Лазаня с кори за баница

  • 16 609
  • 20
Обикновено си меся кори за лазаня, като ме мързи Laughing, я правя с юфка, но вчера експериментирах с кори за баница и стана чудесна.
На дъното на тавата бешамелов сос, 3-4 кори, смес - задушена от 500 г кайма, 1 парче наденица, 2 гл. лук,1/2 гл чесън, 200 г гъби, 400 г домати, черен пипер, настърган кашкавал, пак 4 кори, бешамелов сос, смес, кашкавал, 3 кори, бешамелов сос, 4 кори. Нарязва се на парчета и се пече.
Виж целия пост
# 1
Забравих нещо - малко преди да стане готова, се наръсва с кашкавал и допича 5-10 мин.
Виж целия пост
# 2
И аз съм пробвала, ама не ми харесва. Сигурно е до майстора  Flutter
Виж целия пост
# 3
Правила съм.Хареса ми и мъжа ми я хареса.
Но съм на мнение, че нищо  не може да  замени корите за лазаня.
Виж целия пост
# 4
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз я правя винаги с кори за баница - така я харесваме всички. Но по малко по-различен начин: Запържвам лук, слагам каймата, като се позапържи и тя - настъргани домати, накрая - подправките. Отделно си разбивам 2-3 яйца с 5-6 лъжици кисело мляко и натрошено сирене. В тавата редя пласт кори - каймяна смес - кори - яйчена смес - и така ги редувам, докато свършат. Върху най-горния пласт кори слагам малко яйчена смес, която си отделям, преди да сложа натрошеното сирене - около 2-3 лъжици, колкото да се намаже най-горната кора. Слагам да се пече. Малко преди да е готова - вадя, нарязвам на ромбове, поливам я с 1 чаша газирана вода, като гледам да сипвам най-вече в нарязаното, настъргвам кашкавал и я слагам за още няколко минути във фурната.
Виж целия пост
# 6
най- сполучливият вариант на лазаня, с нещо различно от класическите кори за лазаня, е с останали катми или палачинки.

правя я в кръгла форма и става супер. Peace
Виж целия пост
# 7
и аз съм правила, но не с финни кори
забарвих им името на другите
Виж целия пост
# 8
Онзи ден правих такава. Да, прилича си на баница с месо, но е ужасно вкусна.
Аз използвах от онези печени кори за баница, в кутиите.
Виж целия пост
# 9
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace

и аз мисля така Peace
Виж целия пост
# 10
И аз съм правила, но си прилича на баница с месо. Много е вкусно, но с корите за лазаня си е друго  Peace
Peace Имат си специфичен вкус.
Виж целия пост
# 11
Обикновено си меся кори за лазаня...

може ли рецептата, аз имам само за спагети...
Виж целия пост
# 12
Утре - трябва да погледна в тефтера точните продукти.
Виж целия пост
# 13
споделете как става с корите от ония печените?след всяка кора ли плънка? и реже ли се?
а с обикновенните- между 4 кори слагали се мазнина или друго или само се слагат 4 кори наведнъж?
звучи ми много вкусно и искам да пробвам
Виж целия пост
# 14
Обикновените кори се слагат една върху друга без мазнина помежду им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия