След 4 месеца разбрах защо не върви кърменето!

  • 522
  • 2
След 4 месеца и нещо даже, най-накрая разбрах защо не ми върви кърменето. Разбрах го благодарение на Форума! Въпреки, че ходя при двама педиатри всеки месец, които ми наговориха какви ли не неща, аз го разбрах оттук.
С две думи - трудно се кърмим, дъщеря ми трудно засука, малко наддава, изпуска зърното, дави се. През тия месеци, четох тук и сама търсех отговорите. Случайно снощи попаднах на тема за късата юздичка /незнам защо я пропусках тази тема в библиотеката..../ и като сравних признаците и разгледах устичката, ДА това е. Ходих днес при педиатъра - и той потвърди, че ДА къса била.
4 месеца се оплаквах и на него и на педиатърката в поликлиниката и не им и хрумна да и погледнат устата. Щяха да ми спестят толкова нерви....
И сега най-вероятно ще я режем юздичката, от което много ме е страх, но пък поне после ще си се кърмим на воля.
Благодаря на Хедра, на която писах снощи и ми даде много изчерпателна информация по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Поли, браво, че навреме си намерила проблема с помощта на Хедра! Късата юздичка има отношение не само към успешното кърмене, но и към бъдещото (добро) говорно развитие на детето, така че е важно да се 'хване' Simple Smile Дано занапред нямате проблеми!
Виж целия пост
# 2
Поли, добре е, че си открила проблема Simple Smile По-добре на 4 месеца, отколкото на 2 години. В по-ранна възраст резването на юздичката е много по-лесно, става амбулаторно и детето на практика нищо не разбира, а на по-големите деца им слагат упойка, държат ги 1-2 дни в болница и т.н.
Синът ми също беше с къса юздичка, много време се мъчихме с кърменето, а пък лекарите все ни убеждаваха, че не било в това проблема и не я срязаха. Като стана на почти 7 месеца, малкият неволно сам си скъса юздичката с една играчка и оттогава суче като змей!!! Дано и при вас бързо и лесно се оправят нещата с кърменето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия