За овулацията

  • 1 474
  • 14
Здравейте момичета преди няколко дена една моя приятелка загуби бебето си в 4-тия месец,помоли ми да попитам от неино име при 21 дневен цикъл кога трябва да и е овулацията идва и през 21 дена.Ще се радвам ако ми отговорите Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравейте момичета преди няколко дена една моя приятелка загуби бебето си в 4-тия месец,помоли ми да попитам от неино име при 21 дневен цикъл кога трябва да и е овулацията идва и през 21 дена.Ще се радвам ако ми отговорите Heart Eyes
Зависи от дължината на ЛФ/лутеалната фаза/- ако ЛФ е 14 дена
О е на 7 ден.
Ако ЛФ е 12 дена - на 9 ден
ЛФ обикновено е  11 до 16 дена
Просто трябва да се направи една схема: 21-11=10 ден
21-15=6 /едва ли ЛФ е 16 дена/
Или О може да е от 6 до 10 ден на МЦ.
Виж целия пост
# 2
Съжалявам за загубата на приятелката ти  Sad
За да знае най-точно да иде на УЗ или да прави тестове за овулация.
Виж целия пост
# 3
Съжалявам zа zагубата.  Sad

Нека приятелката ти ходи няколко месеца да си следи овулацията прí лекар. Моят цикъл се удължи след аборта ми. А и Щом се е случило преди няколко дни, нали zнае, че трябва да почака малко. Желая и успех.  Hug
Виж целия пост
# 4
 SadАз знам,че овулацията е 7дни след менструалното кървене,но при всеки е различно както казват момичетата.В нета има календари за изчисление на ОВ,но най-сигурно си остава лекарското мнение.
Виж целия пост
# 5
pucana, цикъла на приятелката ти може да се промени след  .... процедурата.
При 21- дневен цикъл, Ову мисля е м/у 7 и 9-10 ден.
Тестове за Ову ще и покажат кога е. Може да съчетае нещата с измерване на БТ.
Прегърни силно приятелката и и пожелай да е много силна и уверена, че ще гушка бебче!
  bouquet  за теб и нея
Виж целия пост
# 6
Момичета тя ми каза че не са я стъргали в болницата във Велико Търново а са я включили на система и са чакали бебето само да падне и после с ваком и извадили плацентата,по този начин също ли се променя цикъла Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Променянето на цикъла първо не е задължително  Hug
После се дължи не на процедурата, с която е прекъсната бременността, а от хормоните в организма на жената.
Хормоните на всяка жена са в някакви стойнсти. Когато забременее, тези стойности се променят (постъпателно и относително равномерно). Когато роди или, както в случая на приятелката ти, бременността бъде прекъсната, хормоните рязко променят стойностите си и започват да се връщат в предишните. Организмът минава през шок, в следствие на това хормоните може да не се наместят точно както са били преди бременността и това да доведе до промени в месечния цикъл на жената. Не се притеснявайте, но кажи на приятелката да ходи на контролите и задължително да обсъди следващото забременяване с лекаря си   bouquet
Виж целия пост
# 8
Най-добрия вариант е да си купи тестове за овулация а не да се лута в изчисления, които в крайна сметка не важат за всички жени.
Виж целия пост
# 9
Най-добрият вариант  е да ходи на фоликуметрия, защото тестовете да овулация също са доста несигурни, личен опит. Laughing
Виж целия пост
# 10
Имам въпрос : всеки месец ЛФ еднаква ли е? Примерно аз поддържам по-висока БТ (тази след ову) 14 дни 2 месеца поред, т.е.  и другия месец ли трябва да ми е пак 14? Само продължителносста на дните до О ли се променят при цикъл който варира от 28-32 дни?
В смисъл когато ми е 28 дни, значи ову е на 14-ти ден, когато е 29 - на 15-ти, когато е 30-на 16-ти и съответно при 31 дневен цикъл на 17-ти ден, а ЛФ си е все 14 дни, така ли е?
Виж целия пост
# 11
Питането ти е конкретно за овулацията, но аз малко ще се отклоня.

Във Велико Търново няма специалисти /личен опит/. Първо намерете добър специалист в Плевен /най-близо ви е/. Ако не си е направила профилактичен преглед - да направи. Хубаво е да си следи овулацията с фоликулометрия, ако няма възможност - с ову тестове и мерене на БТ /базална температура/. Влез в библиотеката и разпечатай няколко статии по въпроса!
Изяснихте ли евентуалната причина за аборта?
 Доколкото имам поглед върху работата на "специалистите" в Търново, искрено се съмнявам, че някой ви е дал каквато и да е информация! Confused
Насочи приятелката си към форума. Тук може да получи ценна информация.
Съжалявам за случилото се! Sad Успех! Peace
Виж целия пост
# 12
siska, да, така е. ЛФ е относително постоянна величина, но сама по себе си е различна при всяка жена. В общия случай е 14 дни, но е прието за нормално отклонение в рамките на няколко дни т.е. за нормална ЛФ се смята от 12 до 16 дни. Моята, например е 13 дни и това е почти винаги. Различна по дължина ЛФ съм имала само когато съм била много болна или съм приемала лекарства като Дуфастон например. Примерно след изкаран тежък грип, точно седмица след ову, с прием на доста силни антибиотици  ЛФ ми беше само 10 дни. Или пък след прием на дуфастон ЛФ беше около 16 дни. След лапароскопията също имах доста къса ЛФ - пак 10 дни.
Виж целия пост
# 13
Имам въпрос : всеки месец ЛФ еднаква ли е? ............
И схема за да стане по ясно:  Grinning
Виж целия пост
# 14
Брагодаря момичета за отговорите, значи при мен фазата до овулацията е по-дълга от тази след нея, така поне ще знам след като ми мине овулацията кога би следвало да ми дойде М и  ще мога да установя евентуално закъснение ако има. Защото цикъла ми варира и не знам кога би следвало да дойде следващия, но овулация бих могла да хвана и да се ориентирам по-лесно за датата на М.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия