На 8 месеца не може да се обръща

  • 1 020
  • 1
Здравейте! Синът ми е на 8 месеца и го слагам да седи /естествено сле 6-ия месец и постепенно/. Той вече прекарва доста време седнал и си играе. Днес обаче го водих на детска консултация /в момента съм за няколко месеца в Холандия/ и лекарката ми каза, че това въобще не е добре за гърба му и да седи само по 2-3 минути. Притесних се много. Дано не му е станало нещо. Истината е, че ако го оставям да лежи той ще се скъса от рев. Освен това е мързелив и тя ми каза, че все още не се обръща от гръб по корем, защото съм го оставяла да седи. Нормално ли е?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Действително най-рано се слагат да седят след навършен 7 м. защото ненужно се натоварва тръбначния стълб и прешлените поради слаба мускулатура. Етапите на развитие са - обръщане по корем, обръщане по гръб , опит за пълзене и чак тогава сядане.
Можете да го слагате в шезлонг - столче. по този начин ще  гледа света  изправено и не се натоварва гръбнака.
По принцип двигателното развитие е индивидуално- детето само показва какво може да прави. Въпрос на темперамент..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия