Какъв точно е хомеопата?

  • 1 564
  • 21
Здравейте! Искам да питам дали всеки хомеопат е и медик, или не е задължително.Понеже се съм веща си мислех, че хомеопатията е някакво ново "течение" в медицината", но дочух от тук от там, че имало някакви курсове за хомеопати, като нямало изискване да са лекари. Може ли просветените да ми разяснят? Предварително благодаря на просветителите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
 Да, ще Ви отговоря и благодаря за въпроса.

 Хомеопатията е Алтернативен на официалната медицина метод на лечение а алтернативен значи друга възможност или взаимно изключваща се възможност.

 Хомеопатията е един от КАМ - методите (Комплементарни Алтелнативни Методи), каквито са и акупунктурата, билкарството, ароматерапията и т.н. на които Съвета на Европа все повече разчита за подобряване здравето на хората.

 Отговорът на въпроса дали лица без висше медицинско образование могат да практикуват хомеопатия може да се намери в: 
Резолюция 1206 на Съвета на Европа от 1999 година, където в точка 7 е записано:

 " Събранието вярва, че в бъдеще алтернативните или комплементарни форми на медицина биха могли да се практикуват както от конвенвенциални лекари, така и от всеки добре обучен практикуващ неконвенциална медицина.
 Пациентът би могъл да се консултира с единия или с другия или след препоръка от своя домашен лекар, или по свое собствено желание като преобладават етичните принципи"


 Разбира се Българско хомеопатично общество, като редовен член на Европейския съвет по класическа хомеопатия (ЕССН) от май 2003 г.,  спазва принципа да издава международно признати Дипломи на завършилите двегодишното хомеопатично обучение, след успешното двегодишно обучение от хабилитирани професори и доценти по медицина към НСА "Васил Левски", включващо 17 медицински дисциплини.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора! Информацията ми е повече от полезна, тъй като съм скептик по отношение на лекарите по принцип, а за хомеопати без лекарско образование пък май съвсем.не искам да обиждам никого, просто в момента се запознавам с хомеопатията и ми беше интересно. И все пак ако не знаеш причините за дадено заболяване как можеш да го  лекуваш? Или се водят само по симптомите? Малко се обърках... newsm78 Доколкото знам  винаги трябва да се търс и причината и тя да се лекува, а не само   симптомите
Виж целия пост
# 3
 Първо, именно официалната медицина с гордост нарича себе си Антисимптоматична.
 Хомеопатията също борави със симптоми, но не самоцелно за да воюва с тях, а за да разкрие индивидуалноста на човека, тъй като предписването е индивидуално, а не по медицински диагнози.
 Разбира се, хомеопата търси причината, централното нарушение и въз основа на това предписва едно единствено хомеопатично л-во,
а не за всеки симптом по л-во, както го прави алопатичната медицина.
 Разбира се има прекрасни лекари - класически хомеопати, наши приятели, които се обучават в школата на д-р Дора Пачова - "Едикта", като д-р Калинка Костова, д-р Атанас Гълъбов и много други.

 По-обстойна информация, виж в сайта на Хомеопатичното Общество:
 
 Връзка към сайта
 
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти още веднъж за търпението да ми отговориш! Дано не съм те обидила или някой друг, не ми беше такава целта, просто съм си мара подробната и всичко да разбера Peace
Виж целия пост
# 5
Privet! Aleksander, moje6 li da mi kaje6 ne6to pove4e za sebe si? imam predvid kude ti e kabineta, ti lekar li si po obrazovanie i t.n. Izvinqvai, ako vaprostite mi te obijdat, ama i az ne sum mnogo naqsno. a se polu4i taka, 4e to4no v momenta imam problem, za koito re6ih da se oburna kum homeopat- svetovurtej. daje utre imam 4as Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Privet! Aleksander, moje6 li da mi kaje6 ne6to pove4e za sebe si? imam predvid kude ti e kabineta, ti lekar li si po obrazovanie i t.n. Izvinqvai, ako vaprostite mi te obijdat, ama i az ne sum mnogo naqsno. a se polu4i taka, 4e to4no v momenta imam problem, za koito re6ih da se oburna kum homeopat- svetovurtej. daje utre imam 4as Simple Smile

 Привет Адриана!
Виждам че си отскоро във Форума, а тук не е прието да се разгласяват лични данни, телефони и др. под. за да не се Спами и такава информация обаче е прието да се дава на Лични. Peace, не е прието и да се пише на латиница и горе вдясно ще видиш едно прозорче, върху което като кликваш се промена на EN, ВР - означава фонетична Кирилица и BG .   колкото за световъртежа има хомеопатично лечение.
Виж целия пост
# 7
мда, усетих се за латиницата, ама ве4е беше късно Simple Smile
Виж целия пост
# 8
мда, усетих се за латиницата, ама ве4е беше късно Simple Smile

 Нали не ми се сърдиш за другарската забележка.  Peace

 
Виж целия пост
# 9
в никакъв случай! Simple Smile а утте дори ще мога да споделя опит от срещата ми с хомеопата!  Laughing
Виж целия пост
# 10
Здравейте! Искам да питам дали всеки хомеопат е и медик, или не е задължително.Понеже се съм веща си мислех, че хомеопатията е някакво ново "течение" в медицината", но дочух от тук от там, че имало някакви курсове за хомеопати, като нямало изискване да са лекари. Може ли просветените да ми разяснят? Предварително благодаря на просветителите Simple Smile
хич не е ново течение. от началото на 19 в е . има добри лекари-хомеопати. има и лоши. има и добри хомеопати без да имат класическо медицинско образувание. доста от тях обаче са се самообразовали достатъчно.
има и много шарлатани. това което не понасям са те. срам ме фаща като видя изписани 6-7-8- хомеопатични препарати на 1 рецепта.
Виж целия пост
# 11
А възможно ли е хомеопатията да навреди при неправилно лечение?
Виж целия пост
# 12
и още едно питане! наистина ли с хомеопатия се лекува СПИН? днес хомеопата, при когото бях ми го каза и ми се стори малко...странно??  newsm78
но все пак тъй като не съм веща в хомеопатията реших да не споря! знае ли човек...
Виж целия пост
# 13
А възможно ли е хомеопатията да навреди при неправилно лечение?

 - Възможно е, особено при приемането на много хомеопатични л-ва заедно и начесто.

Цитат
и още едно питане! наистина ли с хомеопатия се лекува СПИН? днес хомеопата, при когото бях ми го каза и ми се стори малко...странно??  newsm78
но все пак тъй като не съм веща в хомеопатията реших да не споря! знае ли човек...

 Да, има излекувани, макар и много рядко да се е случвало - само единични случаи на HIV позитивни, така че презерватива си остава единственото сигурно предпазно средство!!!
Виж целия пост
# 14
а според теб какво да направя, ако лекарството, което ми предписа хомеопата няма ефект- пак да отида при него, да пробвам при друг или...класически медецински лекарства. защото според него световъртежа трябваше да премине с 2 дози от лекарството, а аз вече го взимам втори ден и не бих казала че има ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия