Какво да НЕ купуваме, ако в къщи има малко дете?

  • 2 819
  • 14
Ох, омръзна ми от неудачни покупки на красиви и скъпи неща, които се оказват "несъвместими" със сина ми! Вече имам един килим за детска, навит на роло, който чака малкия да стане голям. Следващата издънка беше пак килим, но за хола. Свекитата ни го подариха- прекрасен, релефен. Е, това нещо няма изчистване като се набие с трохи в релефната част. Май и него ще навивам, ама не веднага да не обидя подарителите. И последното, което много ме ядоса беше, че купихме стъклен полюлей за детската. Миналата седмица правих за първи път детски рожден ден и една топка отнесе едно от стъклата. Сега поръчах ново, което ще ми струва колкото 1/4 полюлей.
Благодарение на четени мнения тук не купих стъклена маса. До сега сигурно щеше да е на парчета или поне наръбена от блъскане с колички и ... т.н.
Споделете и вие, дано се предпазим от такива неудачни покупки и забутани пари! Надявам се темата да бъде полезна на повече хора!  Laughing
Виж целия пост
# 1
Моето жилище е изцяло съобразено с малките деца. Всичко, което купувам е съобразено с мисълта, че може и да не остане цяло. Опасните неща са вдигнати нависоко, а ценните ми предмети не са изложени на показ. Мебелите са най-вече здрави и стабилни, съобразени с това, че детето може да се покатери по тях, да влезе в чекмеджето или да увисне на вратата на шкафа.

Моите ми разбиха леглата и съсипаха матраците, изпочупиха ми ценните глинени дрънкулки, които събирах като студентка, но какво да правя - това което не бива да се пипа трябва да стои скрито от детските очички. Най- се ядосах като ми докопаха герданчетата и другите дрункулки, добре че пак бяха евтини.

Обаче никъде не смея да отида на гости с тях, особено ако другите хора нямат малки деца - като малки урагани са, а и често е опасно.
Веднъж отидохме на гости на един приятел на мъжа ми, който си беше разпънал по земята въдиците и кукичките да се хвали с тях. Да ви кажа този човек не ни покани повторно с детето.
Виж целия пост
# 2
Ами при нас издънките се получават, т.к. повечето неща купувахме, докато беше бебе в креватчето си и аз не знам защо си представях, че моето дете няма да яде бисквитки из цялата къща, след това да зареже пакетчето солети и да го тъпче с кеф, докато долетя и започна да го събирам.  Laughing Или да се добере до капак от тенджера и да блъска с него, където свари примерно. Сега приемам нормално лудешките му игри, но ако бях съобразявала навреме покупките си, нямаше да гледам стреснато на моменти какво ново е измислила малката детска главичка.  hahaha А имам още много неща за поръчване и дообзавеждане, но се надявам на по-малко гафове.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Ами на прима виста се сещам за скъп латекс - децата го ожулват с проходилка, количка или всякакви играчки за нула време - няма никакъв смисъл. По-добре по-евтина боица или тапет, защото се ремонтира честичко. Интериорните мдф-врати също пострадаха доста бързо у нас. Светлите дамаски също са кофти за поддръжка. Абе то така като се замислиш, в дом с малко дете, особено ако е от буйната порода, единственият начин да не се прецакаш финансово, е да тапицираш стените и да го пуснеш да вилнее. Ама нема такъв филм Laughing
Виж целия пост
# 4
И аз много исках МДФ врати, ама се отказах засега.
Иначе си купих диван със светла дамаска и още на втория ден беше непоправимо петносан. Ама и без това бялото не ми пасваше на интериора.
Виж целия пост
# 5
Мда... Кристални чаши - много са предпочитани за вода, сок и пр. И разбира се, започва обратно броене - 5, 4, 3....
Поставка за телевизор без вратички....Гланцирани плотове в кухнята, гардероби с огледални врати....Не разбрах на какъв етап от обзавеждането сте, това се сещам на прима виста.
Виж целия пост
# 6
Така се случва до сега в общия ни живот, че на всеки етап от растежа на децата сменяме жилището. И колкото повече апартаменти ремонтирам, толкова повече намаляват нещата, които са пряко застрашени от покушение. Вече почти нямам по шкафове и полици разни дребни и чупливи прахосъбирачки, килимите изхвърлих още когато децата навършиха годинка-две, нямам пердета за катерене, никакви стъклени рафтове и вратички, по-скромно откъм огледала, повече пластмасови чаши и чинии, перящи се дамаски на диваните. С една дума заживях в спартанска обстановка, но взе, че ми хареса - поддържа се много по-лесно.
Виж целия пост
# 7
Ами не слагайте огледални врати - само бърша отпечатъци от тях Wink
За стъклените маси е казано, скъпите сервизи... въобще не трябва да има скъпи вещи, достъпни за децата.
Още помня ужаса който изпитах, когато детето си хвърляше играчките към плазмения ТВ, или пъхаше дискове в цепнатината на DVD-то   ooooh!
Да чукна на дърво нямаме много поражения до момента  Praynig
Виж целия пост
# 8
Може да не купувате обзавеждане за детска стая  Laughing Така стана, че когато се нанесохме в апартамента, където сме сега бяхме обзавели кухнята и спалнята. После обзаведохме хола и антрето и детската остана за накрая. Преместихме леглото на сина ми там на 10-тина месеца, после взехме да купуваме някакви кошове за играчки и така докато стана на 4 години. Чак тогава му купихме голямо легло и мебели за стаята. Дотогава се вихреше на пода из празна стая с кошове с играчки и честно казано не му беше зле  Simple Smile
Не го направихме умишлено, но се получи удачно - малкото дете и без това е все на пода и играчките го интересуват повече от обзавеждането.
Виж целия пост
# 9
Нищо със стъклени врати, за "прахосъбирачките" вече е казано; разни шикозни килими, дамаски  и т.н също не си заслужават нервите.
Може да не купувате обзавеждане за детска стая  Laughing Така стана, че когато се нанесохме в апартамента, където сме сега бяхме обзавели кухнята и спалнята. После обзаведохме хола и антрето и детската остана за накрая. Преместихме леглото на сина ми там на 10-тина месеца, после взехме да купуваме някакви кошове за играчки и така докато стана на 4 години. Чак тогава му купихме голямо легло и мебели за стаята. Дотогава се вихреше на пода из празна стая с кошове с играчки и честно казано не му беше зле  Simple Smile
Не го направихме умишлено, но се получи удачно - малкото дете и без това е все на пода и играчките го интересуват повече от обзавеждането.
Е в това също има доста истина  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Ами аз да слагам ли дълги, вертикални щори, почти до земята? Моето 2,5- годишно съкровище дали няма да види сметката на хоризонталните въженца  (или синджирчета) тия, дето са най- отдолу и събират ламелите една до друга? newsm78
Виж целия пост
# 11
лелеее за пердетата не се бях сещала, че може да се покатери и тъкмо с ги представях едни хубави и дълги до земята
Виж целия пост
# 12
Ами аз да слагам ли дълги, вертикални щори, почти до земята? Моето 2,5- годишно съкровище дали няма да види сметката на хоризонталните въженца  (или синджирчета) тия, дето са най- отдолу и събират ламелите една до друга? newsm78

За висенето не знам, но голяма игра ще падне с топченцата и въженцата. Веднъж бяхме в един хотел, където бяха имали неблагоразумието да сложат точно такива щори. Не можех да откъсна детето от тях. Освен това има опасност, макар и теоретична, детето да си увие въженцето около вратлето.

А за огледалните врати - имам такива и ги намирам за подходящи, пръстчета по огледало се почистват доста по-лесно, отколкото петната по мебелите.
Виж целия пост
# 13
Неперящите дамаски за всичко саааааа МНОГО противопоказни за малки щурчовци

Имам една много китно диванче, на което добре че уших покривка отгоре че иначе заминава за отрицателно време
(предполагам няма смисъл да казвам че покривката е цялата на петна от масло, шоколад и какви ли не още хранителни продукти)

Но нея ще я сменям тия дни, ама диванчето е бая скъпичко
Виж целия пост
# 14
Ами аз да слагам ли дълги, вертикални щори, почти до земята? Моето 2,5- годишно съкровище дали няма да види сметката на хоризонталните въженца  (или синджирчета) тия, дето са най- отдолу и събират ламелите една до друга? newsm78

Ами ще си поиграе първите няколко дни. Но не е фатално. Нашите оцеляха. Сега  не им обръща внимание. За сметка на това вкъщи няма завеси и като види някъде перденца, е като отвързан.

За обзавеждането - аз лично се постарах всичко у нас да може лесно да се почиства, вкл и калъфите на гарнитурата да се перат в домашни условия. Заложих на средната категория цени - нито много евтини и некачествени, нито много скъпи мебели. Всичко е прежалено още преди да бъде внесено вкъщи. Но държа да са стабилни - да не се обръща комода, когато детето седне във някое чекмедже, да не падат плъзгащите се врати на гардероба, когато той се крие там.
Моят син нарисува паркета, нарисува и мебелите в детската си стая, счупи си някои от механизмите на хоризонталните щори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия