За царевицата

  • 422
  • 4
Здравейте!
захраних от 5-ти месец,вече съм въвела оризовата каша,а сега се чудя за царевицата.Притеснението ми да не я въведа под формата на каша е,че и без това давам каша сравнително рядко,а тъй като годността на отворената кутия е 4 седмици,вече изхвърлих една наполовина пълна оризова каша.Така като гледам същата съдба ще сполети и втората кутия.Та ако купя и царевична,изхвърлените пари на вятъра стават още повече!Не ми се смейта,просто
напоследък не сме много добре финансово и такива неща ми правят впечатление.Та взела съм чисто царевично нишесте.Мислите ли,че е удачен вариант за въвеждане едно кремче без захар,смесено наполовина с плод?И по-нататък ако давам царевица в пюре,нали няма да трябва да я въвеждам наново във вид варена и пасирана?
Виж целия пост
# 1
За царевица му е още мн рано.Не бързай.Давай оризова,но като и добавяш различни плодове или зеленчуци,но отново подходящи за възрастта му.Не е важно толкова да му разнообразяваш менюто,колкото да даваш правилната храна,било то и 5 дни подред.Нали не искаш да му докараш някоя алергия.Успех!
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че е раничко за царевица, доста често я споменават като алерген в разни списъци...Но като се замисля повечето готови инстантни каши за захранване са на базата на ориз и царевица, под формата на стръготини, грис, нишесте и т.н.(поне така пишат на опаковките, тъкмо ги прочетох, че и аз съм насъбрала една камара неизядени кутии за хвърляне...). Така че може да поизчакаш още месец-два поне, и после да пробваш с варен царевичен грис с плод например, или нишесте. А дотогава давай варени каши от просо, елда(има ги като брашна по диетичните магазини, даже няма нужда да пасираш, и струват стотинки за пакетчета от по 200-300 грама  Grinning )
Виж целия пост
# 3
И според мен ви е рано за царевица.
Аз, всъщност, още не съм я въвела (имаше толкова други неща, които ми бяха приоритет при захранването), та чак сега съм купила царевично брашно. Нишестето не го уважавам особено...
Виж целия пост
# 4
Вярно,поразрових се тук-там и видях ,че царевицата се въвежда горе-долу наравно с пшеницата.Ще дам просо или елда тогава!Благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия