Страшно ли е секциото?

  • 10 156
  • 87
Полудяваммммм.Мислех да раждам нормално,но не мога да чакам до края на месеца.Искам вече всичко да ми е планирано,защото мъжът ми работи в чужбина и трябва да знае кога да си пусне отпуската за изписването.
Дайте ми съвет-как да родя?Раждала съм веднъж (нормално)преди 14 години и съм забравила как беше.Сега ми се иска секцио.Хем заради моят,хем заради болките.Страшно ли е секциото?Повече ли боли от естественното раждане? newsm78
Виж целия пост
# 1
Има хиляда теми за и против секциото,така,че пусни една търсачка и ще прочетеш Peace
Не съм раждала нормално за да мога да сравнявам,но секциото ми беше перфектно!Всичко е индивидуално и зависи от организма и оператора!Успех!
Виж целия пост
# 2
Всеки разбира различно под "страшно". Имай предвид, че това е операция както всяка друга. Има болка, почти е невъзможно да няма. Пазене от вдигане на тежко след това, ще имаш по-продължително възстановяване. Всичко се забравя след като гушнеш бебчо и остава само спомен.
Виж целия пост
# 3
Щом си забравила предното си нормално раждане-няма да е било тежко Simple Smile
Моето секцио също мина добре, но си боли. Само по-спокойно го давай  Simple Smile
Успех и леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 4
....Страшно ли е секциото?Повече ли боли от естественното раждане? newsm78
Двете болки не могат да бъдат сравнени. Дали е страшно секциото - зависи ти как го възприемаш. Като не можеш да чакаш, защо не поговориш с твоя доктор да го предизвикате? Успех.
Виж целия пост
# 5
не е страшно по отношение на болката.
мен не ме боля никак. зависи какви обезболяващи ти дадат след операцията.

страшно е дотолкова, доколкото е операция, режат ти корема и те упояват.
нали знаеш старата поговорка - когато ражда, жената е с единия крак в гроба. това важи за всеки вид раждане.
Виж целия пост
# 6
По - страшно ми беше първото раждане, по  -болезнено и травмиращо, сециото беше най  -лесното нещо. Peace
Виж целия пост
# 7
Никак не е страшно!Имам две секциа.Малко по-трудно е възстановяването,но си струва.Успех!
Виж целия пост
# 8
Не съм раждала нормално, не знам колко боли.

Секциото ми беше като по учебник, не е най-приятното изживяване, попадала съм в къде къде по-неприятни ситуации.
Виж целия пост
# 9
По - страшно ми беше първото раждане, по  -болезнено и травмиращо, сециото беше най  -лесното нещо. Peace
И при мен така! Бързо се възстанових. bowuu Изобщо не е страшно.
Виж целия пост
# 10
Имам само приятни и весели моменти от целият ми престой в болницата,особено преди операцията в мен нямаше никакъв страх а само се смеех от шеговитите приказки на докторите.Кофти ми беше само вдигането на крака и раздвижването.Леко раждане ти желая и здраво бебче newsm51
Виж целия пост
# 11
Страшно е за който го е страх. Виждала съм хора, които от какви по-страшни неща изобщо не ги е страх  ooooh! Така че по-скоро си е до човек.
Ето, мен например страхът ме подлудява в момента. Не мога да спра да мисля за всякакви ужасии, а дори не знам още как ще се наложи да раждам. И двата начина ме подлудяват от страх, но като че ли секциото повече.
Виж целия пост
# 12
Моето мнение от личния ми опит е че няма нищо по-лесно от това да родиш секцио Peace.Първото ми раждане /нормално/ беше кошмарно Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Аз съм раждала секцио и то по лекарска препоръка ,не го исках ,но не съжалявам! Истината е ,че не знам как е нормалното за да ги сравня ,но определено на мен секциото не ми беше страшно! Успех  Peace
Виж целия пост
# 14
С първия хлапак се  мъчих да родя 25 часа, накрая родих с цезарово. Най-кофти ми бяха втория и третия ден, болката е най-силна тогава. На седмия ден като се прибрах вкъщи се хвърлих по корем на леглото.
С втория хлапах родих с планово секцио, най-кофти ми бяха от 2рия до 4тия ден. Боли кофти, но си е рана. Прибрах се вкъщи на 7мия ден. Само белегът напомняше за болката.
Възстановяването зависи от организма, аз нямах грижи.  С вдигането на тежко обаче се внимава бая време.
Ако сираждала нормално не виждам смисъл да раждаш секцио само защото е по-лесно да планираш. Всъщност ти можеш да говориш с доктора си и да ти се предизвика и нормалното раждане. Успех!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия