Три мъртви бебета родени за 24 часа

  • 1 605
  • 4
Три мъртви бебета родени за 24 часа
Доносени близначета и 1700 гр. новородено нямаха шанс да живеят, лекари винят разсипаните женски консултации
 
Три мъртви бебета са родени за по-малко от 24 часа в АГ болница-Варна, каза вчера за “Позвънете Новини” шефът на здравното заведение д-р Петър Атанасов. Две жени са разбрали, че дългото очакване да станат майки няма да се сбъдне и рожбите им не са оцелели.
Особено тежка е драмата на жена от Долни чифлик, която на 13 август е трябвало да роди близнаци. “В сряда са я върнали колеги от Окръжна болница. През нощта срещу четвъртък е постъпила при нас и е започнато израждането”, допълни още той. “Не можахме да направим нищо. Едното от бебетата бе мъртво вероятно от два-три дни, а второто бе без сърдечни тонове. Нямаше как да помогнем, просто децата не бяха живи още в утробата”, каза акушер-гинекологът. И двете бебета са били хубави, доносени момченца, съответно - 2700 грама и 3200 грама, посочиха от здравното заведение.
Специалистите бяха категорични, че когато мъртвият плод остане по-дълго време в майката животът й е в опасност. Има случаи, в които няма спасение и за нея, допълниха от АГ-болница. Видимо на децата им няма нищо, не можем да установим какви са причините да загинат в утробата, допълни д-р Атанасов. Още една варненка, за която също се установило, че носи мъртъв плод, е постъпила вчера сутринта в АГ-болница. Това е било осмото раждане на жената, а бебето е тежало 1700 грама.
Д-р Петър Атанасов е категоричен, че за майчината трагедия има вина сринатата система от изградените женски и детски консултации у нас. “Не мога да кажа, че женските консултации не си вършат работата, защото тях просто ги няма. Каквото и да си говорим причината е в доболничната помощ - ликвидираха женските и детските консултации. Дадоха правомощия на общопрактикуващите лекари да ги наблюдават”, обясин Атанасов. Той е категоричен, че грешката е в доболничната помощ и е крайно време да бъдат върнати в медицинската практика женските и детските консултации, които имат задача да следят отблизо бременните и бъдещето на нацията.
Тепърва комисията по “Детско и майчино здраве” към Българския лекарски съюз ще установява какви са причините три бебета да загинат преди да се родят, допълниха от здравното заведение. В подобни случаи е задължително да се разнищи проблемът, подчерта д-р Атанасов.

Товя е ужасно. И на  мен  ми предстои раждане...
Виж целия пост
# 1
Истинска трагедия...

Почивайте в мир, дечица!  Praynig

rori, желателно е да не четеш подобни неща в твоето положение.
Сега най-важното е да мислиш позитивно и да се подготвиш за най-хубавият момент - тогава, когато бебчето ще се роди живо и здраво!
А аз съм сигурна, че с вас двамата всичко ще бъде наред!
Виж целия пост
# 2
Аз лично съм "за" да се върнат женските и детски консултации.Т ова сега е направо "ако оцелееш". А да не ви казвам какво ни казаха примерно ако трябва да постъпи детето ти спешно в болница. Така са им отрязали правата  че то трябва да умира буквално казано тоест вече да си заминава за го приемат по "спешност".Това ми каза дежурната лекарка в събота вечерта когато педито нямаше как да ми даде направление, а въпросът беше спешен. Ако има инициатива или нека се вдигне шум около това че няма кой да наблюдава нито майките нито дечицата.Аз съм за.Rori ако ходиш редовно на консултации с ехограф рискът от такива нешша е много по-малък,  по здравна каса бяха 2 мин година сега не знам.
Виж целия пост
# 3
mnogo zvisi ot lekarja koito ti vodi konsyltacijata mojat me gledawe na exograf na vseki2-3 sedmici ne se zatormozjavai a gledai napred i misli pzitivno
Виж целия пост
# 4
Рори, в никакъв случай недей да четеш или слушаш за умрели бебета, лекарски грешки, лошо лекарско отношение и т.н. Наскоро родих и около месец бях до там стресирана от подобни неща, че тръгнах да изпадам в страхотна депресия.
Гледай само красиви неща, разхождай се, разсейвай всякак, но не мисли нищо лошо. Всичко ще е наред, вие ще сте живи и здрави с бебето. Без съмнение!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия