5 МЕСЕЧНО БЕБЕ С ХИПОКСИЯ

  • 7 392
  • 17
Здравейте!

Пиша ви по повод детенце на 5 месеца, което е болно от хипоксия.

Хипоксия е т. нар. кислороден глад, познат повече като "планинска болест". Или най-общо - липса/недостиг на кислород в тъканите и най-вече - за мозъка.

Ето накратко историята:

Майката в 8 месец е боледувала леко и е пила антибиотик, който става за бременни /не мога да го назова в момента/. Била е под наблюдение на лекуващият лекар и са й правени изследвания, като са й казали, че всичко е ОК.

Когато се ражда детенцето никой нищо не открива. Не го слагат в кувиоз, не му слагат кислороден апарат или да предприемат каквото и да било.
Дълго време е било с жълтеница и се е изчистило от нея към навършването му на 3 месечна възраст. Тогава и откриват, че малкото не е добре.

При започването на проблемите е правено следното:

- Правили са изследвания на бъбреците. Имало е съмнение за клипсиела /бактерия/, но изследванията са се оказали добри;

- Трансфонтанелна ехография. Оказало се е, че левият плексус е по-голям от десният;

- Юли месец малкото е вдигнало температура и при престоят им в болница, е поставена диагноза на детето - пароксезмална активност във фронтотемпорални зони с акцент в дясно. Правен е скенер и там са им споменали в началото, че имат съмнения за вид хидроцефалия.

- Тази седмица на ЕЕГ се е оказало, че има високо волтажни вълни /на мозъка/. Ще пият фенобарбитал за 1 месец и след това ще му правят контролно ЕЕГ.


Някой знае ли нещо за лекуването на хипоксия?
Можете ли да препоръчате добри специалисти в областта?


Майката и детенцето в понеделник пак влизат в Терапията във Варна за някакви изследвания, които да затвърдят диагнозата за хипоксия.
Ще ви информирам допълнително за резултатите.

Надявам се през това време да се намери някой който да е запознат с болестта и да помогне с каквото може!
Виж целия пост
# 1
За болестта нищо не знам. Но от сега започвам да проучвам по въпроса. Искренно се надявам бебенцето да се оправи. Стискам палци с двете ръце. Ще питам и за добри специалисти в областта, имам сестра лекар надявам се тя да ми разясни и после да пиша. Надявам се някой от форума да помогне ако се е сблъсквал с тази болест. Аз лично за първи път я чувам. Ако трябват да се набират средства пишете и банкова сметка ще разгласим информацията до познати. И пак- надявам се всичко да се оправи и с бебенце да се изясни какво му е.
Виж целия пост
# 2
Хипоксия е т. нар. кислороден глад, познат повече като "планинска болест". Или най-общо - липса/недостиг на кислород в тъканите и най-вече - за мозъка.
Виж целия пост
# 3
Сега говорих с моя позната - лекар , но на нея не и стана ясно какво му има на детенце, тоест не можа да навърже нещата /аз и прочетох написаното по горе/.Хипоксията каза че не е диагноза и затова пита в какво се съмняват лекарите като диагноза,каза също че хидроцефалията и хипоксията не са взаимосвързани .
Виж целия пост
# 4
Описала съм всичко, което знам.

Хипоксията не е констатирана на 100%. Точно това следва да установят изследванията от  резултатите, които предстоят да се направят в транспортна болница.

Доколкото разбрах хипоксията може да доведе до хидроцефалия, но не съм много наясно.

Именно затова писах всичко, което знам. Ако някой е запознат с тези признаци да се включи.
Виж целия пост
# 5
Това което успях да установя, е че трябва да се види от дет.невролог/ако до сега никой не го е гледал/. Във терапия имало само една и това е Доц.Йолова. В окръжна имало май детски невролог- мъж, но не е сигурно и трябва да се провери. И май с това специалистите в града се изчерпват.Така като гледам може да се наложи да се ходи и до София ако им трябва добър невролог, но това е лично мое мнение.Успех.
Виж целия пост
# 6
от хипоксията страда най-вече мозъка,за това се съмняват за неврологични увреждания.Фенобарбитала предполагам,че са го дали за тази пароксизмална активност,може би се опасяват от гърчове и по-нататъшна епилепсия.За някакъв период от време,незнам кога,по време на раждането ли,после ли,детето е било без кислород,оттам и мозъка.Хипоксията както са ти казали сама по себе си не е диагноза,тя е моментно състояние.Изплакало ли е веднага?
Виж целия пост
# 7
аз също за пръв път чувам за тази болест. Сещам се само да ти кажа, че преди време бебето на една приятелка падна и си удари главичката. Бяха му изписали да пие фенобарбитал за деца, за да забавят развитието на мозъка докато травмата отмине. Но в този случай въобще не знам дали има нещо общо фенобарбитала.
Ще следя темата, пиши ако има нещо ново. Междувременно ако аз разбера нещо ще пиша!
Виж целия пост
# 8
Питай в подфорума за деца с увреждания.Там най-добре ще ти обяснят. Hug
Виж целия пост
# 9
Ще отговоря на горните въпроси малко по-късно като имам отговор на тях.


Питай в подфорума за деца с увреждания.Там най-добре ще ти обяснят. Hug

Благодаря за съвета!
Виж целия пост
# 10
Хипоксия не е болест, а състояние, следствие от нещо.
Човек ако се удави, задуши или му наранят белия дроб също може да изпадне в хипоксия.
Хипоксията не се лекува, а се отстранява причината за нея - това, което затруднява дишането и води до недостига на кислород.

Вероятно се съмняват за хидроцефалия, ако е така, да не губят време, а да доведат бебето в София.
За хидроцефалията е важно колкото може по-скоро да се направи операция и да се остави една клапа, която извежда течността от мозъка. В Пирогов слагат такива клапи.
Въобще това което описваш, не е диагноза и явно още не знаят какво му е на бебчето.
Виж целия пост
# 11
Сина ми март месец получи припадък, който след мноого изследвания заключиха че най вероятно е хипоксемичен. Предстои ни полисомнограхия- камбинирано изследване което може да покаже дали изпада в хипоксия.Ние имаме проблем с дишането по време на сън. Единственото лечение което ми споменаха е апарат за подаване на въздух под налягане в носа , като на хъркащите хора, дано се окаже че не ни е нужен  Praynig За вашия случай не знам конкретно, но защо не заведат детето в София?
Виж целия пост
# 12
Здравейте,от всичко което прочетох в И-нет за хипоксия разбрах, че се получава при липса на кислород, което може да се случи и при бебета още когато са в майката или по време на самото раждане.А вследствие на хипоксия се получава хидроцефалия /или др.увреждания на мозъка или др.органи/.
А за случая мога да кажа още малко инфо -бебето е родено с операция, над 3кг и всичко за бебето е било ОК /според д-рите/;повечко е поспивало и се е хранело малко,но това го отдават на дългата жълтеница /за която не са предприели навреме нищо/.Когато започват съмненията им и правят трансфонтанелна ехография им казват, че е с увеличено мозъчно стомахче /не зная точно кое, защото зная, че мозъчните стомахчета са няколко/.
Минали са преглед при нервролог /за Варна най-известното име,може би защото само той работи със здр.каса/ д-р Щилянов/аз имам лични впечатления, че е доста добър като специалист/.
И аз съм минала по подобен път и мисля, че специално за деца във Варна няма достатъчно специалисти /в тази област/ ;имам впечатления само за Пирогов /д-р Захаринов/, който  е хирург, а не се знае дали са точно за хирургията /надявам се в началото на сл.седмица да има повече инфо за състоянието на бебето/.... ако някой има инфо за др.болници или конкретно доктори  в обл.на неврологията, моля да пише...
Виж целия пост
# 13
Питах познат мой лекар, за града  специалистите са един или двама, цитира и д-р Щилянов.Ако е нещо сериозно той съветва София и конкретно Пирогов.
Виж целия пост
# 14
лечение в София е най-доброто решение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия