Бременни чужбински мами - 13

  • 13 110
  • 303
   
   
     

       


ЯНУАРИ

01.01.2007 г. - moppie - Холандия -първа бременност -    newsm32   08.01.2007 София
05.01.2007 г. - brumbolina - UK, 24 г. - първа бременност -        
16.01.2007 г. - jina  - USA - втора бременност -           
23.01.2007 г. - cherrygabo  - Германия - първа бременност -     
30.01.2007 г. - mariya_75 (Мария) - USA- NC, 30 г. - първа бременност -
 

ФЕВРУАРИ

03.02.2007 г. - Ritamae - Австрия, 33 г. - първа бременност -  
13.02.2007 г.- Fruclichka - Дания, 33 г. - първа бременност -


МАРТ

06.03.2007 г. - milix (Милена)  - Италия - първа бременност - Маргарет newsm32 
08.03.2007 г. - eddita (Елица)  - Холандия, 30 г. - втора бременност -  newsm32 14.03.2007 Максим
27.03.2007 г. - Morki - Холандия - първа бременност -   newsm3230.03.2007 - Anne-Marie
30.03.2007 г. - mcdirock (Милена)  - Италия , 31 г. - втора бременност -  newsm32  - 28.03.2007 - Алессандра


АПРИЛ

15.04.2007 г. - ivalex (Ваня) - Чехия - първа бременност -   newsm32 16.04.2007-Вяра
21.04.2007 г. - pepelyashka - Германия, 33 - втора бременност -   newsm32 11.04.2007 - Фабиан
21.04.2007 г. - Aleksi - Дания - първа бременност  newsm32 11.04.2007 - Борис
23.04.2007 г. - piccolina - Италия, 24 г. - първа бременност -   newsm32 02.05.2007- Андреа

МАЙ

04.05.2007 г. - cheeky - UK, 29 г. - първа бременност -
04.05.2007 г. - diangelo - Германия - втора бременност-
08.05.2007 г. - asto - Испания, 26 г. - първа бременност  - newsm32 - 24.04.2007 - Adriana

10.05.2007 г. - звездичка (Деси) - Холандия - първа бременност - newsm32 22.05.2007 - Ерик
23.05.2007 г. - mia333 (Мария) - Германия - първа бременност -


ЮНИ

02.06.2007 г. - Шоши (Цвети) - Германия, 29г., втора бременност -  newsm32 - 02.06.2007 - Емма
10.06.2007 г. -  MKT - Австрия, 24 г. - втора бременност -
16.06.2007 г. -  mery_79 - Гърция, 27 г. - първа бременност -
30.06.2007 - barabanjio - Германия, 30 г. - първа бременност


ЮЛИ

08.07.2007 г. - shanaia - Германия - втора бременност newsm32 - 28.06.2007 - Мишел 
16.07.2007 г. - nik77 (Николета) - Италия, 29 г. - първа бременност - newsm32 12.07.2007 - Габриеле
21.07.2007 г. - eli_dm   - Германия - първа бременност
25.07.2007 г. - mln - ОАЕ - трета бременност
28.07.2007 г. - rosist - Канада, 35 г. - втора бременност
31.07.2007 г. - Нинчето1 - Германия - втора бременност
30.07.2007 г. - maneto  (Мариана) - Германия - втора бременност


АВГУСТ

02.08.2007 г. - MrsK - Канада - първа бременност newsm32 31.07.2007 - Раян
04.08.2007 г. - did80 - Франция - първа бременност
06.08.2007 г. - bgangeleyes /Дарина/ - Испания - първа бременност - Андреа
07.08.2007 г. - elfljo - Австрия - първа бременност
07.08.2007 г. - bob4enka (Боряна) - Норвегия - първа бременност  newsm32 - 09.08.2007 - Йована 
16.08.2007 г. - сузи - Гърция - първа бременност
18.08.2007 г. - tweety f - Испания, 28 г. - първа бременност
29.08.2007 г. - sonita (Соня)- Италия, 28 г. - първа бременност
30.08.2007 г. - Оранжево небето - Холандия - първа бременност


СЕПТЕМВРИ

01.09.2007 г. - Fata morgana - Холандия - първа бременност, близначета -  newsm32 newsm32 15.08.2007 - Джордана и Мария-Луиза  
15.09.2007 г. - heureuse - Канада, 37 г. - трета бременност
15.09.2007 г. - Tsugumi - Италия - първа бременност
25.09.2007 г. - clara - Испания, 27 г. - първа бременност
25.09.2007 г. - silverarrow - USA, 27 г.  - първа бременност
26.09.2007 г. - ninagunduz (Антонина ) - Турция - първа бременност
28.09.2007 г. - Jungle - Хаваи/Калифорния, 30 г. - втора бременност
28.09.2007 г. - ani4ka86 (Ани) -  Италия/Анцио, 21 г. - първа бременност


ОКТОМВРИ

02.10.2007 г. - Me_and_baby (Милена) - Чехия - първа бременност
05.10.2007 г. - mishonka95 - Венецуела - втора бременност 
07.10.2007 г. - enax-ta - САЩ, Калифорния, 28 г. - първа бременност 
08.10.2007 г. - Тeopr - Гърция, 31 г. - първа бременност
10.10.2007 г. - Milika (Милена)- Холандия - първа бременност 
10.10.2007 г. - ANETT (Анета) -  Испания, 29 г. - първа бременност
11.10.2007 г. - misholina - Англия  - втора бременност
19.10.2007г. -  Кейси - САЩ - втора бременност
25.10.2007 г. - Valens - Белгия - първа бременност


НОЕМВРИ

10.11.2007 г. - Kanela - Унгария -  първа бременност
10.11.2007 г. - Eli - Канада, Монреал - първа бременност
12.11.2007 г. - missZ - САЩ - втора бременност
12.11.2007 г. - GI (Ива)- Англия - втора бременност
14.11.2007 г. - SaraJK - Холандия, 34 г. - трета бременност
17.11.2007 г. - olia76 (Оля) - Малта - втора бременност
17.11.2007 г. - Пумпал - САЩ - първа бременност - 
20.11.2007 г. - Зора - САЩ - първа бременност - 


ДЕКЕМВРИ

15.12.2007 г. - Rien - Германия, 28г - втора бременност - 
31.12.2007 г. - топчица - Великобритания - втора бременност -


                           

BABY 2008


ЯНУАРИ

07.01.2008 г. - Коконка (Деси) - Канада - втора бременност - 


ФЕВРУАРИ

04.02.2008 г. - makaui daniela - Италия - трета бременност -
03.02.2008 г. - plamplam - Palma de Mallorca, 30г - първа бременност -

Стари теми:

Бременни чужбински мами - 12
Бременни чужбински мами - 11
Бременни чужбински мами - 10
Бременни чужбински мами - 9
Бременни чужбински мами - 8
Бременни чужбински мами - 7
Бременни чужбински мами - 6
Бременни чужбински мами - 5
Бременни чужбински мами - 4
Бременни чужбински мами -3

Виж целия пост
# 1
Хайде да се разпиша първа в новата темичка и докато съм още 3 в 1  Flutter
Аз хич не мога да седа на компютъра напоследък и затова и зачезнах. Вчера бях на преглед и уплаших дори гинеколога с огромния корем и най-вече с факта, че не мога да ходя, боли ме много междукрачието и ме караха с количка  Sad Ако девойките не решат да излязат във вторник ме приемат в болницата и ще ми предизвикат раждането. Сега разбира се не мога да спя от притеснения и очакване на голямото събитие  Mr. Green И мама вече дойде, така че сме готови, стискайте палци!!!!
 Hug

Виж целия пост
# 2
Здраейте, майчета Hug Hug

И аз съм се подхванала в едно чистене и подреждане ooooh! ooooh!...и аз искам майка ми като дойде да е всичко нагласено и чисто.

За кенгурото - аз имам на Кико, и знам, че то се ползва след 2м, а слинг е за новородени. Peace
За колата - ние също ще взимаме втора, и съм си харесала Тойота Ярис с4 врати или Нисан Микра с 4 врати. Но няма да са от магазина ами на 2-3 години. Макар, че за Микрата има много изгодни предложения и за нова. и на мен тия застраховки на колите тук ми се виждат много Money Money

Да ви питам - тези мами, които са след 36седм. - по колко пъти ви викат за мерене на тоновете на седмица? 
Виж целия пост
# 3
Айде и аз да се запиша  Blush
за чистенето, разбира се, че няма да чакам майка ми да чисти тук, аз се надявам на нейната морална подкрепа и за някои по-специфични неща, въпреки че си я знам, как ще иска всичко да върши.
В италианската вече бях писала, че тук на мен ми предписват измерването на тоновете след 38, а не 36 седмица, живот и здраве.
И ние не сме купили още кенгуру, защото аз много му се чудих  Rolling Eyes
Ще видим после.
Имаме това за затоплянето на бибероните, но убийте ме, ако знам, за какво се използва  Outta Joint

Морганче, искрено ти съчувствам, не е лека твоята. Като знам, на мен, че ми е трудно и как се задъхвам, твоето си е мъчение. Пожелавам ти да си спокойна, доколкото успееш и да върви по вода  Peace
Виж целия пост
# 4
Привет и от мен.
Хващам се първо за постовете от предишната тема.(ще карам подред)
Jenna-честито за помпата.Изглежда много добра.Аз имам една подарък но е ръчна и нещо не ми харесва та ако видя по-натам зор,ще купувам нова.
Пумпал-аз до 7 ми месец бях качила 12 килограма.Ям на поразия а сега откакто съм си в къщи не искам и да мисля до раждането колко още ще трyпна.После ме чака голям зор на пътеката за бягане.
МrsK-голям сладур e Раян.Да ви е жив и здрав и много гордост да ви носи.
Оранжева-винаги съм се чудела откъде взимаш цялата тази информация покрай раждането,като енциклопедия си.Горе в отчетните не съм и влизала.Сега имам достатъчно време вече и се качвам по-нагоре във форума да чета.
Аз  така нереченият "бейбишауър" няма да правя.Докато не се роди бебето и да ми кажат,че всичко е наред не ми се занимава с такива неща,пък ако ще да е само с практическа цел.Kато се има в предвид с колко "много" приятелки съм заобиколена тук" и то се губи смисълът на подобни мероприятия.
Цитат
Тук традицията е да се изсипе родата още ден 1 на раждането.Колкото пове4е хора видят бебето от самото на4ало, толкова по-добре.
Дано традициите не са това,което са и наистина да не дойдат всички роднини още първият ден.Все си мисля,че са по-тактични и ще изчакат поне няколко дни да минат,докато ни навестят.
Сонита-приятни мигове с бъдещата баба Peace.
Деzita,Фата Моргана още малко и при вас остава smile3539.
Лек ден на всички.




Виж целия пост
# 5
fata morgana, с теб сме морално.Дано вси4ко мине като песен и скоро гушнеш малките си 4аровни4ки Hug
dezita, аз в от4етните 4ета 4е непрекьснато ходят да им мерят тоновете, а на мен досега никога не са ми го правили.Може би както казваш ти, след 36 седмица се прави.Аз сьм на преглед сряда и ще пиша какво са ми правили.Но имам нещо като план-програма от болницата какво се прави в коя седмица и не пише никьде, 4е се мерят тонове newsm78
Tsugumi, това за затоплянето е, ако бебето пие АМ, а не го кьрмиш на момента, или да затопляш изцедена кьрма(ако например си я замразявала или е била в хладилника), за бебешка храна.
Milika,мерси за комплимента Embarassed,едва ли е така.Просто се старая да 4ета доста,да сьпоставям мнения и да 4ерпя опит от родители с бебета.Не искам да плюя холандската система, но се оказа, 4е ако сам не си отваряш о4ите, можеш да пропуснеш нещо важно(например за теста на синдрома на Даун, акушерката дори и не ми спомена.Аз в последствие про4етох в едно списание, но било кьсно ве4е).Ако е за мен, пропуск - ок, но за бьдещото си дете искам да сьм в 4ас, дори и с риск да сьм досадна на местните с вьпросите си Mr. Green.Пьк и в друга дьржава, холандките бременни не си обменят инфо така както бьлгарките(като им гледам форумите какви са им заспали) и трябва сама да се оправям.Свекьрва ми за нищо не помага, а майка ми и да иска не може да се ориентира в тукашната лудница.То4но това казвах на мьжьт ми на скоро..как пьк нито един тукашен приятел или познат с дете не ни посьветва за нещо около бремеността, покупките(кое е излишно, кое е незаменимо) и пр.
Между другото намерих още 2 вьзможности за подарьци-пакети след раждането ако изпратиш карти4ка на детето си.Става дума за супермаркетите Plus(Blije Boodschappenpakket) и Jan Linders(Gratis Babypaket).Отиди на сайтовете им и про4ети за пове4е инфо.Аз тук си нямам такива магазини наблизо и ще ползвам свекьрва ми за посредник Crazy
Виж целия пост
# 6
Значи повечето чужбински мами ще купуваме коли в скоро време  Crazy

Небенце, и тук има кенгуро на Baby Bjorn. Добри ли са?
Виж целия пост
# 7

Сонита-приятни мигове с бъдещата баба Peace.


Благодаря ти, Милика   bouquet
Виж целия пост
# 8
Небенце, и тук има кенгуро на Baby Bjorn. Добри ли са?

Най-хубавите!  Mr. Green , без майтап
Ако решиш да купуваш обаче, вземи модел "Active Carrier" - той е по-скъп, но е специално направен за да не тежи на кръста и гърба. Аз съм се регистрирала за него, но никой не ми го е купил още Sad

Фата Моргана, стискаме ти палци!!! Да разбирам ли, че нормално ще раждаш и двете сладурани са обърнати главично? Това е супер!!!   bouquet

Оранжевко, и аз съм като тебе, чета и се ровя, и мисля, че това все пак е по-добрия вариант. Мерси, че сподели онези неща в предната темичка  Hug

за колите: аз пък се опитвам да продам моята, ама никой не ще да я купи - тя е безумно непрактична. Аз също съм поддръжник на "старите" коли (2-3 години е перфектно), една единствена нова съм купувала (Сузуки Гранд Витара), като беше на 10 мили трябваше да я водя на сервиз. И след месец пак, и след 4 месеца пак... голям боклук!!!
Виж целия пост
# 9
Небенце, и тук има кенгуро на Baby Bjorn. Добри ли са?
Има вид, от много мека и приятна материята е направено, изглежда стабилно.Тази фирма непрекьснато подобрява продуктите си, разработките им са сьгласувани с педиатри, имат спе4елени награди.Притежателите им са доволни.Ще изкажа ли4ен опит като запо4нем с употребата.
Виж целия пост
# 10
Ако решиш да купуваш обаче, вземи модел "Active Carrier" - той е по-скъп, но е специално направен за да не тежи на кръста и гърба. Аз съм се регистрирала за него, но никой не ми го е купил още Sad
Моят модел е Baby carrier Original, до 10 кг.Този който казваш е за по-едри бебета и се ползва до 12 кг.Аз оба4е не се виждам да нося бебето толкова дьлго в кенгурото.За опора на крьста и противогрьбна4ноизкривяване(леле каква дьлга дума стана Crazy) сьм си харесала един "Hipseat", тькмо се ползва за деца до 4 годинки.Хехе и аз сьм се регистрирала за него, но досега отзовали се няма Mr. Green
Сонитка, ако можеш наистина последвай сьвета на Jenna Peace
Виж целия пост
# 11
Небенце, и тук има кенгуро на Baby Bjorn. Добри ли са?

Най-хубавите!  Mr. Green , без майтап
Ако решиш да купуваш обаче, вземи модел "Active Carrier" - той е по-скъп, но е специално направен за да не тежи на кръста и гърба. Аз съм се регистрирала за него, но никой не ми го е купил още Sad


Active Carrier  не виждам, има   Active Sport ... сега гледам в този сайт http://www.ebabycom.it/index.php?cPath=48
Виж целия пост
# 12

Ахам, точно този да (по 95 евро дето е)

за покупките:
ние още си нямаме легло, козметика и памперси, играчка за над леглото (дето пее), играчка за количката, кенгуру и столче- люлка. Нямаме долни чаршафи, подлоганчета (такива да не напишква и оповръща леглото), лигавничета, и имаме само две шишета за хранене и една биба. Имам нужда и от още една хавлийка, както и т. нар. washclothes. За мене ми трябва също колан за прибиране на корема, както и гащи без прашки. Иначе като си помисля, май всичко друго имаме за първите 3 месеца (дето съм сметнала за необходимо).

Нямаме уред за затопляне на мляко и прочие чудесии, но не мисля, че ще ми трябва. 
Виж целия пост
# 13
Jenna, какво стол4е люлка си харесваш?Рь4но или автоматик Mr. Green?Аз имам като пьрвото, да видим дали ще ме огрее като 2рото.
И аз нямам колан за след раждане, но то май не се запо4ва веднага с употребата им(трябвало да спре кьрвенето и за още нещо беше).В Белгия например не се препорь4ват, защото правят коремните мускули лениви.И аз незнам да ползвам ли такова 4удо newsm78
За козметиката имам то4но 1 шампоан и 1 бебешки лосион за тяло(те ми дойдоха с вани4ката).Още я мьдря козметиката каква да бьде newsm78.Ина4е си 4акам "Бо4кото" от БГ, плюс бебешки сапун "Бо4ко" Grinning
Имаш ли си вани4ка?.Аз реших да ползвам и Tummytab.
Имаш ли си кьде да преповиваш беб?В тази врьзка се замислих, 4е си нямам вьзглавни4ка-подложка на която да легне бебо за преповиване.
4анта за преповиване и памперси когато сте на пьт ще си взимаш ли?
Просто се сещам аз какво имам и ти допьлвам списька Mr. Green

Виж целия пост
# 14
Оранжевко, ей туй столче съм харесала аз - много е опростено - не свири, не пее, не бръмчи, но майките които го имат се кълнат в него.

филмче: http://www.babybjorn.com/American/produkter/Mobility/BABYBJORN-Babysitter-1-2-3/

за ваничка - регистрирала съм се и видях, че някой ми я е купил вече  Embarassed

Повиралник си купих и после го върнах, нямам си удобен шкаф за повиване, а в такъв случай повивалник не ми трябва.

За чанта за навън - мойте дамски чанти са огромни и мисля, че ще свършат работа. От болницата винаги дават безплатни рекламни, ако все пак приритам за специална чанта.

за козметиката - аз знам, че първият месец никаква козметика не се препоръчва - само обтриване с мокро парцалче при къпане, но и аз ще заложа на Бочко + шампоанче и горе долу това...

За бейби монитор съм се регистрирала за един (видях, че и  той е купен  Embarassed) дето слагаш една постелка под матрака на леглото и ако бебето спре да се движи ( и да диша!!!) се включва алармата след 10 сек. Майките се кълнат в този уред.
като допълнение, мисля да си поръчам книга или ДВД на тема - бърза помощ за бебче (изкуствено дишане и прочие), че да съм подготвена за лоши случаи да не дава Господ.  Praynig

Останалите работи са играчки от сорта на
нощна лампичка, дрънкалка за количката и други от този сорт глезотийки
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия