Знаете ли, че... :)

  • 1 408
  • 24
Апаратът, който всички ние наричаме "видЕозан" в същност е ехограф или ултразвук. Известен е като ВИДОЗОН (без Е), но това е име на марка ехографски апарати (мисля , че е немска).
С времето става нарицателно, нещо като Xerox и Nescafe и хората си мислят, че идва от "видео".
Виж целия пост
# 1
Знам, че се нарича така, но наистина се чудих от къде идва "видеозон". Вече знам, благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 2
За това, че е без Е го знам от Никол. Беше писала преди време тук някъде. А за другото нямах представа. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Да, зная, че е така.
Виж целия пост
# 4
Преди години, може би 7-8г.,ако не и 10г. в сп. 9 месеца имаше такава статия. И от там знам, но аз най-често използвам думата ултразвук.
Виж целия пост
# 5
Не знаех, благодаря, вече знам!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Знам и съм го писала вече!Първият ултразвук внесен в Бг е носел това име Peace
Виж целия пост
# 7
Никога не е късно да научиш нещо ново Wink
Виж целия пост
# 8
Никога не е късно да научиш нещо ново Wink
Точно така  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Това не го zнаех.  Embarassed
Виж целия пост
# 10
Чувала съм го, благодаря за инфото.  bouquet
Виж целия пост
# 11
и аз съм го чувала,но не съм се и замисляла....все пак както каза,вече ВИДЕОЗОН се е превърнало в нарицателно  Hug
Виж целия пост
# 12
Знам го това.
Както и Веро е марка, а не вид артикул.
Виж целия пост
# 13
... както и памперсите не са само марка "Памперс", но вси4ки ги нари4аме така  Crazy
Виж целия пост
# 14
Не го знаех. Даже си мислех каква е разликата между ехограф и видеозон  Embarassed . Мислех, че първото е по съвременна техника  Embarassed . Никога не е късно човек да стане за резил  ooooh! . Срамота  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия