От каква възраст витамин С на хапчета?

  • 1 309
  • 14
Здравейте,
Детето ми е на 2 години и 7м и ми се струва вече достатъчно голяма и разбираща за да глътне хапче. Не че в момента е болна, но ми се ще да знам, когато се наложи следващия път, дали не мога вече да и давам витамин С на хапчета? Че с тези ампули много скъпо излиза. А знаете ли нещо за разтворимите таблетки? Защо не се препоръчват от лекарите?
Виж целия пост
# 1
Ние му даваме отскоро, като му казвам, че са бонбони и държа да ги сдъвче пред мен Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Защо не се препоръчват от лекарите?
Защото ампулите са пречистени. Не е ли по добре да му дадеш един портокал , лимон или друг плод , от колкото да му даваш " хапченца" .
Виж целия пост
# 3
За съжаление не иска да опита никакъв плод, така че тази идея е неприложима. Единствено сокчета пие.
Освен това аз питам за в случай на болестно състояние, когато е необходимо да се набави по-голямо количество витамини за кратко време.
А защо трябва да сдъвче хапченцата? Нямат ли неприятен вкус? Никога не съм пробвала.
Виж целия пост
# 4
За съжаление не иска да опита никакъв плод, така че тази идея е неприложима. Единствено сокчета пие.
Тогава му стискай фрешове - същото е .
Нямат ли неприятен вкус?
Киселички са..
Виж целия пост
# 5
Проблема с вит С на хапчета е , че не е сигурно когато пресата е оформила таблетката, дали тези 100мг вит С на са останали по ръба на пресата. Затова със сигурност не може да се твърди че в табл. вит С има наистина . Докато в ампулите поне се знае че има
По добре сутрин по едно сокче от прясно изцеден портокал. Аз харесвам едни таблетки с натурален вит.С - дъщеря ми ги дъвчи като бонбончета , а и аз  - когато се почувствам изморена - не предполагах че така тонизиращо ще ми действат - http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … id=46&Itemid=
Виж целия пост
# 6
Разтворимите витаминни таблетки съдържат аспартам или друг изкуствен подсладител, за това предполагам не се препоръчват от лекарите. При разболяване използвам витамин С (уж натурален, извлечен от боровинки, череши) от магазина на 'Лечител', подсладен е с естествен подсладител 'ксилитол'. Таблетките се смучат като бонбонки.
Виж целия пост
# 7
Освен всичко, ампулите се абсорбират много по-бързо и ефикасно в кръвта и се изпишква остатъкът, ненужен на организма. Не може да се предозира.
Виж целия пост
# 8
на моят син му давам понякога дъв4ащи таблетки
Виж целия пост
# 9
... Не е ли по добре да му дадеш един портокал , лимон или друг плод , от колкото да му даваш " хапченца" .

Ами май не е Crossing Arms.
Дневната доза от 200 - 300 мг. вит. С / при заболяване 500 и повече мг./ от колко лимона смяташ, че ще си набави?
Виж тук: http://www.med.primasoft.bg/reference/vitamines/vit05vod.htm

Поне на моят ще му е доста трудно да изяде 6-7 лимона.
Виж целия пост
# 10
... Не е ли по добре да му дадеш един портокал , лимон или друг плод , от колкото да му даваш " хапченца" .

Ами май не е Crossing Arms.
Дневната доза от 200 - 300 мг. вит. С / при заболяване 500 и повече мг./ от колко лимона смяташ, че ще си набави?
Виж тук: http://www.med.primasoft.bg/reference/vitamines/vit05vod.htm

Поне на моят ще му е доста трудно да изяде 6-7 лимона.

Дневната доза при здраво дете няма смисъл да е повече от 60мг, при болест може 4-5 пъти повече
Виж целия пост
# 11

Дневната доза при здраво дете няма смисъл да е повече от 60мг, при болест може 4-5 пъти повече
Зависи от възрастта на детето.Затова съм уточнила за моето дете.
Виж целия пост
# 12
Поне на моят ще му е доста трудно да изяде 6-7 лимона.
Вит С не се съдържа САМО в лимоните ......
Виж целия пост
# 13
Поне на моят ще му е доста трудно да изяде 6-7 лимона.
Вит С не се съдържа САМО в лимоните ......

ДАВАЙ портокали, мандарини, лимони, броколи...
Аз успоредно с това давам и дъв4ащи таблетки детски витамин Ц. Много му харесва, а и нали са с формата на разли4ни животни - голем фен им е.
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички, които са ми отговорили.
Аз също съм за естествените методи за набавяне на витамини, но фрешовете не мога да ги докарам толкова бистри като соковете в кутии и съответно също ми се отказват. Освен това въпросът беше за болестни състояния. В такива моменти не вярвам както и mari eta казва от сокчета да се набави необходимото количество.
Не бях чувала за тези дъвчащи таблетки. Благодаря на vikuna. Изглежда ми добра алтернатива, защото все още не може да смуче бонбонки. Не разбира идеята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия