колко време захранвахте

  • 842
  • 7
Искам да попитам , колко време захранвахте.Четох доста по въпроса , абсолютно съм съгласна , че трябва да е постепенно , първо един зеленчук(плод), по една , две , три лъжички и така докато се стигне цялата порция.
Почивка от някоко дни за да се види дали има алергична реакция и т.н.
Добре обаче колко време е необходимо тогава за да се стигне до пълна порция комбинирано зеленчуково(плодово) пюре.
Питам Ви защото съм на косъм да дам комбинирано пюре.Захранвам от 2 седмици.Всичко е ОК засега, но естествено не съм включила още доста зеленчуци , а асортимента от еднокомпонентни и двукомпонентни не е особено голям..
Виж целия пост
# 1
Аз може би за месец и нещо захраних с всичко което давам в момента.
Виж целия пост
# 2
Въвеждах по един зеленчук/плод на седмица за първите - картоф, морков,тиква, круша, ябълка, след това като видях че няма реакция се опитвах да не давам нова съставка по 2-3 дена и продължавах нататък. След като въведох основните - за около 2 месеца, започнах доста смело да давам нови съставки.
Виж целия пост
# 3
От първата лъжичка до цяло количество захранвах повече от 10 дни. Захраних с картофено пюре на 5 месеца. До 10 месец бях въвела всички пюрета /плодови, зеленчукови, месни/ и каши, някои пресни плодове. От 10-ти месец я записах на кухня и така постепенно минахме към общата храна. Все още не е яла мед, ягоди, малини, гъби.
Виж целия пост
# 4
Около месец и половина,два преди да заместя хранене.
Виж целия пост
# 5
Започнах с плодово - увеличавах с по 1 лъжичка всеки ден, броях ги до седмия ден, към десетия ден изяде цяло пюренце. Картоф въведох 2 седмици след въвеждането на плода. Там все още сме в процес на увеличаване на лъжичките.


Забравих да кажа, че в плодовото пюре не слагам мляко, не го засища и си го дохрахвам с АМ.
Виж целия пост
# 6
Всяка седмица захрахвах с по два плода, или зеленчука.На 20-ия ден от въвеждането на която и да е нова храна, давах по цяла порция!
Виж целия пост
# 7
Въвеждах по един зеленчук/плод на седмица за първите - картоф, морков,тиква, круша, ябълка, след това като видях че няма реакция се опитвах да не давам нова съставка по 2-3 дена и продължавах нататък. След като въведох основните - за около 2 месеца, започнах доста смело да давам нови съставки.


И аз така  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия