Млечница

  • 1 068
  • 10
Моля някой да ми каже има ли детето ми млечница. Издава звук като суче, който звучи като цъкане и на горната си устна има едно бяло мехурче. Аз мисля че нямам, но сякаш от време на време имам остра болка в гърдите, иначе зърната ми са добре.
Виж целия пост
# 1
Обърни се към педиатър. Не съм лекар, но дори и да бях, едва ли бих поставяла така дистанционно диагнози...
Виж целия пост
# 2
Малката ми имаше млечница, та общо взето съм запозната. Погледни дали езичето, вътрешната страна на устничките и бузките не са бели. Може да се види и отвън по устните. Ако е бяло езичето, опитай с обратната страна на лъжица да го изтържеш. Ако не се маха, почти сигурно е, че е млечница. Нашият педиатър така проверяваше, само че с дървена шпатулка. Не се притеснявай, лекува се бързо. Изписват един мехлем, с който да мажеш. Но не помня името. При всички случаи ще трябва да отидеш на педиатър и ако има млечница той ще ти го изпише.
А, мястото на темичката май не е за тук. newsm78
Виж целия пост
# 3
Здравей!Трябва да огледаш устичката да бебчето.Моят син имаше бели петна по вътрешната страна на бузките(като остатъци от мляко) и ситни бели точици по вътрешната част на устните. Не искаше и да суче.Действително не се махат като ги пипнеш.Маже се с Дактарин орален гел.Но най добре се посъветвай с педиатъра-колкото по-рано се започне лечение ,толкова по-бързо ще мине. Hug
Виж целия пост
# 4
Дактарин орал гел решава проблема бързо.
Виж целия пост
# 5
точно това което описваш не е млечница. което обаче изобщо не значи че нямате млечница.
имате ли много колики?
Виж целия пост
# 6
ами да имаме колики, но не мога да кажа дали са много към обяд я хващат и после вечер за 1, 2 часа иначе е спокойна.
Виж целия пост
# 7
преди време и аз си мислех ,че малкия има.Мехурчето се оказа ,че е от много сукане мазолче>като се спука,след това не се появи.А за болката в гърдите >ми се напука ореолата около зърната, явно кожата не издържа на натоварването>гърдите ми се увеличиха двойно след като родих.Все пак отиди на педиатър и на гинеколог.
Виж целия пост
# 8
Мерси nkolentsova ами на консултация като ходих ми каза да го мажа с Дактарин, обаче си мисля, че е това което казваш, щото му оглеждах устата няма нищо а и суче с апетит, пък и от Дактарина не минава само намалява и след време като спра пак се подува и става бяло.
Виж целия пост
# 9
Дактарина трябва да се маже поне седмица!Ние първия път като имахме млечница мазахме само 2 дни ,защото на датето му мина след третото намазване.Но после се появи отново и се убедих ,че трябва да се спазва това което пише в листовката!
Виж целия пост
# 10
Ако има млечница( соор ми се струва другото име), всички лекарства няма да помогнат, ако не се спазва стриктна хигиена. Ползват ли се биберони,лъжички и др. трябва да се изваряват често(да не кажа всеки ден) и да се изплаква устичката на бебето( да поеме 2-3 глъдки вода , за да се измие остатъка от млякото ).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия