Белег на матката при раждане -има ли такова нещо ?

  • 1 038
  • 1
 Здравейте, в началото искам да ви разкажа малко повече, за да разберете точно за какво става реч, тъй като няма от кого да поискам съвет, а и да имаше нямаше да ми повярва..., както вече се убедих....

   Започнах много късно да водя полов живот.
С първия мъж в живота ми -моята първа, голяма и единствена любов още от самото начало се опитваме да имаме дете... Никога преди това не съм имала контакти с мъже, не и интимни, аз водя доста затворен начин на живот, на 26 срещнах мъжа си, оттогава мисълта да стана майка не ме напуска...Винаги цикълът ми е бил нередовен, но след като го срещнах, а оттогава има вече 1 година и половина - стана още по- непостоянен... За последната година на 4-пъти ми е идвало след 40-я ден и три-четири пъти след 35-я. Всяко "идване" за мен беше една малка смърт, защото от самото начало - още след първия месец, имах чувството, че съм бременна, след това, поне още три пъти, и то не просто от внушение, а и поради съпътстващите симптоми - гадене, свтовъртеж, набъбване на гърдите ...и т.н. Всеки път си казвах - ще изчакам до40-ден, ще си направя тест и независимо от резултат - право при лекарката...
 През лятото след 6-месечна връзка и след 40 дни цикъл, при силно изразени симптоми на бременост, ми дойде, след един доста голям стрес...отидох на гинеколог и лекарката ми каза, че в момента не вижда бременост, че имам синдром на поли-кистозните яйчници, че е възможно да пропускам овулация, че стената на матката ми била толкова тънка, както след менструация, а не както би трябвало да изглежда в 1-ден.... И най-същественото - , нещо което хем ме шокира, хем ми даде голяма надежда,. че поне мога да имам деца - че имам белег на матката, или по-скоро на шийката на матката, както след раждане.... Това ми беше доста странно, но поне ме наведе на мисълта, че ако сега не съм бременна, то поне някой от предните месеци съм била, или ако сега съм била и съм пометнала, то поне мога да имам детенце и ще пробвам пак, докатао най-накрая Господ не се смили и не ми даде рожбица...
Но за една година и повече , след това - НИЩО...........
 Тази година отидох на друга гинеколожка, попитах я за това , какво да мисля за такъв белег, имам ли , нямам ли, да мисля ли, че съм била бременна..., но както винаги получих само едно високомерно и подигравателно отношение, лекарката каза, че не коментира какво са казали други лекари, тъй като пациентите имали склонност да преувеличават иизопачават....
Реших да се върна отново при моята лекарка, тази година, тя ме прегледа веднага след като се върнах от морето, тъй като последните два дни там ми се появиха невероятни пробжблеми.  След едн излизане от морето, коремът ми се втвърди и ме заболя ужасно, просто ме проряза, още с излизането и почувствах болка, като от нож, имах чувството, че няма да мога да стигна до кърпата си.... Помислих си, че е от студената вода...на другиа ден ми се появи цистит, после получих силно течение с белезникав вид.... Когато отидох на лекар, имаше съмнения за Кандида, за хламидии... Нищо такова - но, след като ми дойде, лекарката ми извади съсирек, каза, че не е нормално да имамтакива...  Мисля, че тя има съмнения за рак на маточната шийка, макар, че преди да са готови резултати няма да ми каже, лошото е, че ще се върне от отпуска, след седмица-двеи чак тогава ще разбера...макар, че аз се порових доста за тези съсиреци и сама намерих в нета, за какво става дума, все пак надявам се, да не е....
 При този преглед, обаче тя пак спомена за този белег и ме попита на НЯКОЛКО ПЪТИ - предишни бремоности? Аборти ?!  Ккаво да правя, явно не ми вярва, та нали толкова жени правят аборти , толкова много от тях не искат това да се знае - нормално е да си помисли, че и аз съм такава...как да й обясня, че при мен няма такива неща, явно е , че не ми вярва....
Моля ви, ако някой от вас има представа от какво може да се получи такъв белег да ми помогне.... Единствените два варианта, които на мен ми идват са :
1. за някакво заболяване, което да е довело до някакви физически промени
2. За бременност, по-точно за спонтанен аборт - за някой от всичките пъти в които ми е идвало след 40-ден , но никой не ми е обърнал внимание, тъй като щом няма бременност в момента, за лекарите е все едно, че никоаг не е имало...
Моля ви помогнете ми, не искам да живея с мисълта, че аз съм единствената жена на света, която има белег на матката, като раждане,без изобщо да е раждала, а толкова много ми се иска...каква ирония! Помогнете, ще съм ви много благодарна за каквото и да било мнение .... Възможно ли е да е от това, че чак на 26 съм започнала да водя полов живот или кой знае от какво друго ?! Tired
 
 П.П.: извинявам се, че съй изписала толкова много редове и че нямам време да проверя дали съм налучкала всички буквикчи, обещавам утре да я пооправя... Написах го спонтанно Cry
Виж целия пост
# 1
Това за което се сещам е някога там да е имало леко разкъсване и сега да се вижда белега. Пусни си и цитонамазка ,ако още не си. Аз бих потърсила и  друго мнениег  от друг лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия