кога започнахте с проходилката?

  • 1 391
  • 32
 Мамчетата, кога започнахте да ползвате проходилка?
Виж целия пост
# 1
Изобщо не съм започвала. Детето се научи да се изправя и ходи само, придържайки се към мебелите. Абсолютно без притискане от моя страна. Проходи на 11 месеца.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми започнах да я слагам на 8 месеца и половина, около два месеца й беше много интересно и препускаше с нея, след което я отказа и се водехме за ръце или сама се придвижваше по мебелите, без да пълзи.
Синът ми пробвах да го сложа по същото време, но не проявява никакъв интерес, дърпа се и се извива назад, не го и карам насила, сега е на 10  и половина месеца, пълзи усилено и се изправя сам!
Така че всяко дете си е индивуално, много ортопеди вече отричат проходилките, но понякога са спасение, да може и майката да свърши нещо!
Виж целия пост
# 3
За пръв път ги сложихме когато бяха на 6 месеца, но бяха толкова малки, че и на най-ниската степен, не допираха земята. След полувин месец започнах да ги слагам в тях, защото им беше интересно, и много слушаха в тях. На 7м и няколко дни вече можеха да ходят.
Виж целия пост
# 4
Започнахме да я слагаме след 8 месец на 1 година проходи
Виж целия пост
# 5
На около 9.5 месеца. Още в магазина го сложихме да пробва проходилката и той се пристрасти!  Laughing  Проходи сам безпроблемно на 11.5 месеца. За мен проходилката беше страхотно облекчение, а за малкия- страхотна занимавка. Сега вече ходи /1г. и 1м/, прави всичко сам, но от време на време си докарва проходилката и иска да го слагам вътре.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Не съм започвала и съм против тази джаджа. Предпочитам естествения ход на нещата, т.е. пълзене, лазене, изправяне като се държи за мебелите, обикаляне държейки се и прохождане самостоятелно. Добре е бебето да мине през всички етапи на двигателното си развитие само, за да укрепне хармонично цялата му мускулатура.
До колкото знам от лекари в проходилка се слага, когато може да седи стабилно.
Виж целия пост
# 7
Не съм ползвала,въпреки че   всички питаха ,кога ще я сложим в проходилка.Пролази на 7м, на 8 се изправи на крака, точно на 1г проходи. Нашият ортопед ме беше предупредил да не ползваме такива неща, а да изчакаме естественото развитие на бебето
Виж целия пост
# 8
Не съм започвала и съм против тази джаджа. Предпочитам естествения ход на нещата, т.е. пълзене, лазене, изправяне като се държи за мебелите, обикаляне държейки се и прохождане самостоятелно. Добре е бебето да мине през всички етапи на двигателното си развитие само, за да укрепне хармонично цялата му мускулатура.
До колкото знам от лекари в проходилка се слага, когато може да седи стабилно.
И аз така мисля  Peace
Виж целия пост
# 9
Не съм започвала и съм против тази джаджа. Предпочитам естествения ход на нещата, т.е. пълзене, лазене, изправяне като се държи за мебелите, обикаляне държейки се и прохождане самостоятелно. Добре е бебето да мине през всички етапи на двигателното си развитие само, за да укрепне хармонично цялата му мускулатура.
До колкото знам от лекари в проходилка се слага, когато може да седи стабилно.
И аз така мисля  Peace

ПОдкрепям  Peace
Не съм ползвала проходилка. Не съм го водила за ръце, не сме ползвали колани за прохождане, нито бънджи гащи - всичко това по препоръка на един от най-добрите ортопеди в България. Малчо проходи сам на 1год без 2 дни. Още от самото начало вървеше стабилно без да пада и без да се клатушка както повечето прохождщи.
Виж целия пост
# 10
  Не ползваме проходилка,и поне на този етап не мисля да купувам Confused
Виж целия пост
# 11
Сложихме го в проходилката на 6 месеца, а проходи на 10м.
Виж целия пост
# 12
Слагам го вече за по 15-20 мин дневно - на 6 месеца сме  Peace
Виж целия пост
# 13
След 8 месец.
Виж целия пост
# 14
Към 6 месец! И двете ми деца ползваха проходилка. (и бънджи), Проходиха преди годинката. bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия