За почитатели на родния селски туризъм

  • 28 371
  • 69
Ако сте почитатели на селския туризъм или просто  нямате собствена вила, а обичате да сте сред природата, ето един сайт:

http://www.kras.net/index.php?md=browse&db=tur&id=816&list=1

Ако искате ,в тази тема може да споделим кой къде е ходил,от кое място е доволен и  кое категорично няма да посети повече  Grinning
Идва пролет и лято и аз се размечтах за пътувания.... Grinning

ПП -Видях ,че има подобна тема,но в нея не са изказани впечатления от посетените места.....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19403&highlight=%F1% … F3%F0%E8%E7%FA%EC
Виж целия пост
# 1
Страхотна идея!
От доста време се каня да пусна такава тема, но все не намирам време и точните думи. Миналата година бяхме с компания по пътищата на родината. Минахме през много места, посетихме разни закътъни и по-малко известни местности и градчета и останахме очаровани от природата и от хората. В планината те посрещат все едно вчера са се разделили с теб. Два дни прекарахме в Триград, а можеше поне още десетина дни да откараме. Мясото е магическо, гостоприемството на хората - невероятно. Чувствах се не в хотел, а в дома на много близки хора, които цял живот нас са чакали. Цените са съвсем приемливи, дори ниски за глезотийките, които ни спретнаха. А и в самата област има много за гледане, като се започне от пещерата Дяволското гърло, Пияната гора, триградското ждрело, Ягодинската пещера. Пещерняци от местния клуб"Силивряк" предлагат скално катерене с екипировка, изживяване с много адреналин. Горещо ви препоръчвам Триград, пътуването до там си заслужава на 100%
Виж целия пост
# 2
Ами там, където аз съм била и горещо препоръчвам  - Чифлик (до Троян) има невероятен хотел "Дива", с минерален басейн, Боженци и х-л "Фенерите", Ковачевица, Лещен... Абе много са. И съм сигурна, че има още хиляди такива места из България. Хайде споделяйте да си планираме ваканциите още от сега, че хубавите места бързо се заемат Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Страхотна темичка.

От кога си мечтаем с мъжа да обиколим България и да видим интересни места, но от какви ли не ангажименти нищо не става.

Положителни отзиви обаче само ще ни насърчат. Ние сме с бебе и ни трябват малко повечко удобства, а желание имаме голямо.

За сега сме ходили само на Момчиловци - което е близо до Пампорово, а в едно близко село се намира най-страхотния ресторант, в който съм била някога. Казва се "Воденицата" и наистина е воденица. Смилянска боб-чорба, пъстърва и печени там хлебчета мммммм. При това цените са неприлично ниски, а до теб минава рекичка.
Виж целия пост
# 4
Темичката е супер!
Ние с мъжа ми много обичаме да обикаляме и сега сме решили стопли ли се времето и малкия да го правиме пътешественик  car003
На мен много ми се ходи някъде по Еленския Балкан, Трявна, Етъра, Добринище, Вонеща вода,Чепеларе за това моля ако някой е ходил по тези места да сподели впечатления!
Аз препоръчвам Боженци, Жеравна, Арбанаси и разбира се, моето любимо място - Мелник!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: silviat
Темичката е супер!
Ние с мъжа ми много обичаме да обикаляме и сега сме решили стопли ли се времето и малкия да го правиме пътешественик  car003
На мен много ми се ходи някъде по Еленския Балкан, Трявна, Етъра, Добринище, Вонеща вода,Чепеларе за това моля ако някой е ходил по тези места да сподели впечатления!
Аз препоръчвам Боженци, Жеравна, Арбанаси и разбира се, моето любимо място - Мелник!


Да, Еленския Балкан и на мен ми е много любим. А пък в Трявна има един невероятно хубав хотел - казва се "Сезони", ако не се лъжа. А до Елена има едно село Вълчевци... майче така се казваше. Там има една къща - "Трухчевата къща", където можеш да отседнеш, има огромен двор, с беседки, камина и малко езерце с риба - всичко това на едно място. Освен това собственика има коне и можеш да яздиш, има и зайци и пъдпъдъци и ако искаш можеш да ловуваш, въпреки, че аз не си падам много...
Виж целия пост
# 6
Аз и мъжа ми пътуваме всеки уикенд.
По миналия бяхме на Arrow  Рилски манастир. Там е много хубаво.

Друго хубаво място е Arrow  Гложенския манастир, за който не е ходил там- гледката от върха е невероятна, наблизо има пещера - необлгородена. Намира се към края на магистралата по пътя за Тетевен.

За  Arrow Триградското ждрело вече са казали. Там е хубаво с лодка да се влезе в някои от пещерите.

Рибарица разбира се Simple Smile страхотно място за отмора.

 Arrow Юндола - бяхме там някъде преди месец в големия сняг, много красиво и снежно.Чист въздух, спокойствие.

 Arrow Арбанаси, Велико Търново - там може да се види-Чаршията, къщата с маймунката, конниците и много много други.

 Arrow Згориград до Враца - има селски туризъм и екопътеки обособени - също е много красиво и незабравимо.

 Arrow плаващите къщи - в един язовир до Пловдив. Това пък е върха, някой от къщите имат и малък басейн вътре и джетчета.

 Arrow Копривщица - не е далеко от София, за който обича селския уют-има много вкусни ястия.

 Arrow Роженския манастир, Мелник, Перперикон - тези ще ги посещаваме след месец - тогава ще ви кажа повече.

Други хубави места на които съм ходила: Елена има страхотни къщи за отмора, Балчик.

 Arrow Близо до гара Бов се намира втория по големина водопад в България-това е неописуема красота. Ходихме когато имаше още сняг. Водата пада от страшна височина, а после излиза от отвор и представлява нещо като пръскало. На същото това място Йордан Йовков е написал дядо Йоцо гледа.
За съжаление нямам снимки оттам.

 Arrow Пещерата Съева Дупка по пътя на магистралата София - Варна. Нещо уникално е, ако не сте ходили отделете време и го направете. Много е красиво вътре.

 Arrow Орешака - това е до град Троян. Там има един много посещаван манастир, а ако се хване една горска пътека се стига до един манастир на върха на планината направен от самотен монах, който е писал мисли по камъните, които водят нагоре.

 Arrow По поречието на Искър сме ходили да караме кану и каяк, но забравих точното име на мястото, наблизо е манастир Седемте престола.

Мога да изброявам с часове, защото наистина съм ходила на много места, но мисля да спра до тук. Ако на някой му е интересно ще продължа.
Виж целия пост
# 7
Ето тук бяхме миналото лято с двете деца и приятели.Храната е перфектна.Обслужването на ниво.Чувстваш се "бял човек"  Simple Smile Останах много доволна.Това е в Еленския Балкан.

http://www.bgglobe.net/index.php?s=-1211&l=0
Виж целия пост
# 8
И ние се запалихме по такива места,след като преди 2 години посетихме къщата-хотел на сем.Джумалиеви в с.Медвен.Там е разкошно а и има всички удобства.Миналата година бяхме в Жеравна-Карафезовата къща!А това лято бяхме в с. Кости в къщата -хотел на сем .Панговски!Райски местенца са!Много е красиво!Запазила съм си координатите на местата в които сме почивали и ако някой се интересува-насреща съм!И задължително ще си сейвя темата-много е полезна!
10х на СтаМ и на всички които ще постнат по нещичко!
Виж целия пост
# 9
Slunce, интересно е ,разбира се! Нали затова е тази тема Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Нина
И ние се запалихме по такива места,след като преди 2 години посетихме къщата-хотел на сем.Джумалиеви в с.Медвен.Там е разкошно а и има всички удобства.Миналата година бяхме в Жеравна-Карафезовата къща!А това лято бяхме в с. Кости в къщата -хотел на сем .Панговски!Райски местенца са!Много е красиво!Запазила съм си координатите на местата в които сме почивали и ако някой се интересува-насреща съм!И задължително ще си сейвя темата-много е полезна!
10х на СтаМ и на всички които ще постнат по нещичко!


за хотела на Димо ли говориш? Не се сещам фамилията му в момента, но и ние сме били в медвен и много ни хареса.
Виж целия пост
# 11
ами аз си оставам пристрастна до край просто, съжалявам.

Копривщица е моето място. Simple Smile

естествено има още много места за почивка, ама пусто пристрастие Laughing
Виж целия пост
# 12
Момичета, казвайте къде става или не става за почивка с деца, има ли басейни и т.н.
Ние миналото лято бяхме тук и тук.
Преди това тук и тук .
Виж целия пост
# 13
Миналото лято бяхме  тук.
Вилата я има в сайта, който е дала Sta M. Къщата е прилична /в смисъл, че не можем да говорим за някакъв лукс, но всичко е ново, чисто и поддържано/. Има голям двор за децата. Собственичката готви божествено, каквото си пожелаееш и супер евтино. Не ми се сядаше по разни ресторанти, като ходехме по разходки. Никога не ми се беше случвало преди това. Наистина е много любезна, приятна и контактна жена /ох, да не прозвучи като реклама Embarassed /
Малък недостатък е само това, че всяка стая си има собствена стая, но самите бани се намират в коридора срещу стаите. Пътя от центъра до самата вила беше доста поразбит, но може и да са го оправили.
И задължително трябва да се отиде с компания, защото Априлци е малко скучно място. А пък и този двор - с барбекюто, салати, ракийка, домашни питки - предполагат приятелска компанийка Wink
Подходящо е за почивка с деца - играят на двора, вечерта като им се доспи лягат, пък веселбата навън може да продължи до среднощ. Сутрин леля Мария прави закуската, сервира, дори и мама и тати да не са станали още Wink
Може да се правят разни планински преходи до х.Плевен или до вр.Ботев, например. В селото има и конна база.
Наблизо са Троянският манастир, занятчийският център в Орешака, природо-научният музей в Черни Осъм, м.Чифлика /страхотни минерални басейни има там/.
Виж целия пост
# 14
Супер тема!!! горещо препоръчвам село Ковачевица, Гоце Делчевско. Времето е спряло преди два века! разкошни къщи, две кръчми и много гостоприемни хора!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия