Вадене на зъб

  • 9 759
  • 19
Здравейте Flutter
Казвам се Нина и съм на 13.
Имам малък проблем със зъбките и искам да попитам за съвет.
от горната ми страна от дясно над четвъртия ми зъб и изникнал друг,кучешки,и за
него няма място за това сега си стои отгоре.Готвя се от 2 години и вече е неотложно.
Даже имам час.Искам да ви попитам понеже ме е мноооооооооого страх,дали ще ме боли изкарването(ще ми изкарват този отдолу)че е с непълна упоика.
Много ви благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Споко! Може малко да те боли, но бързо ще забравиш! Отиваш при хирург - те са с повече опит и ще направят най-доброто за теб! Стискам ти палци!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, мило, не боли. По принцип посещението при зъболекар се води, като неприятно изживяване, но ако решиш че го правиш за твое добро и колкото по- често ходиш, толкова ще е по- добре за теб не е толкова неприятно. Просто това е кабинет, като всеки друг лекарски такъв. Като седнеш на стола се отпусни и си мисли за хубави неща. Моята тайна е: ходя на зъболекар с музика. Като слушам любимите си парчета, а не жуженето на машинката, всичко свършва по- бързо  Peace
Виж целия пост
# 3
Ама каква е процедурата.Всмисъл направо хващтат клещите и почват да дърпат или?
Виж целия пост
# 4
Точно на твоята възраст бях със същия проблем - два кучешки постоянни израстнали над двата млечни кучешки. И двата трябваше да ми ги извадят оперативно. Много ме беше страх. Всъщност с упойката докато се усетя и вече ми ги бяха извадили. Изобщо не ме е боляло. Честно. След това са ми вадили още 3 зъба и пак не ме е боляло. Упойката ти гарантира спокойствие и комфорт. Отивай, извади зъба и ще разкажеш как е минало.  Hug
Виж целия пост
# 5
Със сигурност,обаче на мен ще ми вадят постоянен  Crazy
Виж целия пост
# 6
Процедурата е: сядаш на стола и ти слагат упойката. Тя се инжектира със спринцовка във устата, не е болезнено, но е неприятно. Като минат 5 мин. упойката започва да действа , ще разбереш като ти изтръпне устата и не можеш да говориш. Започваш да фъфлиш. След това зъболекаря с един инструмент- длетоподхваща зъба и го изважда. Тук вече не усещаш нищо. Клещи се използват рядко. Не си го представяй като карикатурите- криви клещи в космати ръце и ужасен поглед на пациента. Няма такова нещо. Цялата процедура продължава не повече от 10мин. А самото вадене е в рамките на секунди. Не се страхувай, наистина не е страшно. На мен миналата седмица ми извадиха 3 зъба наведнъж и нищо не усетих, а ти само за един зъб... Стискам палци и горе главата.
Виж целия пост
# 7
ТИ два ли кучешки зъба ли имаш вдясно  или СИ ТИ Е ЕДИН???

ЗАЩОТО АКО ПРОСТО ИМАШ НЕПРАВИЛНО ПОНИКНАЛ КУЧЕШКИ ЗЪБ, ТОЙ НЕ СЕ ВАДИ!!!!!!
А  НА ЗЪБИТЕ СЕ СЛАГАТ БРЕКЕТИ \шини\, КОИТО ГИ НАМЕСТВАТ БЕЗ ВАДЕНЕ!!!!!


Не бързай с ваденето, на мойта дъщеря кучешките зъби стърчаха над другите, но в момента носи брекети и се изправят!
Виж целия пост
# 8
ТИ два ли кучешки зъба ли имаш вдясно  или СИ ТИ Е ЕДИН???

ЗАЩОТО АКО ПРОСТО ИМАШ НЕПРАВИЛНО ПОНИКНАЛ КУЧЕШКИ ЗЪБ, ТОЙ НЕ СЕ ВАДИ!!!!!!
А  НА ЗЪБИТЕ СЕ СЛАГАТ БРЕКЕТИ \шини\, КОИТО ГИ НАМЕСТВАТ БЕЗ ВАДЕНЕ!!!!!


Не бързай с ваденето, на мойта дъщеря кучешките зъби стърчаха над другите, но в момента носи брекети и се изправят!


Карил, ти май не четеш внимателно: момичето има млечен зъб за вадене.
Не говори глупости, защото заради такива "доброжелатели" като теб навремето майка ми не ми извади зъбите и заради това и до сега си имам страхотни проблеми.
Виж целия пост
# 9
Zanda Ksurik ,ама и ти май не четеш  Crazy
Казах че ще ми вадят постоянен,а не млечен  Party
Виж целия пост
# 10
Не бой се, не боли. Упойката хваща много добре в района на кучешкия зъб.
Когато усетиш, че мястото е изтръпнало, тогава започват да ти вадят зъба. Никой няма да те мъчи, сега има хубави упойки, и първо проверяват дали те е хванала добре упойката.
А и клещите не са като железарските.
Упойката ще те държи около 2 часа, след това можеш да пиеш Аулин.
Желателно е да не се храниш първия ден, но пий течности.
Внимавай да не събориш съсирека, който се образува в дупката от зъба. Затова не бива да пиеш със сламка или да пушиш (може да не пушиш, ама аз да предупредя де).
На третия ден може да жабуркаш с отвара от смрадлика, от лайка или някоя течност за венци.
Виж целия пост
# 11
Не бой се, не боли. Упойката хваща много добре в района на кучешкия зъб.
Когато усетиш, че мястото е изтръпнало, тогава започват да ти вадят зъба. Никой няма да те мъчи, сега има хубави упойки, и първо проверяват дали те е хванала добре упойката.
А и клещите не са като железарските.
Упойката ще те държи около 2 часа, след това можеш да пиеш Аулин.
Желателно е да не се храниш първия ден, но пий течности.
Внимавай да не събориш съсирека, който се образува в дупката от зъба. Затова не бива да пиеш със сламка или да пушиш (може да не пушиш, ама аз да предупредя де).
На третия ден може да жабуркаш с отвара от смрадлика, от лайка или някоя течност за венци.


Не пуша  Wink
А какво имаш впредвид да не сабарям съсирека.Всмисъл той
на топче ли е?И ако не със сламка как да пия?
Мерси иначе за инфото  Hug
Виж целия пост
# 12
Съсирека е като топче под нежна ципа. Просто мястото е много нежно и не трябва да го опипваш с език. Пий си нормално от чашата, но не и топли напитки, нито топли храни. Можеш да хапваш супичка или нещо меко за ядене. Избягвай твърдите храни.
Не забравяй да пишеш как е минало, след манипулацията  Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 13
Съсирека е като топче под нежна ципа. Просто мястото е много нежно и не трябва да го опипваш с език. Пий си нормално от чашата, но не и топли напитки, нито топли храни. Можеш да хапваш супичка или нещо меко за ядене. Избягвай твърдите храни.
Не забравяй да пишеш как е минало, след манипулацията  Flowers Four Leaf Clover
Този съсирек подпомага по-бързото зарастване на раната. Точно  затова не трябва през първите дни да жабуриш лайка или каквото и да било друго.
Виж целия пост
# 14
Хехе, моя грешка Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия