ИМА процедура на НЗОК за да се плащат на педиатрите първите посещения,без ЕГН!

  • 998
  • 17
Нещо важно!

Оказва се, че много педиатри взимат пари за първи посещения вкъщи, защото бебето няма още ЕГН.

На горещия телефон за НЗОК http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1680&h=1022, телефон 080014800 ми дадоха инфо, че ИМА ПРОЦЕДУРА КАСАТА ДА ПЛАЩА на педиатрите тези първи посещения.

В документите си те попълвали вместо ЕГН на детето, номера на раждането.


Не плащайте! Търсете си правата!!!Стига са ни изнудвали, да защитим децата си!
Виж целия пост
# 1
нас педито вече и посети 2 пъти, без бебо още да има ЕГН. не ни взе пари, каза, че посещенията се поемат от ЗК  Peace
Виж целия пост
# 2
Значи сте късметлии! Аз звънях на няколко и всички искаха пари, друг е въпроса, че отказах да платя.
Виж целия пост
# 3
Не са ни искали пари за посещението!
Виж целия пост
# 4
Педиатърката, при която смятах да се запиша най-безцеремонно ми заяви, че 1 преглед е платен и че повече нямало да може да идва.Иначе ми беше симпатична и не че е проблем да платим,но тази наглост направо ме дразни.На мен НЕ ми дават допълнително пари за да си върша работата. Thinking
Виж целия пост
# 5
Мен ме накараха да ида до поликлиниката за първо посещение. Месецът беше ноември  Rolling Eyes , а грипът в разгара си.
Виж целия пост
# 6
Педиатърката дойде веднъж и не ни е искала пари. Поиска ми само епикризата от болницата при изписването и каза, че това за сега й е достатъчно. По-късно й занесохме акта за раждане!

Поздравления за темата!  smile3501 smile3501 smile3501
Виж целия пост
# 7
Мен ме накараха да ида до поликлиниката за първо посещение. Месецът беше ноември  Rolling Eyes , а грипът в разгара си.

 #Crazy ама че безобразие  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 8
Няма такова нещо,ти представяш епикризата и документите на бебо от болницата: там където пише как се е родил,в колко часа,тегло и т.н. Не трябва да даваш  никакви пари
Виж целия пост
# 9
И на нас ни поиска педиатърката да платим първото посещение и не си записах детето при нея след като ни излезе ЕГН.
Виж целия пост
# 10
Нашата само помоли, като излезе ЕГН-то, да й се обадим, за да го впише в компютъра си., или да й го кажем, направо като отидем на 20-ия ден за мерене и теглене. За пари и дума не  е ставало.
Виж целия пост
# 11
Има едно "светило", от софийска поликлиника, което иска потребителска такса.
Виж целия пост
# 12
Нашият педиатър дойде 3 пъти в къщи преди Влади да навърши месец и не поиска пари, въпреки ,че ние го попитахме първия път дали му дължим нещо.
Виж целия пост
# 13
 
Има едно "светило", от софийска поликлиника, което иска потребителска такса.
#Cussing out  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Тези,които не са платили за първото посещение на педиатъра са изключения според мен.Просто са попаднали на хора, за които парите не са на първо място...
Аз си платих  Confused Предпочетох го пред варианта да ме разиграват педиатъра и болницата  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия