обрив и диария

  • 4 085
  • 1
От 6 дни дъщеричката ми (на 4 месеца) е с разтройство. Само на кърма е. От 4 или 5 дни има и обрив по тялото. До вчера бяха ситни пъпчици, като от претопляне. Ходихме при педиатъра, той каза, че не е нищо притеснително, не било шарка, а за разтройството - било нормално за кърмени бебета. Днес обаче обрива стана доста по-различен. Пъпките са големички, с бяло петънце в средата на всяка пъпка. Ето и малко снимки:







Дали може да е някаква шарка? Проблема тук, в Канада, е че почти никакво лекарство не може да се купи без рецепта. Във вторник пак сме на лекар (за редовната консултация), но ми се иска преди това да съм наясно (ако е възможно разбира се) дали това е шарка или е може би някаква алергична реакция към нещо, което съм яла аз.
Благодаря предварително за отговора.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Не е шарка, а пилича на алергичен обрив. След като е на кърма добре е Вие да изключите от менюто си рибата, цитросовите плодове, и прясното мляко. За бебето е добре да давате противоалергичен сироп. Например Фенестил 3 х по брой капки колкото е теглото на бебето поне 5-7 дни. Фенестилът е на Новартис и се надявам да го има или някакъв негов заместител.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия