI - 1,9  /< или равна 1.6/
SDI - /    /< или равна 1.6
Fi - 0,4    /1.0 до 2.о фертилен; 0,1 до 0.9 инфертилен; 0 - стерилен

Заключение: Аsthenoteratozoospermia, с морфологични абнормалитети,характерни за Varicocele.

Дано при Щерев да са по-добри Wink Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 11
Flying, при Щерев го изпратих миличкия. Исках в "Малинов", но той се обади на 31.07 и му казали, че излизат в отпуск. Бях толкова бясна, а той толкова виновен (понеже месец и половина го юркам да отиде, а той все си намира причина да отложи, въпреки че го предупредих за летните отпуски), че изобщо не си и помисляше да се опъва  Mr. Green
Сега си чакаме резултата. Стискам палци и на вас за по-добри резултати  Hug
Виж целия пост
# 12
roxanne25 мерси мила,

Надявам се, че като ги гледам и като четох кое какво е....
За колко време става спермограмата на нас ни казаха 2 дни.
Разширена ще правим.
За колко време ще стане вашата.
Виж целия пост
# 13
Имайте предвид, момичета, че през летните месеци, заради горещините, резултатите може да са леко занижени спрямо тези, които биха имали мъжете ви през есента и зимата да речем. Надявам се, че ме разбрахте Grinning Обикновената СГ става за около 2 часа време.
Виж целия пост
# 14
Ами нашата е обикновена - като за начало - казаха ни час и половина - два. Ама за разширена сигурно трябва повечко време.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия