За сутрешната закуска

  • 5 940
  • 150
Напоследък се замислям все повече над здравословния начин на живот. Почти никога не съм закусвала, но пък отвсякъде се информирам, че именно закуската е най-полезното хранене през деня. Rolling Eyes
Имам приятелка, която не закусва, защото твърди, че след една скромна закуска цял ден й се яде и се тъпче като за последно.
Друга пък споделя, че предпочита да съсредоточи приема на повече калории именно преди обяд, вместо на вечеря, пак от някаква диетична гледна точка...
На мен пък просто ми е някак неестествено да закусвам. Crazy
Бих искала да разбера и вашето мнение по въпроса.

П.С. Колебах се тук ли да пусна темата или в диетичния подфорум, но реших, че е по-подходяща за тук, тък като закуската не винаги е с цел диета или отслабване. Blush
Виж целия пост
# 1
Не закусвам, сутрин пия само кафе
Виж целия пост
# 2
Да! Закуската е най- важна.
Ако хапнеш нещо питателно, а на обяд също се нахраниш добре (нямам предвид преяждане и тъпкане с храна до отказ) не ти се яде като вълк в следобедните часове, не се нахвърляш на храната на вечеря и не се събуждаш от глад Wink
Виж целия пост
# 3
Да! Но за мен е много важно какво се закусва. По принцип процеса на детоксикация на организма протича до около 12 часа на обяд и единствено плодовете и водата не спират този процес. Затова предпочитам да закусвам плодове - този ссезон пъпеша е супер за закуска защото засища и има куп полезни неща вътре. Кафето или чая оставям за след 13 часа. Hug
Виж целия пост
# 4
Не закусвам, сутрин пия само кафе
и аз така newsm10
Виж целия пост
# 5
Не, никога, защото ако закуся случайно, после ми се отваря вълчи апетит.
Виж целия пост
# 6
Не закусвам, защото изобщо не ми се яде. От дете съм така - никога не ми се е ядяло сутрин и ако съм закусвала, все е било някак насила. Независимо от теориите за полезността на закуската, моят организъм просто като че ли не я иска. Пия една голяма чаша кафе с мляко и чак към 10-11 изяждам по една ябълка.
Виж целия пост
# 7
Не, никога, защото ако закуся случайно, после ми се отваря вълчи апетит.

и аз съм така,
пия само кафе сутрин  Laughing
Виж целия пост
# 8
Нищо не мога да направя, преди да закуся.... Grinning
Виж целия пост
# 9
Пия кафе, а напоследък за закуска наблягам на овесени ядки с мляко и фреш от грейпфрут или лимонов сок. Понякога закусвам по- стабилно, друг път само кафе пия- както дойде. Но общо взето и аз знам, че е добре да се закусва.
Виж целия пост
# 10
Нищо не мога да направя, преди да закуся.... Grinning
Аз мога... да припадна от слабост Whistling
Виж целия пост
# 11
Аз винаги закусвам Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Започвам деня си с кафе в 6, за да си отворя очите, последвано от кафе в 8. След това закусвам. За да се поддържа добър метаболизъм, тялото трябва да получава храна често.
Виж целия пост
# 13
Много рядко закусвам, знам, че трябва да се закусва, но не мога да ям без да съм гладна  Confused
Виж целия пост
# 14
Започвам деня си с кафе в 6, за да си отворя очите, последвано от кафе в 8. След това закусвам. За да се поддържа добър метаболизъм, тялото трябва да получава храна често.
Не съм съгласна.
Храненията трябва да са три, максимум 4. Ако ядеш на 30 мин. , стомахът ти няма време да почине (и той е мускул, макар и гладък), претоварва се и започват проблеми след време. В крайна сметка не тренираме на всеки 30 мин, не ходим всеки ден на фитнес ( по 8 часа), не тичаме постоянно. Нужна е почивка. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия