и аз съм бясна

  • 2 157
  • 20
Ето каква е ситуацията, която ме вбесява. Мъжът ми работеше като журналист 4 години, но напусна работата си заради както се оказа в последствие "УЖ"по-високо платена работа . На интервюто са му представили условията като много добри и двамата решихме, че ни удоволетворяват - работа на смени от 9 до 14 часа и от 13 до 20 часа, два свободни дни, но не последователни. Съответно той прие работата и нещата се оказаха, не така както му ги представиха първоначално. Оказа се, че първия месец новопостъпилия служител, сиреч мъжа ми, трябва да работи от 10 сутринта до 20 вечерта без нито един почивен ден за този месец и за заплата със 100 лв. по-ниска от предлаганата му. След този месец "уж" щял да започне на смени, но се оказа, че смените са от 10 сутринта до 18 и от 13 до 20 вечерта. НО забележете, мъжът ми трябва да е точно в 10 без 10 на работа (в договора му началния час на работното време е 10 часа) и ако закъснее с 5 минути - ГЛОБА. Вчера мъжът ми е бил в 10 без 5 на работа и са го глобили днес да не е до 6 на работа както е по график, а до осем.....Уф, оплетох се вече с тези часове...мисълта ми е, от един месец мъжът ми тръгва на работа преди да се събуди дъщеря ни и се прибира повечето пъти след като е заспала(винаги го задържат до 20,30, въпреки, че по договор е до 20 часа). Понякога, когато успее да бъде поне за малко с Радост, тя се плаши и бяга от него.....
Направо нямам думи, какви са тези фирми, какво е това чудо. Освен това всяка седмица "задължително" екипът има тиим билдинг среща след работа в кръчма да обсъждат изминалата седмица.......
Чувствам се на края на силите си....Сами отглеждаме детето си, т.е. няма баби, няма дядовци да помагат в града, в който живеем.... Досега поне мъжът ми ми помагаше вечер след работа, а сега дори не може да си види и детето...И става въпрос за известна фирма и изобщо нямам намерение да я крия - 2 BE.

Бясна съм направо..откога чаках този ден, когато щеше да е до 18 часа, а сега се оказва съвсем друго. Т.Е искам да кажа, че всеки път уж когато е на смяна до 6 нещо изниква и той трябва да остане до 8, т.е. до8 и половина,
 или пък когато е от 1, се обаждат сутрин да отива, че нямало да е така. Ужасно е. ПОне да работеше за пари, а то за нЕкви пикливи 350-400 лв, които изкарваше и преди като журналист.
ЕЕ, поне си излях гнева пред вас. Извинявайте ако съм ви отегчила. Предполагам, че има доста семейства в подобно положение, но това не ми помага да не се гневя. Напротив - още повече се ядосвам от условията за работа в БГ.



Виж целия пост
# 1
и още нещо - представете си какво е да работиш един месец без нито един ден почивка от сутрин до вечер. Мъжът ми прилича на студент в сесия. Отслабна със 7 кила и под очите му вече се забелязват сенки.
Ега ти гадните експлоататори.
Виж целия пост
# 2
Сигурно ще кажете - да вземе да напусне.....ЕЕЕ, и той вече започна да мисли за този вариант, но тук в Плевен, много трудно се намира работа, ако нямаш връзки и познати. Не можем да рискуваме да напусне работа, без да си е намерил нещо преди това. Живеем на квартира и имаме малко дете все пак, знаете как е.
Виж целия пост
# 3
фурор, не знам какво да ти кажа, освен че самата аз навремето напуснах фирма, в която бях работила 7 години и бях на чудесна позиция и се прецаках значително повече от мъжа ти. Постъпих в българския клон на огромна в световен мащаб фирма (всички колеги почти мечтаеха там да ги взмеат!), но все едно постъпих в ЕТ "Бай Ганьо". Тоест ставаше въпрос за сръбски Бай Ганьо, което е още по-зле. Мен там успяха от стрес и натоварване да ме докарат почти до булимия, не можех да приемам храна, ако не е кашава и повръщах каквото хапна. Това при положение, че съм напълно здрава иначе. За три месеца ми стопиха лагерите напълно. Бях на ръба да мина на някакви много силни успокоителни и тогава просто напуснах почти със скандал, късмета ми беше само, че супернаглата фирма дори не беше ми дала да подпиша договор и ги напуснах без предизвестие Simple Smile Бяха ме излъгали кажи-речи за всичко, заплатата разбира се беше основното. Ох, не искам да си спомням просто, но много се изкефих, че като напуснах ми изпратиха договор по куриер, като че ли ще взема да го подпиша  Grinning

Никой не е застрахован, това е истината. Просто ако мъжът ти няма избор в момента, ще трябва да изтърпи докато намери по-добро и дано по-коректно предложение. Аз също нямах никаква работа предвид тогава, но все пак мъжът ми имаше доходи и беше ясно, че няма да останем без пари в случай, че напусна. Дано скоро изникне нещо по-добро край вас.
Виж целия пост
# 4
Трябва да ти кажа за тази фирма, че в централата в София работят всеки ден от 8 до 22. Явно това е стилът на работа в тази компания. имам приятел, който работеше там и му се налагаше да пътува всеки ден стотици километри. Един ден заспал на волана и се събудил( слава богу невредим) в една ливада. Тогава разбра, че няма място повече там. Иначе фирмата не е лоша, но наистина се бачка мнооооого здраво. От най-ниско стоящите до топ мениджмънта.
Виж целия пост
# 5
Едва ли ще те успокоя като ти кажа, че в много фирми е така. Да не говорим, че не знам къде има такова нещо като точно спазване на края на работния ден. Дори във фирмата, където аз работя, ако си тръгнеш точно навреме, се счита за лош признак. Един вид- нямаш достатъчно работа или не си я вършиш както трябва и бързаш да си ходиш. И не говоря за 10-15 мин. оставане, а понякога с часове. От друга страна сега е сезонът на отпуските- може за това да е по-натоварено. Или просто моментно да имат много работа, а после да се нормализират нещата. По-скоро това трябва да се провери от мъжа ти- дали винаги е така или сега е проблемен период. Не мисля, че трябва да се юрва да напуска, преди да е разучил по-отвътре фирмата и стила на работа.
От моята работа също ми се обадиха и ме помолиха този месец да отида колкото дни мога / по майчинство съм/, защото внезапно са напуснали, забременяли и т.н. няколко колежки, текат отпуски, работа се е явила огромно количество и са се видяли в чудо. Наличните хора работят извънредно и пак не стигат. А в същото време след края на месеца оборотите спадат и ще се чудят какво да правят по цял ден. Ако има някаква подобна кризисна ситуация и мъжът ти веднага е успял да покаже умения- просто са го глътнали.  Laughing
Дано да се окаже, че не е излъган в очакванията си наистина!
Виж целия пост
# 6
Добре, де, няма ли договор? Работно време? Заплата по договор?

Отделно, работодателят е ДЛЪЖЕН да му осигури почивни дни. Защо не си тръгва в края на работното си време и не обясни на шефовете си, че това, което правят е незаконно и ще се обърне към инспекция по труда?  Може да опита да промени положението си във фирмата, ако работата го кефи, или да я смени.  Казваш, трудно ще си намери работа. Очевидно обаче без почивен ден НЯМА дори възможност да си търси работа, да не говорим какво се случва със здравето му.
Успокоения колко още смотани работодатели има не са от полза на никой. Смотаните работодатели ги има, и защото има кой да работи за тях. А работодателите променят стила си, когато осъзнаят, че има проблем. Т.е. когато останат без персонал. Всеки един работен ден на съпруга ти подсилва усещането у шефовете му, че всичко е наред. Нали се сещаш, че от гл. точка на работодателя проблем няма - бизнесът му върви, няма напускащи.. дори напротив, има новопостъпили... какво по-хубаво от това.. и що да си променя политиката?

И още един съвет към всички, които си сменят работата - не подписвайте договори за по-ниски заплати от договореното на интервютата и за по-различни условия, ако не сте 100% сигурни във коректността на фирмата. Било то от познати, работещи там, било то от Интернет.
Тази тема е типичен пример - още 4-5 ти отговор обяснява, че неспазването на работното време важи и за Софийския им офис/клон.... Какво повече може да се коментира.... 
Виж целия пост
# 7
Преди да се хванеш някъде на работа, се разпитва какво е работното време, питат се познати, приятели, оглежда се работещият там персонал, чете се из нета за отзиви и чак тогава се почва. Всякакви опити за работа след определеното работно време се орязват в началото без да се цепи басма иначе ти се качват на главата.
И още нещо не съществува Работа с голямо Р има само работа - място където си изкарваш парите. Нищо повече не им дължиш освен в рамките на работното врме. Да си търси друга работа, това е фирма за младежи без семейства.
Виж целия пост
# 8
 #Crazy
Само такава отвратителна работа ли може да се намери в Плевен?!... Тогава по-добре се махнете от там, но това не са условия на работа, а някакъв терор с това безкрайно работно време и тези "смешни" пари! Sick
Виж целия пост
# 9
Ееееее, сега и обобщения за Плевен чак ми се струва прекалено малко.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Мъж ми не е почивал от 2м.
Не спи повече от 3-4-5ч. на денонощие. А за работните му часове не ми се говори. Снощи се прибра в 00.35ч., примерно.
Ами така е... трудни са времената и всичко поскъпва. Труд е нужен  Wink

Да не ни мине котка път, тази събота и неделя МАЙ ще се почива  Praynig
Виж целия пост
# 11
Не само в Плевен и не само в частните фирми е така.
Съчувствам ти напълно, и аз имах период дето два месеца само се прибирах вкъщи и лягах да спя, неа събота неа неделя - съответно мъжо не беше много щастлив. За щастие този период отмина и сега е спокойно.
Дано скоро си намери работа, която да е по-малко натоварена ...
Виж целия пост
# 12
Съгласна съм с Labrador, че тези неща трябва да се казват веднага и да не се цепи басма никому. Мъжа ми също по едно време беше изпаднал в подобна ситуация. И ние бяхме в същото като вас положение - с малко дете, аз не работя, нямахме доход от никъде.
В един момент на него му писна и спретнаха с шефовете един скандал - оттогава не е имал проблеми и не съжалява, че е останал в тая фирма.
Така, че колкото повече се съобразяваш с всичко и всички, толкова по-зле за теб. Да не говорим,че може да си съсипе и здравето мъжа ти. Аз досега не съм допускала да изпадна в това положение, просто като започнат да се влошават нещата или говоря с шефовете, или напускам. Все пак работа има навсякъде ( дори и в Плевен), ако трябва ще продавам вестници по улиците, но гладна няма да остана.
Не мога да си позволя да ти давам съвети, но все пак е добре двамата с мъжа ти сериозно да помислите кое е по-малкото зло, колко още можете да издържите това положение, дали си заслужава и какви други възможности имате. Може би да поразпитате тук-там за работа, може би някой познат, приятел, или да поразгледате обявите за работа във вестници, Интернет и т.н. Аз не бих работила на такова място.
Виж целия пост
# 13
Моят личен опит сочи, че да си извоюваш нещо със скандали на работното място е загубена кауза. Може би 1 на 100 някой да има успех.
Виж целия пост
# 14
Моят личен опит сочи, че да си извоюваш нещо със скандали на работното място е загубена кауза. Може би 1 на 100 някой да има успех.

Taка е, права си, но от друга страна, може да се пробват докъде може да го натискат. И колкото повече мълчи, толкова повече ще го изстискват.
Също като малките деца - пробват се докъде им е разрешено, докато не им се направи забележка и не се очертаят граници.

А отделно, за работното време, има си инспекция по труда.

Няма ли възможност съпругът ти да се върне на старото си работно място? newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия