Пътуване с бебе

  • 1 143
  • 8
Изчетох всичко, за пътуванията тук във форума.  Thinking Послушах Ви и си взехме нощен презокеански полет /Орландо-Лондон/. Сега ако имате време и някой от Вас скоро е пътувал с бебе, ще се радвам на повече инфо как мина пътуването.
 Confused: С какво занимавахте бебето?
 Confused: Как се държа то?
 Confused: Как му се отрази пътуването?
 Confused: А смяната на времето /ние сме със 7 часа назад/?
 Confused: Как кърмихте във самолета?
 Confused: А как го хранихте?
 Confused: Какво беше важно и кога трябва да пие вода: при излитане или при набъране на височина?
 Confused: Ще я дадът ли да е в мен, за да я кърмя?

БЛАГОДАРЯ ВИ предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Да допълня, че си пропуснала : "И кога сменяхте памперсите?".  Wink
Виж целия пост
# 2
Ние пътувахме когато Явор беше на три месеца.
- Общо взето можете да правите всичко което и вкъщи. Имаше деца които си обикаляха самолета.
- Той се държа добре - не плака. Но си зависи от детето.
- Имам чувството че изобщо не разбра че е летял.
- Смяната на времето я оправихме за около 1 седмица (но пък съм чувала че към БГ е по-трудно)
- Не кърмя, но ми топлиха млякото в самолета и изстудяваха също
- Нямахме проблеми при излитане и кацане. Не съм му давала нищо.
- Детенце постоянно ще е в теб. Само при излитане и кацане ще трябва да го вържеш с колан към своя колан. Има и баскет в който може да си легне да спи.
Има място за смяна на памперса в реструмите на самолета.

Ще мине добре ще видиш!
Успех.
Виж целия пост
# 3
Аз пътувах за пръв път с Изабела когато бе точно на вашата възраст. Взехме и "криб" - имат различни варианти в зависимост от авиокомпанията и тя бе в нея през целия полет. Оттам дават и одеало, но аз си носех памучни пеленки. При излитане и кацане детето трябва да е в теб "лице в лице" или закопчано с един допълнителен колан (отново зависи от компанията). Моето бебе спа почти през цялото време; в началото и пеех песнички (естествено много тихичко, за да не ме свалят от самолета Laughing ), след това тя заспа и се събуди при кацането.
Съветвам те да сложиш по няколко капки минерално масло в ушенцата за разтваряне на ушната кал в продулжение на 3-4 дни преди полета. Може да е леко затоплено, но внимавай да не ги изгориш! В тоалетните има масичка за смяна на памперс - не е особено удобно, но се преодолява. А вече не кърмех и бях купила мляко в малки кутии - специална разфасовка за пътуване; пълни точно едно шише от 180 мл. ако не се лъжа (все пак беше преди почти 3 години Stuck Out Tongue ). Ако искаш да ти го затоплят го правят, но понякога са доста заети, затова по-добре си вземи резервно шише ако ти се налопжи да храниш няколко пъти. Носи и резервни дрехи (няколко чифта), както и нещо за теб, защото може и теб да изцапат. Аз имах книжки и малко играчки. Друго в момента не се сещам. Дъщеря ми е пътувала през океана около 10 пъти и винаги се е държала добре. Не и се отразява особено смяната на времето. Много бързо се адаптира както в Европа, така и тук.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: White Raven
Да допълня, че си пропуснала : "И кога сменяхте памперсите?".  Wink


 Grinning   Grinning  Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Pela
Изчетох всичко, за пътуванията тук във форума.  Thinking Послушах Ви и си взехме нощен презокеански полет /Орландо-Лондон/. Сега ако имате време и някой от Вас скоро е пътувал с бебе, ще се радвам на повече инфо как мина пътуването.
 Confused: С какво занимавахте бебето?
 Confused: Как се държа то?
 Confused: Как му се отрази пътуването?
 Confused: А смяната на времето /ние сме със 7 часа назад/?
 Confused: Как кърмихте във самолета?
 Confused: А как го хранихте?
 Confused: Какво беше важно и кога трябва да пие вода: при излитане или при набъране на височина?
 Confused: Ще я дадът ли да е в мен, за да я кърмя?

БЛАГОДАРЯ ВИ предварително за отговорите!

И с двете деца съм пътувала когато бяха бебета - на 4 месеца, на 8 месеца, на 13 месеца и по късно.
Бебетата понасят тия пътувания доста по лесно от нас - Бригита е права затова
1. Малка книжка с картинки, любима дрънкулка, любимо одеалце или играчка с музика (от тия дето им се дърпа конеца и пеят). Нещата които го заобикалят всеки ден в къщи и без които не можеш да си представиш да му протече деня
2. Когато ги има тези неща край него било 3-4 неща, то ще се чувства сигурно и няма да му повлияе смяната на околната среда. Просто в такъв момент присъствието на мама не е достатъчно, но по принцип са спокойни ако са спокойни деца, но може и да нервничи и циври през цялото време
3. приготви си поне 3 ката дрехи за цялостно преобличане докато трае полета. Може да повръща и да се наложи да го преобличаш. При мен полетите са били кратки - не повече от 3 ч и половина и не ми се е налагало да нося повече от два, но ми се е налагало да ги преобличам. Памперси си приготви в двоен размер от нормалното за тия часове. Може да се случи от нервно напрежение ( и те са хора) да се разстроят и да се наложи по честа от обикновената смяна
4. Смяната на времето я понасят доста по добре от нас и се оправят доста по бързо, отколкото си мислим ние
5. Кърмене - никакъв проблем, даже е задължително при излитане и кацане, за да може да преодолее налягането. За мен по принцип е по тежко кацането, но бебетата го понасят доста добре ( пак си зависи от детето). Ако не иска да суче в момента, може биберон или шише с водичка, стига да ги приема
6. Ако си захранила Али вече, можеш да носиш от най любимите и пюрета, стюардесите ще ти ги затоплят. Можеш да го храниш като е седнало в теб или ако седи в скута на мъжа ти
Гледай да вземеш място където има кошче за спане пред седалката ви и да можеш да я сложиш да спи, да не умаляват ръцете, ако не стане, можете да се сменяте с мъжа ти.
Ставането и разходките са задължителни за вас при толкова дълги полети, предпазва от схващане и мускулни болки
Ако ти дойде друго на акъла питай!
Виж целия пост
# 6
БЛАГОДАРЯ Ви за отговорите!

За памперсите знам и не е смешно, дори ми става тъжно като се сетя за БГ. Тук на всяка крачка дори и в мъжката тоалетна има място за смяна на памперсите и преобличане на бебето. А в любимият ни МОЛ има стая за семейство и люлеещ се стол за кърмачки. Просто разкош.
Тези и други удобства страшно ще ни липсват в БГ.
Виж целия пост
# 7
Пела, ти гледай да не забравиш най-важния памперс. Wink
Виж целия пост
# 8
Pela, кога пътуваш за БГ? Ох, и аз си представям вече как ще пътувам след 2,5 месеца за БГ, аз ще съм с двама. #Crazy Добре, че щерката (19годишна) на наши приятели ще пътува с мен, че тя ще се заеме с баткото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия