Давали ли сте Broncho Vaxom - ваксина през устата?

  • 12 539
  • 27
Здравейте!

Давали ли сте тази ваксина. Наскоро педиатър я препоръча за моята дъщеря след гнойна ангина за профилактика. Аз се колебая дали да я давам, защото чух от една мама, че при нейното дете нямало ефект.

Моля споделете опит.

Благодаря и поздрави на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Давала съм. Доволна съм. Не мога да кажа, че детето ми не се е разболявало, но зимата на 2005-2006г. я приключихме с три пневмонии и два бронхита. През м.Март 2006г. дадох първия прием на Бронховаксон, после Април и Май. Не се беше разболявала до м.Август, когато тръгна на детска градина. Докторът каза, че Август е рано да се даде, препоръчват Септемвре, но аз дадох през Авгусг. Миналата зима  изкарахме дори без бронхит, минавахме леко. Така, че пак ще давам Бронховаксон.
Виж целия пост
# 2
Давах миналата година юли,август и септември десет дни пием двадесет по4иваме.Нямаше общо взето полза от приема му.Забелязах 4е при всеки прием дъщеря ми полу4аваше хрема.
Виж целия пост
# 3
давала съм -доволна съм .Трябва даже тези дни да я почна схемата за тази година
Виж целия пост
# 4
Давам вече 7-ма година на едната дъщеря и 4-та на другата. Да чукам на дърво, не сме стигали до бронхити или по-сериозни дихателни проблеми с него. Преди това бяха вечно болни, вечно с ангини и кашлици. Има ефект с всяка измината година. По принцип укрепва дихателната с-ма. Само една година реших да "спестя" от Бронховаксома и си пролича веднага. Взех Респивакс и голямата дъщеря направи трахеит.
И тази година ще го давам както винаги.

давала съм -доволна съм .Трябва даже тези дни да я почна схемата за тази година

adi7, не го ли даваш твърде рано?
Наш`то GP ни е казвало, че е най-добре да се дава през мес. ноември, декември и януари, за да стимулира имунната с-ма когато започне грипа. Аз обаче го започвам през септември - октомври, когато тръгнат на у-ще, защото започват да мъкнат разни вируси оттам...
Виж целия пост
# 5
Ами на мен ми казаха ,че ефект от него има след третия прием от 10 дена и аз за това започвам от август  Thinking
Виж целия пост
# 6
Не. Защо да я давам? Задължителните малко ли са?
Виж целия пост
# 7
Не. Защо да я давам? Задължителните малко ли са?
никой не те задължава -щом имаш избор
Виж целия пост
# 8
Бронховаксом не е ваксина, а имуностимулатор.
Аналогичен на него е Респивакс.
Аз ползвам Респивакс вече няколко години и съм много доволна. Започвам курса на 1 септември, за да е изграден имунитетът през декември.
Виж целия пост
# 9
Никого не искам да плаша, но моя приятелка загуби детето не поради ваксинация ВСЯКА ЕСЕН с противогрипна ваксина, а с ваксинацията ПРОВОКИРА отключването на проблема.
ТЕЗИ ваксини са продукт на фармацевтичната индустрия, създадени са, за да печелят големите фармацевтички компании от НАС. А невероятно "тежат" особено в детския организъм! Някои от тях могат да ОБЪРНАТ нагоре с краката ДНК-то на клетката!
това съм го чела, де...не е моя теория, и дано да не е вярно

Бронховаксом не е ваксина, а имуностимулатор.
Аналогичен на него е Респивакс.

Виж целия пост
# 10
Бронховаксома е то4но ваксина срещу 6 или 8 вида вируси.Зщо не 4етете упътването там много ясно си го пише.Имуностимулатор е толкова колкото е и ефикасна ваксина тоест никаква полза от него. Naughty
Виж целия пост
# 11
Респивакса е също товарилницата, за която писах.. TiredИ двете ваксини НЕ БИХ ГИ НАПРАВИЛА НИКОГА НА ДЕЦАТА СИ!! Ако можеше и част от задължителните не бих направила, но ...това е друга тема..
Виж целия пост
# 12
Давала съм Broncho Vaxom на сина ми два пъти- две поредни есени, естествено по гореща заръка на личната. Първия път всичко беше наред, макар че пак не ни се размина без болести. Втория път след 3-4 прием направи силна алергична реакция и я спрях. От тогава вече 2 години и не си и помислям да вземем от същото или от подобните(Рибавирин, Респивакс) а мисля че има и др. такива.  Crossing Arms
Но... някои казват, че им помага и ги предпазва. Можело приема да продължи дори ако се разболееш.
Виж целия пост
# 13
Да, в момента я давам по 30-дневната схема. Много съм доволна  Peace
Виж целия пост
# 14
Да, давам. Миналата година давах през септември, октомври и ноември. Пролетта - март, април и май. Доволна съм. През 2006 г. сина ми направи 5 гнойни ангини, а като започнахме бронхо ваксона, си изкара зимата без проблеми - само леки хреми и лека кашлица. Тази есен пак ще му давам. Но нашата лекарка каза, че е много важно на каква възраст е детето. Преди 3 годинки не е желателно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия