пак за попарата, но и за извара, сирене, плодове и как да храня бебе на 7 м.?

  • 1 990
  • 3
Здравейте!

Моето детенце е вече на 7 месеца и май има нужда от разнообразяване на менюто, а мама има купища неизвестни Simple Smile. Ще се опитам да подредя нещата, които искам да попитам, надявам се да не стане много объркано.

Доки ни каза че мога вече да давам попара, с което аз съм съгласна, самата аз обожавам попара за закуска. За да ядем попара обаче трябва да въведем сиренето и глутена.

1. Смятам да въвеждам глутен с някоя подходяща каша съдържащ го, а не да дам направо сухар? Добре ли е като идея?

2. За въпросната попара като почнем да я ядем - доки ми каза че мога да му давам всеки ден. Да, но дори и аз не мога да ям всеки ден едно и също - ще ми писне. А и по-важното - не мисля че е нужно всеки ден да го тъпча със сухар! Правилен ли е варианта - примерно попара през ден, в дните които не ядем попара - сиренето е в обедното зеленчуково пюре, закуската е примерно АМ с бисквитка, или плодово пюре с бисквитка?

3. За сиренето - има ли проблем да му давам всеки ден? В къщи всички много обичаме и ядем сирене и мисля че е много полезно. Разбира се за малчо ще го изкисвам.

4 А извара може ли? Харесала съм си на Хаме едни пюренца- ябълки/праскови с извара и ми се струват добра алтернатива за следобедна закуска. Давал ли е някой? А дали мога да купувам извара от магазина и да му смесвам плодове? Може ли в един ден извара и сирене да се дават - да не стане много?

5. И  за менюто като цяло. Искам някак си да балансирам храната на малчо, но не знам правилно ли е. Например да не давам каша и попара в един ден, за да не тъпча прекалено с въглехидрати-  да измисля нещо като:

ден 1: закуска: попара, обед- зел./месно пюре, следобедна закуска - нещо различно от каша - например плодове с АМ, или въпросните пюрета с извара.. идеи какво още?

ден 2-закуска - Ам с бисквитка, обед -зел. пюре със сирене, сл. закуска - каша с плодове...

Моля ако има някоя мама да си прави седмично меню да го пусне.

6 И последно за плодовете. Някъде прочетох че ако давам плодове с кашата само ги похабявам. А аз правя точно така Sad Леко бланширан плод - круша, нектарина или слива, обелвам и пасирам и смесвам с кашата и малчо се скъсва да яде. Обаче се замислих - да ли е правилно? Вие как правите?

Предварително се извинявам за дългия постинг. Опитах се да събера всичките си въпроси на едно място вместо да пусна 10 теми отделно.

Благодаря ви за времето за четене Simple Smile

Хубав ден!



Виж целия пост
# 1
Съгласна съм с всичките ти разсъждения,смятам,че вариантите ти за храненията през деня са супер.Само си мисля,че е раничко на 7 мес. да се въвеждат сирене и глутен.
Виж целия пост
# 2
   Здравей Grinning
   Моята дъщеря е малко по-голяма,но ще ти кажа как аз процедирах с въпросните храни Wink
   1. Аз въведох глутена в 8-ия месец, и то с каша- 8 зърнени храни и 4 плода на Фризокрем,а не с попара.Има и други каши,съдържащи глутен,и според моята педиатърка това е по-добрия начин за въвеждането му Peace

   2. Дъщеря ми закусва с АМ-вариантите,които си посочила са добри Peace

   3..Сирене въведох в 7-ия месец-по бучка в зеленчуковото пюре на обяд-давам го всеки ден,не мисля,че е проблем Peace

   4.Аз давам от въпросните пюрета с извара/не давам все още йогурти и пюрета,съдържащи сметана и кисело мляко,но с извара-да/-купувала съм с праскови,кайсии,боровинки...много ги харесва;давам ги за следобедно хранене.

   5.Правилно си решила,според мен PeaceЩе ти напиша София как се храни:
   закуска-АМ
   след около 2 часа-плод
   обяд-месно пюре/2-3 пъти седмично/,зеленчуково пюре със сирене
   следобяд-плодово пюре с извара,или АМ с бисквита,каша-когато не давам месно пюре
   вечер АМ.

    Успех Peace
Виж целия пост
# 3
Здравейте!

Благодаря много за отговорите! Вече ми е по-ясно как ще се храним!

Мони всъщност е вече почти на 7.5 месеца, сирене хапва от един ден по съвсем малко в пюрето. Аз захранвам много бавно, с голям интервал мейду новите неща, глутена по-рано от 8-ми месец едва ли ще дам. Мисля че няма да му е рано. Но искам да си имам изработена схема на хранене, не всеки ден да се чудя сега какво и как да ядем, да н естане беля Simple Smile

Хубав ден на вас и бебчовците!   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия