Вижда ли се на ФМ пъпната връв?

  • 727
  • 7
Привет на всички  Simple Smile

Имам следното питане - може ли на преглед на хубав 3Д ехограф от читав специалист, да се види дали пъпната връв е увита? Чета доста противоречиви мнения по въпроса, повечето гинеколози, които съм питала, са на мнение, че не може да се огледа добре, дори на 3Д... Първото ми дете се роди с увита около вратлето пъпна връв, преживях ужаса да слушам притеснените викове на лекарите: "Тоновете падат, няма тонове!". Сега второто не се е обърнало още, стои си напречно повече от месец вече, притеснявам се да не би причината за това да е отново увита пъпна връв и ако се обърне в идните седмици, нещата да се усложнят ...

Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Доколкото ми е известно пъпната връв и плацентата се гледат с доплер и 2Д. С 3Д също не е изклю4ено да може да се види има ли нещо около врата, но въпреки 4е УЗтата в болницата в която ходя са последна дума на техниката, превклю4ват на 3Д само за да ми покажат ли4ицето на беб4ето (и да ми дадат снимки), но не и за диагностика...

Не се притеснявай за обръщането - все още имаш доста време!

Леко раждане и здраво беб4е желая!  Hug
Виж целия пост
# 2
rally - наистина 3Д е по-скоро за родителите. Мойта лекарката видя увитата пъпна връв около вратлето и я следеше. След това бебето се "отви" и тя ми каза. На ФМ при д-р Марков пъпната връв на бебка вече не беше около вратлето, както ми беше казала мойта лекарка, но и него го помолих да погледне по-добре и той каза, че наистина е така. Т.е. ако беше увита и той щеше да я види на 2Д.

Така че не мисля, че има проблем да се види на 2Д.  Peace

Дано бебчо се обърне скоро!  Praynig
Виж целия пост
# 3
Оф, поправих се. Исках да попитам длаи има смисъл от още една ФМ заради пъпната връв ... Моята лекарка не се наема със становище вижда ли я или не ...
Както и да е, ще изчакам, ще видим тоновете как са (лощото е, че при Мартин тоновете паднаха чак когато вече бях на магарето, дотогава всичко си беше наред), ще видим дали ще се обърне ... най много секцио да е, въпреки, че не ми се ще ...
Виж целия пост
# 4
Най-сигурно се вижда на цветен доплер ,който се прави от 4д ехограф , не са много добрите специалисти за това , в София мисля че Мазнейкова е такъв специалист , но не е задължително да правиш ФМ кажи си конкретния проблем за който идваш за да гледа специално за това
Виж целия пост
# 5
Не го мисли ,щом веднъж е станало ,не задължително пак така да се получи .Ти все пак си настоявай за ехограф ,дори и обикновен,за да си спокойна .
Виж целия пост
# 6
На обиковен ехограф не се видя, че на моето мъниче му е била увита на вретлето.
Виж целия пост
# 7
Добър специалист по ФМ може да види, ако има проблем (евентуално усукване). Аз като ходих в 32 г.с. попитах как е пъпната връв, а лекаря каза "Няма страшно, далече е от главата". А при предната бременност имаше реплика "Ау, че дълга пъпна връв", така, че си прави изводите сама...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия