"Рядка ( нехранителна кърма )" !!! Нали няма такова нещо?

  • 993
  • 13
Вече ми омръзна да слушам, че след като бебето постоянно ми е на цицата , сигурно ми е "рядка кърмата". Доколкото знам няма такова нещо, но ще се радвам да получа аргументи  Peace
Виж целия пост
# 1
Няма такова нещо. Ако беше така, аз вода да пусках  Laughing А вече 2 години основно с такава "рядка кърмата" се храни моето дете (щото все е на гърдата).
Виж целия пост
# 2
 Laughing
Виж целия пост
# 3
Не. Няма такова нещо.
Виж целия пост
# 4
Аз пък знам, че макар и рядко има такива доказани случаи. На майка ми са и правили лабораторно изследване на съставките на кърмата, / задното мляко/ и са и казали, че организма и не може да синтезира хранитерните вещества в кърмата. НО, ако бебока наддава нормално, мисля че не трябва да се притесняваш-
Виж целия пост
# 5
 smile3532 няма разбира се  Wink
Аман от разбирачи  smile3511
И на мен колко пъти са ми го казвали и то все хора, които не са кърмили  Rolling Eyes Добре, че ни ги послушах, че сега нямаше още да кърмя с моята рядка и нехранителна кърма  Joy
Виж целия пост
# 6
Права си, няма такова нещо като рядка/ нехранителна/ кърма.Кърмените бебета в повечето случаи не издържат на 2-3-4 часови паузи между храненията, както може би очакват някои хора
Виждам че бебчето ти е на 2 месеца- нормално е да е постоянно на цицата. То не я ползва само за хранене а и за успокоение, тя за него сега е почти целият му свят, суче дори когато го е страх от нещо...
Мария е на 9месеца и половина и понякога си виси на цицата доста време ей така за успокоение за гуш, не защото е гладна.
Освен това колкото повече сучи бебето , толкова повече ти се увеличава кърмата.

"Кърменето не е просто начин на хранене, то е начин на живот" hedra винаги ни го напомня
 под аватара си Hug

Аз пък знам, че макар и рядко има такива доказани случаи. На майка ми са и правили лабораторно изследване на съставките на кърмата, / задното мляко/ и са и казали, че организма и не може да синтезира хранителните вещества в кърмата. НО, ако бебока наддава нормално, мисля че не трябва да се притесняваш-
Къде са го правили това изследване? Питам просто защото се интересувам дали има такова място за изследване на кърма освен в Банката за кърма.
Виж целия пост
# 7
Аз пък знам, че макар и рядко има такива доказани случаи. На майка ми са и правили лабораторно изследване на съставките на кърмата, / задното мляко/ и са и казали, че организма и не може да синтезира хранитерните вещества в кърмата. НО, ако бебока наддава нормално, мисля че не трябва да се притесняваш-
Ако организмът на една жена не може да синтезира хранителни вещества в кърмата, значи е налице много сериозен здравословен проблем... При здрава майка няма нехранителна кърма.
Неблагоприятни промени в състава на кърмата може да настъпят например под въздействието на естроген (той променя както количеството, така и състава на кърмата). Или пък при една сложна операция за намаляване на теглото при хора с болестно затлъстяване - gastric bypass, при което се стеснява отвора на хранопровода и се `връзва` една част от стомаха, така че организмът на майката не може да усвоява голяма част от хранителните вещества и има реален недостиг на протеин и редица важни вещества (калций, желязо и т.н.). Но - всичко това е под въздействието на ненормални за организма фактори. Т.е. трябва нещо дотолкова сериозно да не е наред, за да се стигне до недостиг на хранителни вещества в кърмата, че здравето на майката ще е застрашено до степен да не е в състояние да кърми иколичеството кърма да е много намалено. Откъдето следва, че повечето изявления или успокоения как хранителността на кърмата не била наред, а обемът й е запазен, са чиста спекулация. Което се потвържадав и от факта, че дори в банката за кърма не се прави изследване за хранителност - кърмата там се изследва за бактериално замърсяване, а не за калорийност Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Природата си знае работата, когато организма на майката е застрашен и има някакъв недостиг, тогава кърмата намалява като количество драстично. Изпитвала съм го не веднъж докато кърмех. При болест се получва най-редовно. А аз спрях да кърмя след една пневмония, за която изпих 4 антибиотика и тъй като подържах лактация изкуствено, това ме довърши и не можах да я възстановя.
Забелязала съм след сериозен опит с цедене и взимане на кърма от майки с различна лактация, че колкото по-малко като количество е кърмата, толкова по-високо маслена и гъста е. Като останат по 20 мл на кърмене при дългокърмещи жени, все едно е само задна кърма, без предната прозрачна.

В този смисъл и според мен няма нехранителна кърма, дори когато количеството и се мени, има някаква компенсация.
Виж целия пост
# 9
Хич не ги слушай такива разбирачи! Naughty
Още щом родих (бях в болницата още, дори кърмата не ми беше слязла) и свекъра даваше зор да питам доктора да ми каже къде да ходя да си изледвам кърмата. И като видя, че аз няма да го питам (честно казано хич не ми беше до това тогава) отиде той да го пита. Отговорът на доктора беше: Нека да изчакаме поне десетина дни и тогава евентуално може. Та явно и сега има къде да се изследва, но не съм се интересувала. Доводите на свекър ми бяха, че свекървата като родила (не помня мъжа ми или брат му) и нахрани бебето, а то след 2 часа се буди гладно и плаче и й изследвали кърмата и не била хранителна. #Crazy И мисля, че започнала да дохранва и отбила.
След това пък на мен са ми казвали, че сигурно пък моята кърма е много засищаща и мазна Crazy, щото Емко сам си откарваше по 3-4 ч. и си наддаваше много добре без да е захранен.
Виж целия пост
# 10
Алергична съм вече към тази реплика Sick
Последния пресен случай, една съседка роди, разпитвам я как е бебето, а тя точно му купила 1-та кутия АМ. То беше на около 25 дни. Питам я защо, а тя ми обясни, че то много плачело, 100 % било гладно, защото кърмата й била нехранителна  #Cussing out
Обяснявам аз, че няма такова нещо, ама кой ли слуша  ooooh!
След 10-ина дни я виждам пак и й казвам, че бебока мнооого е пораснал, а тя ми вика "Ами да, на консултацията преди 2 дни се оказа, че е качил 1500 г  Shocked"
А аз  и казвам и това от 1-та седмица дето си го хранила с АМ нали?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
А аз  и казвам и това от 1-та седмица дето си го хранила с АМ нали?  Rolling Eyes
Joy Joy Сигурно от това ще да е. Жалко, явно бебочето си е наддавало съвсем добре и не е имало хич нужда от добавка.
Виж целия пост
# 12
А аз  и казвам и това от 1-та седмица дето си го хранила с АМ нали?  Rolling Eyes
Joy Joy Сигурно от това ще да е. Жалко, явно бебочето си е наддавало съвсем добре и не е имало хич нужда от добавка.
каква добавка, тя мина направо на АМ  Confused
Виж целия пост
# 13
Още по-жалко. Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия