Кръвообращението топи мазнините

  • 1 008
  • 9
Ако погледнете стомаха си и гледката не ви хареса,значи ви чака много работа.Но не само в залата.Горенето на неприятната подкожна мазнина изисква доста усилия и постоянство в храненето,аеробиката и т.н.
Над 100-те хормона,отделяни от мастната тъкан,има един,който намаля кръвопотока в нея, за изгарянето на мазнините е необходим обилен прлив на кръв в нея-намаляването му е един от главните причини за трудното им топене.
Както знаете(а може би не знаете),мастната тъкан е два вида:бяла и кафява.И двете са широко капилярна мрежа и богато кръвозахранване,коет о при бялата е по-добро,отколкото при мускулите.Този кръвопоток не е постоянен и се засилва при стрес(диети или упражнения),когато нуждата от мазнини нараства.В сравнение с другите тъкани бялата мастна тъкан може рязко да се промени на клетъчно ниво-да се свие или нарасне в зависимост от калорийния прием и възрастта.Образуването на нова мастна тъкан винаги е съпроводено от увеличение броя на кръвоносните съдове,докато увеличението на старата подкожна мазнина не предизвиква промени в тях.Тоест отлагането на мазнини и мобилизацията им за изгаряне зависят от кръвоносцните съдове,тъй като за да се топят мазнини,мастната тъкан трябва да отдели отложените триглицериди в кръвообращението.По-пълните хора имат намалено кръвоснабдяване в нея за разлика от тези с по-малко мазнини.Това се дължи на хормона ангиотензин2(АНГ2),произвеждан от самата мастна тъкан(от бялата и кафявата)вслетствие на кортизол(стрес),пушене,храни богати на мазнини и естроген.Тренировките засилват мобилизацията на мастните клетки.А азотният оксид,който регулира хранителният метаболизъм,пък подобрява кръвообращението в мускулите и разширява кръвоносните съдове в мастната тъкан.Така че тренирайте и правете редовно кардио.
Виж целия пост
# 1


Така че тренирайте и правете редовно кардио.

Обмислям по горе казаното, но това цитираното от твоя цитат, то е ясно!!! newsm10
Виж целия пост
# 2
Ако знаеш само как суплементите помагат за кръвообръщението Peace
Вземи кофеин на таблетки или термогенните-те знаят как да се справят с нежеланите подкожни мазнини.  Peace
Виж целия пост
# 3
Ами хората с проблеми със сърцето,кръвното налягане и нерв. система? newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 4
Ако знаеш само как суплементите помагат за кръвообръщението Peace
Вземи кофеин на таблетки или термогенните-те знаят как да се справят с нежеланите подкожни мазнини.  Peace

Много нещица станаха дето пия, остана и това да вземам сега...  Crazy
Виж целия пост
# 5
Не са чак толкова силни  bouquet
Виж целия пост
# 6
Какво пиете? И има ли ефект?
Виж целия пост
# 7
Има  bouquet
Виж целия пост
# 8
Не са чак толкова силни  bouquet

Имам в предвид, че ми е като ''ритуал'' нещата които трябва да свърша и изпия през деня и всичко това до момента ми е напълно достатъчно, остана да включа и друго...  Tired  bouquet
Виж целия пост
# 9
И аз съм така-ритуал Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия