Шенген виза, нон ЕС паспорт и пътуване до БГ???

  • 1 538
  • 8
Въпроса ми е следния - може ли притежетел на нон ЕС паспорт със Шенген виза да посети България без виза за там? Ако да, какви са изскванията от БГ страна, правят ли проблем на летището ако някой има опит, изобщо всичко което се сетите, знаете и мислите че е важна информация?

Питанката е породена от факта, че днес БГ посолството ми сервира че мъжа трябва да подаде лично документи за БГ виза (което до сега не беше така) и това ще оскъпи доста пътуването ни. Ще пътуваме през страна от ЕС,където ще прекараме 2-3 дни, за която Шенген визата му е безплатна, та се чудя след като БГ е вече ЕС страна, ще ни мине ли номера без да бие почти 2000км за гъдела да му издадат виза за родината на жена му и децата му. (той сериозно искаше да  прави постъпки да става БГ гражданин, преди днес обаче)
Виж целия пост
# 1
Побут...
Никой ли няма идея?
Виж целия пост
# 2
А какви са визовите договорености между България и страната, на която е гражданин мъжа ти? Защото според мен си зависи от конкретните договорености и ако са казали, че му трябва виза, за да посети България, явно ще трябва да си извади. Ето например, французите са членове  на ЕС, но за САЩ им искат визи (дори и за туризъм), а пък за други страни като Швеция, Норвегия и Великобритания не искат.

Виж целия пост
# 3
До колкото си спомням, България не приzнава все още Шенгенските виzи. Приzнава ЕС виzи (живеем в Германия и съпругът ми като женен zа Българска гражданка получи такава). Виждам, и в посолството са ти каzали така... Съветвам те да си намериш някоя агенция, която се zанимава в иzдаване на виzи, те ше подадът документите zа съпруга ти. НИя сме го правили това и комисионната zа агенцията беше около 50 евро.
Виж целия пост
# 4
Шенгенското споразумение е договор за премахване на вътрешните граници и за единна визова система, но България не е подписала това спорозумение.
Правителството очаква страната ни да се присъедини към Шенген от 2011 г.

договорът от Маастрихт (официално известен като Договор за европейски съюз) :
По своята същност Европейският съюз представлява обща рамка за развитието на интеграция между държавите, членуващи в него. То включва 3 основни направления:

    * общ (единен) пазар, ръководен от съществуващите и по-рано общности - Европейска общност за въглища и стомана (ЕОВС), Европейска общност за атомна енергия (ЕВРАТОМ) и Европейската икономическа общност (ЕИО)
    * обща политика в областта на външните отношения и сигурността
    * сътрудничество в правосъдието и вътрешните работи

това всичко от уикипедия  Mr. Green

С други думи, двете неща нямат нищо общо по между си  Peace

Това май стана малко ОФФ  Blush

http://www.contrast2000.com/shengen/faq.htm
тук има въпроси за първото, но както са казали вече, извадете виза  Peace
Виж целия пост
# 5
Въпроса ми е следния - може ли притежетел на нон ЕС паспорт със Шенген виза да посети България без виза за там? .....

Лексус, щом са ти казали от официално място, че трябва виза, значи сигурно трябва newsm78 Аз не бих се надявала на това дали ще "мине номерът", защото може и да не мине и тогава става сложно.
За коя държава става въпрос?
Шенген и ЕС са две различни неща.....

Виж целия пост
# 6
Mерси за инфото на всички!
Пуснах темата защото бях бясна със служителите на посолството (който са назначени там от 1 месец) и търсех изход ако може да не минаваме изобщо през тях. От години пътуваме и виза винаги сме вадили, без проблем, пред лице упълномощено от посолството попълвахме документите и пращахме куриер с паспорта и всичко необходимо. Преди 3 седмици се обадих да потвърдя че може още така, и те ми казаха да. Дори ме посъветваха да не бързам че имало време и да съм пратила документите към края на Август.
Незнам какво му щукна да се обаждам пак, и тогава ми казаха че от 13 Август за визи се подава само лично  newsm78 и след интервю. #Crazy
Това ми го каза един от служителите. После говорих с посланника, той пък ми каза че това било така от 01 Януари и като го попитах защо се различават двете версии, той взе да ми се кара и да ме пита защо поставям по съмнение неговите думи...? и изобщо какво общо съм имала аз с БГ посолство? #Crazy
След това едно моя позната пък имаше нужда от превод на документ и те "любезно" и отговориха че не извършвали подобна услуга вече, понеже тенденциата била да се намали драстично контакта с Българите живеещи в страната.  #Crazy #Crazy #Crazy Това нито тя нито аз не можахме да разберем?

Та така аз реших да проверя дали може без да се набутвам между шамарите и да си късам нервите с нетактични, груби и ........ "дипломати" да уредя виза на мъжа ми през друга стана членка на ЕС.
В крайна сметка решихме да изчакаме още поне 2-3 седмици и да чакаме официално уведомение от посолството за промените.....че май самите служители незнаят за какво става въпрос, bowuu

Биба, за ЮАР става въпрос

Извинявам се, стана дълго ама мислех че щом питам, трябва да ви обясня защо   bouquet

Приятни почивни дни на всички!
Виж целия пост
# 7
Lexus, да не би да са се влошили отношенията между БГ и Южна Африка по някакъв повод (все пак, не е Либия Laughing)!? Ега ти любезните дипломати #2gunfire 

Разбрах какво искаш да направиш, но с не-ЕС паспорт май няма да стане.
Виж целия пост
# 8
Ох Chumbi не знам да се влошили, ама с това "представяне" от посолството може и да се влошат.
След поста си в Петък се обадих пак, ай така да питам и между временно питах за пасаван на малката. Специално казах че детето е на 18 месеца. "Любезно" ми казаха - Ами госпожо, трябва дъщеря ви да дойде тука, лично в посолоството и да си подаде документите. И да се подпише пред нас. Освен това ще й наложим глоба, защото няма валиден БГ документ за пътуване.  #Crazy #Crazy #Crazy

та сега съм се заела да уча Сия история на България, ако евентуално решат да и правят интервю, и да подписва четливо.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия