СЛЕД МОЗЪЧЕН КРЪВОИЗЛИВ

  • 2 148
  • 3
ДОКТОРЕ ЗДРАВЕЙТЕ!!! моето момченце се роди в 34 седмица 900 грама, добре е вече наддава и е 2,300.но при направения ехограф на главичката се видя че има разширени /много леко/ мозъчни стомахчета.обясниха че при недоносените е нормално и че това е поправимо ,сега е на рехабилитация и неонатолозите твърдят че ще помогне,вие какво мислите?видимо детето е добре жилав е върти се и шава постоянно ,само и единствено не яде с биберон хапва по-малко и се задавя заради това сестрите /в майчин дом е/го дохранват със сондата.това също ме тревожи тъй като той вече на месеци е голям /3месеца/.каво е вашето мнение?БЛАГОДАРЯ предварително!!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Бебто е с ниско тегло, но е сравнително близко до термина.Малкият мозъчен кръвоизлив не би могъл да се отрази на двигателното и психическо развитие. Въпреки това е добре да се провежда рехабилитация до 8-10 м. възраст на бебето, за да се изравни с връсниците си. Това, че зе дави не е проблем. Добре е да се храни със биберон с по-малка дупка и да е каучуков. Да се спира храненено , за да може бебето да се оригне и да си почине и след 5-10 минути храненето да продължи отново. храненето изцяло с биберон е въпрос на време! Grinning
Виж целия пост
# 2
докторе благодаря ви!!!не разбирам само защо ни карат да посетим  скенер мислите ли че ще е по сериозно?казаха ми също че тези "стомахчета "са в продълговатият мозък ,и събирали някаква течност или че можеби ще съберат/не разбрах точно/ но ми казаха че в краен случай ще се постави клапа ако се наложи.тези разширения с времето оправят ли се и как?разбрах че се давали някакви прахчета ...?според вас това състояние сериозно ли е ? и задължително ли това води до хидроцефалия
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Ако се касае за леко разширение не се слагат клапи. Такива се слагат при данни за хидроцефалия- силно разширени стомахчета, но там има определена клиника. Ако имате възможност и желание в Майчин дом гледам на ехограф и може да Ви отговоря тогава по- точно. Приемното време е вторник и четвъртък- 11,00 ч.[/color]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия