По-малко АМ?

  • 583
  • 12
Здравейте мами! Днес бях в детската консултация със сина ми, който е на 8 месеца. Лекарката ме посъветва да намаля адаптираното мляко и да давам коричка хляб. Каза също, че на тази възраст той има повече нужда от плодове и хляб, отколкото от мляко. Истината е, че той след всяко ядене на плод или зеленчуково пюре си дояжда с мляко и така общото количество за деня му е около 700 мл. Отделно яде към 180 грама зеленчуково пюре, малко плодове и малко каша - около 60 грама. Лекарката каза, че с млякото никога няма да се научи да гълта храна.  Sad  В момента сме в Холандия. Как мислите, да намаля ли млякото и да давам хляб? newsm78
Може би все пак попара?
Виж целия пост
# 1
 ShockedСамо това мога да кажа,за идеята да се замести мляко с хляб на 8м.Иначе ако захранването ви върви нормално,дори и по-бавно няма за какво да се притесняваш.До годинка така или иначе млякото е основната храна на бебето.
Виж целия пост
# 2
И аз така знам и попитах докторката няколко пъти! Просто явно системата им за отглеждане на деца е друга. Изуми ме и с други неща. Но как да му дам хляб като той не може да отхапва, дори не може да го държи без да го изпусне.
Виж целия пост
# 3
Явно не си попаднала на походящата педиатърка.Тук са за късно захранване,мен също ме у4уди това с хляба.Системата не е 4ак толкова разли4на от БГ Peace
Виж целия пост
# 4
Моля те, щом има форум и интернет, библиотеки и какво ли още не, не приемай мнението на педиатъра за чиста монета. Аз съм в Гърция, късно захранване, всичко както трябва .... и знаеш ли какво ме посъветва? Да захраня със сок от портокал!!! Ужасих се е меко казано.
Виж целия пост
# 5
Абе тая е луда!  #Cussing out Прочетох и темата за сядането на 8 мес. и се изумих, но сега вече... нямам думи...  Crazy
Виж целия пост
# 6
Чак пък никога да не се научи.Не познавам такива възрастни.
Виж целия пост
# 7
Със сок от портокал захранват и във Франция  Grinning
Млечните храни трябва да преобладават в менюто на детето до 3 годишна възраст.
До 1 годинка е добре да пие колкото се може повече кърма/АМ. Няма нищо общо и дума не може да става за сравннеие между АМ и коричка хляб. Може да си гризка коричка хляб или бисквитка, но това не бива да е за сметка на млякото. Просто е и не виждам връзка между двете.  Peace
Виж целия пост
# 8
Изрично я питах! И тя каза - много мляко пие, хляб трябва! После добави - може и бебешки бисквити. Каза, че за него е по-важно това от млякото  Shocked Тази жена вчера ме изуми и с други мнения, които не са свързани с храненето.
Виж целия пост
# 9
мисля, 4е просто не бива да си дояжда с мляко
Виж целия пост
# 10
мисля, 4е просто не бива да си дояжда с мляко


Защо???
Виж целия пост
# 11
мисля, 4е просто не бива да си дояжда с мляко


Защо???

Ирена, не познавам нито българската, нито холандската система за захранване и не искам да натрапвам мнението си.
Тук на ваШата възраст децата се хранят горе долу по следния на4ин: закуска мляко (с бисквити или без), втора закуска (плодове), обяд (каШа със зелен4уци и месо или риба), следобедна закуска (например кисело мляко с бисквитки), ве4еря (каШа със зелен4уци и накакво сирене като пармиджано), ако иска преди лягане пак мляко ....
след обяда и ве4ерята не се дохранва с мляко за да се нау4и все пак да яде и други неЩа (нормално е ако знае, 4е ако не яде, после има мляко, да си препо4ете млякото, на което си е свикнало).
Виж целия пост
# 12
  Аз мисля,че няма нищо лошо или нередно в това,основната храна на бебето до 1 год. да бъде мляко Wink На моята дъщеря 3 от храненията са млечни,и си се развива много добре Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия