За нощното хранене...

  • 1 538
  • 50
Здравейте мили мами! Grinning
Бебка е на три месеца и две седмици и все още се буди за нощно хранене около 3 часа. Според вас кое е по-правилно - да я оставя сама да се откаже от него или аз трябва да я откажа. Вечер се къпем в 21.00 часа и обикновено заспива около 22.00 /е не винаги  newsm03/. Какво ще ме посъветвате?????
Виж целия пост
# 1
Сама. Щом се буди значи има нужда от мляко детето. Имай търпение, ще спре сама да се буди нощем.
Виж целия пост
# 2
Тя ще се откаже, когато няма нужда от това хранене! А вие на кърма ли сте или АМ?
Виж целия пост
# 3
Сама да се откаже!
Виж целия пост
# 4
Сама. Щом се буди значи има нужда от мляко детето. Имай търпение, ще спре сама да се буди нощем.
Peace
Виж целия пост
# 5
Моята беба я храних и нощно време сигурно до след 4-тия месец, и я оставих самичка да се откаже. Според мен е най-правилно. Детенцето просто има нужда от това хранене и затова се буди. Като го надрасне самичка ще почне да спи по цяла нощ. Първите няколко пъти ставах по инерция, и не за друго, а защото се притеснявах да не й е станало нещо та не се е събудила, но щом видех че кротко си спинка си лягах и аз. Имай на предвид че понякога от време на време може пак да се буди нощем и да иска да папка, особено ако почнат да ви никнат зъбките по-рано, но това си е преходен период и ще отмине. Просто бъди в услуга на детето си, за мен това е най-доброто решение.
Виж целия пост
# 6
И аз смятам, че трябва самичка да се откаже. Аз поне моята сладурана няма да я мъча. Кака и така като ми казаха да я отучвам и не сме спали от 3 до 6 не помня колко време. И за какво? Ама съм била глупава да си мъча детето така. Пусто невежество!
Виж целия пост
# 7
Ако ще те успокой това- моят син все още се буди за нощно хранене и никога не съм го отказвала, а и той така си плаче за млякото, че  е невъзможно почти да го откажа. Пробвала съм да го залъжа с вода и чай, но още щом усети, че това не е мляко, хвърля бутилката и пищи в несвяст.
Виж целия пост
# 8
Ами да - забравих да кажа, че сме на кърма + АМ /от скоро/  Sad
Виж целия пост
# 9
Остави бебо да си хапва. Моята кърма намаля, когато бебето започна да спи по цяла нощ. Будех се цялата мокра, цедях се по нощите....не си отваряй такава работа.
Виж целия пост
# 10
Остави я сама да се откаже, моята коконка още се буди за цица, но набързо и успяваме да се наспим и двете.
Виж целия пост
# 11
Ако все още сте и на кърма, то нощното хранене от гърдата е една от предпоставките за успешно и продължително кърмене. Сукането точно в нощните часове стимулира производството на кърма. А иначе - бебето вероятно само ще реши кога да започне да спи по цели нощи. Моето си се буди...
Виж целия пост
# 12
Сама. Щом се буди значи има нужда от мляко детето. Имай търпение, ще спре сама да се буди нощем.
Peace
Виж целия пост
# 13
Сама ще се откаже в даден момент.
Магдалена ставаше през 3 часа до към 2 месеца и половина. Бахме капнали с моя мъж, ама се редувахме, справяхме се.
Така до един прекрасен ден, в който и двамата се събудихме към 5 сутринта и почнахме да се питаме: "Абе, ние ставахме ли тая нощ" Оказа се, че не сме  Mr. Green
Бебка беше решила, че оттук натаък ще си спи  Grinning
Виж целия пост
# 14
Ще се откаже само детето. Давай му да си хапва,когато иска. Имали сме нощи когато се е будел по 7 пъти за мляко (на кърма беше тогава). Но човекът сам се отказа като стана на 11 месеца  Grinning
Успех  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия