Умеете ли да се наслаждавате пълноценно на нещата?

  • 2 068
  • 48
Та въпросът ми е умеете ли след като сте се стремили към нещо, като това нещо може да бъде какво ли не...някакво любимо ястие, а защо не просто сладолед, някаква вещ, дългоочакваната почивка и постигнете това нещо, умеете ли да му се наслаждавате пълноценно докато трае...т.е. докато го консумирате...
Аз например, забелязвам и се дразня, че примерно цял ден ми се яде сладолед, но по ред причини чак преди малко излязох и си купих. Да, ама толкова бързо го изядох, че сега все едно не съм яла...а ми се ще бавно, спокойно да му се насладя...и с друга храна така се е получавало...или понякога с очаквана почивка... идва моментът на удоволствието и аз вече мисля за следващото нещо по график и не мога да се радвам на мига...
То май стана доста банален въпрос, дали се радваме и дали умеем да изживяваме пълноценно всеки миг...ама аз май не така както ми се иска  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Всяка неделя си купувам големия неделен вестник и никога не успявам спокойно да му се насладя. А толкова искам...
Виж целия пост
# 2
О, да! Много мразя ако се наложи да изконсумирам нещо мечтано набързо. Цялото удоволствие отива на кино.
Обичам да му се наслаждавам дъъъълго, колкото може по-дълго!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз умея.
И на почивката си се наслаждавам така, както съм я чакала цяла година.
И на любимите си храни се наслаждавам.
И на най-хубавото крем брюле в София се наслаждавам и ако някой ме слуша от съседната маса докато го ям....... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
 Консумирам бързо. Отчитам го като грешка от моя страна.
Виж целия пост
# 5
Определно обичам да отделям нужното внимание на любимите си неща, да им се насладя, както казваш ти. За съжаление все по-рядко успявам, поради липса на време и това малко ме потиска. Но все пак намирам няколко минути да изям любимия си черен шоколад с кафе, например, и да се насладя на всяко зрънце в него... Успявам да се насладя и на любимите си песни. Виж, за филмите, които искам да гледам вече не ми остава време, щото не ме кефи идеята да ги гледам на пресекулки, между двете спанета на малката.
Виж целия пост
# 6
Мисля,4е умея!
Ето сега си хапвам любимото ,,Kinder pingui,, .....с такава наслада,бавно,за да мога по дълго да се насладя на вкуса му!Не 4е няма още такива у дома...но ми е хубаво да се усещам с цялото си същество приятният му вкус който ме изпълва! Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Когато мечтая за нещо желая го и го чакам дълго време, насладата иудоволствието което изпитвам
са невероятни. В момента жадувам и чакам "нещо" прекрасно да се случи, толкова силно го искам и
от толкова дълго време го чакам, че ще му се радвам и наслаждавам докато съм жив newsm44
Виж целия пост
# 8
Аз май не съм така...искам нещо, ама толкова силно го искам и то с месеци, а когато го получа и някакси радостта си е заминала.Но и друго мога да кажа-най-пълноценно се наслаждавам на неочакваните, хубавите събития-тръпката тогава е най-голяма Peace
Виж целия пост
# 9
Tatalina, като спомена за любими песни - ето затова обожавам и музиката, и поезията, защото на любимите си песни и стихове може с многократно слушане и четене да им се наслаждаваш...това си е направо върховно удоволствие, когато всеки следващ път преоткриваш това чувството на наслада.
Виж целия пост
# 10
Мисля , че умея да се наслаждавам до последната глътка шварц кафе с мляко. Най-сетне открих къде в София се прави шварц-Кофи Хаус-и ставам върл фен на заведението. Party Party
Виж целия пост
# 11
Основна житейска философия ми е да се наслаждавам на всичко, което ми се случва, на което попадам, което консумирам. Понякога губя мярка и се пренасищам, но знам, че съм изчерпила потенциала и продължавам смело напред удовлетворена. Мисля, че това ме прави перманентно поддържаща състоянието "щастлива".
Виж целия пост
# 12
ester, пък и от тях не се пълнее, а и не свършват... Wink
Виж целия пост
# 13
На храната и напитките - да. На други неща ми е по-трудно да се наслаждавам.
Особено на почивката - докато свикна и й се насладя, и тя свършила Rolling Eyes Или пък докато почивам, си мисля, че правя не точно нещата, които ми се иска на мен, а се съобразявам с другите.
Такива ми ти работи...
Виж целия пост
# 14
ester, пък и от тях не се пълнее, а и не свършват... Wink
Определено, това исках да кажа също, но ти си го прочела правилно между редовете. И с филмите, и книгите е така...но с храната, пфу, понякога стигам до n на брой сладоледа, точно защото не мога да се насладя правилно на един...

ivonska, точно това е щастието и според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия