Висока Т и разстройство? има ли такъв вирус

  • 978
  • 8
Здравейте, малката от вчера е с разстройство а от тази нощ и 39, коато почти не може да се смъкне. Има ли такъв вирус в момента и колко дни трае високата Т?
Виж целия пост
# 1
Масово бебета и деца са със тези симптоми.Синът ми  е почти на годинка.Три дена  имаше температура 38-39,5.Панадол не помага.Зачервено гърло, разстройство, без апетит, силно отпаднал.Изписаха антибиотик .Направи тежка алергия към него:(
Виж целия пост
# 2
Има.И ние минахме през него и после през още 3 вируса .Моето мнение направо да почвате антибиотика.Ние изчакахме и за съжаление направи бактериална инфекция.Вирусът е много коварен.
Виж целия пост
# 3
Имаме повръщане, разтройство и Т, но не ни изписаха антибиотик.
Изписаха ни Хидрасек, едно лекарство против стомашно чревни инфекции и свещички против повръщане. Лекарят каза, че е летен вирус и по около 20 деца на ден минават през него със същите симптоми.
Виж целия пост
# 4
Ами дано се разминете само с това.по принцип самият вирус не е толкова опасен, а са опасни последствията.Затова си мисля за антибиотик понеже той ще стопира всякакви други инфекции които могат да се развият впоследстие.А от него специално има такива и то доста често.Нашето педи също не ни изписа ант-ик тогава и каза да изчакаме.Но след една  седмица бяхме с 39 градуса и се започна.
Виж целия пост
# 5
Моето мнение направо да почвате антибиотика.Ние изчакахме и за съжаление направи бактериална инфекция.Вирусът е много коварен.
Не съм съгласна!АБ се дава именно при бактериална инфекция,вирусите са коварни,но се лекуват със симптоматични лекарства!Ако лекарят прецени,че е за АБ-тогава му го давай,но не на своя глава! Peace
Виж целия пост
# 6
Разбира се. Може би неправилно съм се изразила .Трябва да се съобразиш с лекарят и това какво той е изписал.Все пак той носи отговорност за лечението.В никакъв случай на своя глава на давай АБ. Пак се извинявам ако нещо неправилно съм казала тоест написала. Имах предвид, че последствията са много , но никой не може да каже кое дете ще има и кое няма.  Понеже имам наблюдения върху този летен вирус и в болница бяхме именно заради него , видях до какво води.Затова, ако децата ви го лепнат не го смятайте за един от поредните вирусчета.Просто е коварен.
Виж целия пост
# 7
Има да. Влад го кара миналата седмица. Ние стигнахме до антибиотик-Азатрил. За температурата редувах Панадол и Нурофен. Едната вечер даже се наложи свещичка Ефералган (това е с парацетамол като Панадола). За разстройството-въглехидратна диета-сварени картофи с обезсолено сирене; печени филийки без нищо отгоре, да си гризка;варен ориз; макарони. Нищо сладко, сладки плодове също не. Изключение прави банана.
Виж целия пост
# 8
Ние имахме 39.2 първата вечер, на следващия ден 37-38, а вечерта без темп.  Антибиотиците няма да помогнат при вирусна инф-я , най-много да влошат разстройството. А и тези стомашно-чревни вируси минават за 3-4 дни .
Ако после има сигнал за бактерилна инфекция може да се включи антибиотик, но в началото?!?! Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия