Помощ - страх ме е от мъжа ми

  • 9 127
  • 43
Пиша ви с молба за спешни съвети.
Със съпруга ми се разделихме по мое настояване. Уж, цивилизовано се разбрахме да се разведем. Имаме две малки деца и 10 годишен брак.
Живеехме в моето жилище, от което след като една нощ ме души, благоволи да се изнесе.
Той не работи от една година и не престава да ми иска пари.
Вчера след някой запой започна да ми звъни по телефоните (домашния и мобилния) и да ми казва, че ей сега идва и ще си живее у нас и никой не можел да го изгони, докато сме женени.

Не знам какво да правя - освен, че съм уплашена съм и на ръба на физическото и психическо изтощение. Бебето е малко и все още го храня и нощем през три часа. не мога да си представя да преживея още една нощ заедно със съпруга ми.
мислех, че на сутринта ще му е минало, но преди малко пак ми се обади, да ми каже, че си идва. успях да говоря с майка му. тя ме подкрепя и разбира, но сама каза, че не вярва да успее да го вразуми. казах и, че този път ще извикам полиция. цяла нощ държах телефона си до главата с приготвен номер на полицейското управление.

Говорих с ключар - утре могат да дойдат. лошото е, че съм по майчинство и имам финансови затруднения, а приятелите и роднините, на които мога да разчитам в момента са на почивка. другият проблем е, че голямото дете в момента слуша този "цирк" и усложнява допълнително ситуацията.

ако се изнеса от нас с децата, той ще разпродаде покъщнината - каза ми го. жилището си е мое от преди брака, а съм в ситуация да трябва да бягам от него #Cussing out.

колко време трае един развод? има ли бърза процедура? мога ли да се оплача в полицията, като реално нямам никакви доказателства за заплахите му? ще съм благодарна за всякакви идеи относно това как да постъпя в момента.
Виж целия пост
# 1
Здрасти. Ужасна работа.
Мисля си, че най-добре е да отидеш до полицията и да подадеш жалба за физическо насилие. Също би било добре, да отидеш до някой лекар и да си извадиш медицинско свидетелство за насилие.

Добре е да си смениш патрона, за твое успокоение.

Ако имаш приятелка, на която д аможеш да разчиташ, я потърси за помощ, тъй като си представям с детето и бебето, че хич нямаш време.

Виж, с най-добри чувства го казвам, но често родителите на съпруга, дори да демонстрират добри чувства и разбиране, всъщност не го смятат. В крайна сметка, ти ще се развеждаш с нейния син. Не знам, имам такова чувство.

За развода - има няколко симпатични майки от "Самотни родители", които са адвокатки.
Мисля, че няма да е проблем да ти помогнат и за развода и за органичаване на достъпа му до теб.

Стискам ти плаци.


Виж целия пост
# 2
Не знам какво да добавя повече от горния постинг. Къде са родителите ти?
Виж целия пост
# 3
В никакъв случай и при никакви обстоятелства няма да напускаш дома си!

Дори да не беше твой отпреди брака, дома напуска мъжа, а не жената. Набийте си го в главите и не допускайте грешки!

Ако не желае да напуска, обаждате се в полицията, ще го изхвърлят като мръсен парцал. Поне при нас няма да му се размине.
Обади се в полицията- длъжни са да те защитят. Ти си в правото си да се разделиш с него по всяко време и без официален развод. Ако новия закон е влязъл вече в сила според който семейство живущи без брак имат всички права на такива с брак, значи подобна раздяла има тежест на развод.

Абе при всички положения няма право да ти прекрачва дома щом си го решила. Naughty
Сменявай още утре бравата и полицията да не забравиш!
Виж целия пост
# 4
След като жилището е твое,няма да мърдаш от там.Полиция няма ли да свърши работа?
Подай жалба срещу него.
Виж целия пост
# 5
След като жилището е твое,няма да мърдаш от там.Полиция няма ли да свърши работа?
Подай жалба срещу него.


Няма значение чие е жилището. Само официалния развод може да реши какви права на собственост има ако има такива. До този момент дома напуска мъжа. Така е във всяка цивилизована страна.
Виж целия пост
# 6
Докато дойде някой да смени ключалката, нямаш ли някой приятел, който да помолиш да остане у вас за 1-2 нощи? 
Виж целия пост
# 7
След като жилището е твое,няма да мърдаш от там.Полиция няма ли да свърши работа?
Подай жалба срещу него.


Няма значение чие е жилището. Само официалния развод може да реши какви права на собственост има ако има такива. До този момент дома напуска мъжа. Така е във всяка цивилизована страна.
Не съм веща по разводите,но ако жилището не е мое,бих си прибрала багажа и децата и бих се изнесла.И така щях да затворя една неприятна страница по-бързо.
Виж целия пост
# 8
Много неприятна ситуация - кураж!
Знам какво е, защото и у нас е имало подобни циркове, но са ми ги спестили като са ме пратили при баба.  Confused Според мен трябва да мислиш кое е по-безопасно за вас с децата и е допустим вариант да се смени ключалката и да се изнесете временно при роднини. Казваш, че имате малко бебе - трудно е да се  местиш с него, но не е невъзможно. Не казвам да му оставяш жилището- в никакъв случай няма да отстъпиш от твоето си, просто ти трябва "убежище" до изясняване на нещата.
В тази нашата държава не може човек да се оплаче никъде-полицията вдига рамене щом имате брак, няма институции, които да работят срещу домашното насилие, независимо дали е физическо или психическо. Sad
Има и нещо положително обаче-казваш че майка му те разбира, подкрепя и е на твоя страна. Имам познати, които се разведоха и жената живее вече над 20г. със свекърва си и свекъра и много се имат, а те са изгонили сина си.
Ако мъжа ти и свекървата са в обтегнати отношения, може да те вземе при себе си временно, а ако са в добри, то се надявай да успее да му повлияе да се съгласи мирно и тихо на развод.
Виж целия пост
# 9
След като жилището е твое,няма да мърдаш от там.Полиция няма ли да свърши работа?
Подай жалба срещу него.


Няма значение чие е жилището. Само официалния развод може да реши какви права на собственост има ако има такива. До този момент дома напуска мъжа. Така е във всяка цивилизована страна.
Не съм веща по разводите,но ако жилището не е мое,бих си прибрала багажа и децата и бих се изнесла.И така щях да затворя една неприятна страница по-бързо.

И заради подобни неща мъжете се чувстват в правото си да правят каквото си искат с жените.

Няма такива истории- багажа му вън, полицията уведомена за тормоза от негова страна, той предупреден да не доближава жената и жилището и историята е загърбена! Naughty

Жена оставаща с децата има право на жилището дори ако то е било негова собственост отпреди брака. Елементарна защита правата на децата. В съда и да отсъжда собственост мръсникът с мръсник.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Цитат
В тази нашата държава не може човек да се оплаче никъде-полицията вдига рамене щом имате брак, няма институции, които да работят срещу домашното насилие, независимо дали е физическо или психическо. Sad

Ще ме извиняваш, но не е така. България е в ЕС и закони действащи при това има. Жените не си знаят правата.
Виж целия пост
# 11
Много неприятно  Cry . Тук и тук има инфо което може да ти е от полза.
Виж целия пост
# 12
Не е като да няма къде да отида, но наистина не смятам, че трябва да бягам от дома си.
Прави сте, че е цивилизовано и нормално мъжът да напусне дома при раздяла, но очевидно в нашите взаимоотношения няма нищо цивилизовано, въпреки опитите ми.

искал да се почувствам по начина, по който той се чувства откакто съм го била изгонила. този човек не проумява, че за да стигна до там да искам развод с бебе на ръце, значи отдавна е успял да ме накара да се чувставам много, много зле.

татко ми почина отдавна, а майка ми в момента не е в София. не ми се иска да безпокоя други хора в момента (баба ми и дядо ми), защото са доста възрастни и едва ли имат нужда от подобни емоции.

Мислите ли, че наистина мога да го изгоня чрез полицията, макар дори още да нямаме подадени документи за развод? Thinking той от вчера все ми повтаря, че няма кой да го помръдне от нас, щом сме законно женени все още.
Виж целия пост
# 13
След като жилището е твое,няма да мърдаш от там.Полиция няма ли да свърши работа?
Подай жалба срещу него.


Няма значение чие е жилището. Само официалния развод може да реши какви права на собственост има ако има такива. До този момент дома напуска мъжа. Така е във всяка цивилизована страна.
Не съм веща по разводите,но ако жилището не е мое,бих си прибрала багажа и децата и бих се изнесла.И така щях да затворя една неприятна страница по-бързо.

И заради подобни неща мъжете се чувстват в правото си да правят каквото си искат с жените.

Няма такива истории- багажа му вън, полицията уведомена за тормоза от негова страна, той предупреден да не доближава жената и жилището и историята е загърбена! Naughty

Жена оставаща с децата има право на жилището дори ако то е било негова собственост отпреди брака. Елементарна защита правата на децата. В съда и да отсъжда собственост мръсникът с мръсник.  Crossing Arms
Аха,точно аз съм виновна за несправедливото отношение към жените.Ти не знаеше ли?Аз съм виновна и за глобалното затопляне.

ПП.Толкова ревностно тръбиш феминистични лозунги,че имам чувството,че самата ти си доста мачкана.Защо да не си тръгна,ако не искам проблеми?Защо трябва да разигравам циркове пред децата си?Ако не вярваш,посети форумът на самотните родители.Ще се увериш,че има доста жени,които си тръгват,обръщат гръб на всичко,постигнато с усилия години на ред.Не се инатят,не се жалват.Казват "чао" и започват отначало.
Виж целия пост
# 14
Много неприятно  Cry . Тук и тук има инфо което може да ти е от полза.

Благодаря ти за тази информация  bouquet.
прочетох, че има и т.нар. "издръжка между съпрузите". дали е възможно да ме накара да му плащам и издръжка. той не работи от година и няма никакви доходи.

къде се е преместила софийската брачна колегия? утре ще отида. дано не са в августовска почивка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия