Външност = характер ?

  • 6 237
  • 91
Винаги ми е било интересно това дали по външността на човека може да се определи и неговия характер. Дали външния вид определя по някакъв начин и характера на човека - дали е лош или добър.
Наскоро четох пак и си припомних онази гръцка легенда дето съдили една жена за някакво жестоко убийство. Последното заседание на съда, нещата не вървяли на добре. Всички улики сочели че жената е извършителя на убийството и тя щяла да получи смъртна присъда. Тогава в отчаянието си адвоката на жената я накарал да застане пред съдията и да се съблече гола (важно уточнение е че жената била неземно красива). Всички в съда ахнали като видели тази неземна красота. Съдията и  цялата зала веднага се съгласили, че толкова красива външно жена не може да бъде грозна в душата си и да извърши такова грозно престъпление. Жената била опрадана веднага...
Ако погледнем в приказките.... всички красиви приказни герои са и добри по душа... Пепеляшка, Червената шапчица, Спящата красавица .... и всички други. В същото време лошите и злите герои са и грозни на външност - Баба Яга например.... С една дума и в приказките красивите по душа са красиви и на външен вид и обратно....
Как мислите стоят нещата в реалния живот... Вие жените имате добре развито шесто чувство и можете да определяте хората с един поглед. Лъже ли ви често външния вид и мъчите ли се да определяте характера на човека по това как и изглежда и възможно ли е изобщо това...
Виж целия пост
# 1
Борка, да не си се огледал в некой дзвер? И да искаш са тук да споделим отговорността от потенциалната ти грешка в живота?
Виж целия пост
# 2
Убедела съм се, че хората с малки и тънки усти са доста зли!Както, че и големите хора са добродушни!За останалото мнението ми е противоречиво!
Виж целия пост
# 3
Външният вид е проявление на характера. Нямам да споделям крайните си схващания в тази посока, защото силно се боря със себе си, да не съдя така леко и да не класифицирам хората.
Естествено, съществуват и изключения.
Дълга и хубава тема, жалко, че няма как да се впусна в размишления  Laughing
Виж целия пост
# 4
А вярно ли е,че ниските хора са лоши?Един вид избиват комплекси.
Виж целия пост
# 5
 Не знам, но съм забелязала, че тънките устни в 99% от случаите = на злоба... Тя и самата физиономия, си има такова излъчване..Разбира се, има изключения, но като цяло е така,  Grinning
Също така, познавам много пълни дами(което не е красиво), а имат невероятно добри души. Grinning
Всеки си има различна интерпретация за красотата.
Много рядко се подлъгвам по външния вид на човека. Когато някой не ми хареса от пръв поглед - наистина се оказва, че има защо.
 
Виж целия пост
# 6
Борка, да не си се огледал в некой дзвер? И да искаш са тук да споделим отговорността от потенциалната ти грешка в живота?
Не бе. Просто от време на време си мисля разни неща за живота.... На години съм вече и си правя равносметка.
А ти красива кобра ли си. И може ли да има красиви кобри. Вярно ли е че колкото една кобра е по-красива толкова е по-отровна. ще се радвам ако си красива кобра. за мен ще бъде удоволствие всеки път като пиша нещо и ти ме хапеш за нищо поне да ме хапе красива кобра...
Виж целия пост
# 7
Външният вид е проявление на характера. Нямам да споделям крайните си схващания в тази посока, защото силно се боря със себе си, да не съдя така леко и да не класифицирам хората.
Защо бе. Сподели крайните си схващания. Нали затова сме тук. Всеки да си каже каквото има да казва...
Виж целия пост
# 8
Запис

Хиромантия

Това за устните е само частен пример..

Хлъзгава тема

Искаш ли малко да кажем странен, но много сериозен отговор?
Виж целия пост
# 9
Запис
Хиромантия
Това за устните е само частен пример..
Хлъзгава тема
Искаш ли малко да кажем странен, но много сериозен отговор?
Да, моля. Аз бих искала.
Виж целия пост
# 10
 Деиствително има прилика между външния вид и характера . Деиствително има и изключения.
Виж целия пост
# 11
Да, има връзка между характера и външния вид... На колкото повече години е човек, толкова повече му личи характера. Дали има добри и лоши хора незнам, за мен няма. Избягвам хора с тънки устни не защото са лоши, а защото обинковено им липсва един вид топлина... може да се каже състрадателност, чувствителност, топла връзка с другите... това с времето ги озлобява. Разбира се има изключения  Peace

Хамелеон, хиромантията е за ръцете, по-скоро за френология става въпрос тук, макар че пак е далече...
Виж целия пост
# 12
А вярно ли е,че ниските хора са лоши?Един вид избиват комплекси.

Моите лични наблюдения показват, че ниските мъже са големи комплексари. За лоши не, но избиват комплекси във всичко, което правят.
Виж целия пост
# 13
Права си, мисля за едното, казвам другото.. хиромантия е за ръцете, френология е за лицето, моя грешка..

А астрологията е за целия човек (дори и без да го виждаш) Mr. Green

---

За съжаление някои специфични понятия с точно значение ще трябва да ги заместя с думи с по-общо значение, но да кажем.. в много едър щрих, от една страна е тялото, от друга е душата, едното съответства на външността, другото на характера. В хода на времето отношението между тези двете се променя.. и днес не е такова, каквото е било в Гръцката епоха.. по-точно в епохата, когато са създадени по-голямата част от големите митове и митологични образи.. тогава душата е била по-далече от тялото, и респективно е имала по-голямо влияние върху него.. тогава всеки един характеров недъг се е отпечатвал много по-дълбоко.. респективно всяка добродетел също си е личала от далече.. да не говорим, че тогавашното ни съзнание е хващало доста повече неща от заобикалящата ни действителност.. и ги е отразявало в приказките и митовете. Днес нещата са различни.. днес може да стоиш срещу някой красив мъж, примерно, и той да е сериен килър.. освен, ако не си много сензитивен може изобщо да не разбереш, че имаш насреща си инкорпориран Дявол. В бъдеще нещата пак ще се променят в посока характера да се изписва пряко на челото, дето се казва. Това в много едър щрих..
Виж целия пост
# 14
Не знам, но съм забелязала, че тънките устни в 99% от случаите = на злоба... Тя и самата физиономия, си има такова излъчване..Разбира се, има изключения, но като цяло е така,  Grinning
Също така, познавам много пълни дами(което не е красиво), а имат невероятно добри души. Grinning
Всеки си има различна интерпретация за красотата.
Много рядко се подлъгвам по външния вид на човека. Когато някой не ми хареса от пръв поглед - наистина се оказва, че има защо.
 

 Peace Peace Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия