моля за съвет!

  • 349
  • 7
Здравейте!Искам съвет от вас!Моята бебка е на 3.5 месеца и освен кърма не приема нищо друго.Усещам , че напоследък не й достига и не знам какво да правя, тъй като не иска да яде от шише.Дори и вода не иска да пие.Давам й с лъжичка. 
Виж целия пост
# 1
Как прецени,че не и стига? Плаче повече ли?
Пиши по-подробно как я храниш-през 3 часа,на поискване,само от едната или от двете гърди ...
Виж целия пост
# 2
Храним се почти на поискване.Понякога през 2 часа, друг път през 3-4.Зависи колко спи.Кърмя я и от двете гърди.
Виж целия пост
# 3
А как прецени, че не й стига кърмата?
Виж целия пост
# 4
Ами все по-често е гладна.Никога не ми отказва да суче.
Виж целия пост
# 5
Здрасти..и ние имахме такъв период...почти през два часа беше гладна, явно е някакъв скок в растежа и по този начин си набавя необходимото количество кърма...след около седмица нещата при нас се регулираха...и пак почна да си хапва през 3 часа/на поискване сме, но тя сама горе долу си определи 3 3,5 часа/...но през тази седмиза бяхме почти през 2 часа, а понякога и през час на цица...нито съм и додавала АМ нито съм се притеснявала, че не ми стига кърмата...е мално нанагорно ми дойде цокането през 1 2 часа, но нещата се регулираха...при всяко поставяне на цицата ми слизаше кърма и явно по този начин бебка сама си регулира и увеличи количеството кърма което й беше нужно...
Виж целия пост
# 6
Ами все по-често е гладна.Никога не ми отказва да суче.


Значи е дошъл момента, в който бебето трабва да ти увеличи количеството кърма, за да задоволи по-големите си потребности. Няма как да стане, освен с по-често сукане, за това огладнява по-често. Така го е измислила природтата.  Peace Остави го да се справи с тази задача, може да иска и на всеки час да суче. След известно време ще се нормализира и пак ще прави по-големи паузи.  Grinning

Бебето ти е умно - вода не му трябва, нито пък друга храна на този етап. Като стане на 5-6-7 месеца, само ще ти покаже, че иска да опита и от твоята храна. Тогава е добре да го захраниш.
Виж целия пост
# 7
Правилно са ти обяснили момичетата. И моята дъщеря минава през такива периоди на по-често сукане. Сега дори се буди по 2 пъти през нощта да суче. Карина също не отказва цица почти никога  Naughty Това за бебчовците е успокоение, не само начин да се нахранят.  Peace Съвсем нормално е бебчето да хапва на 2-3 часа. Кърмата е по-лесно усвоима от АМ примерно и затова кърмените бебета по принцип сучат по-често. Карина преди сучеше и на всеки час. Бебето ти си знае най-добре от какво има нужда. Не се притеснявай излишно  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия