...посветено на самотната майка

  • 1 961
  • 14
  Здравейте майки героини и борбени жени!    bouquet

  Съжалявам,но не се сдържах. Желанието ми да разкажа за моята самотна майка е непреудолимо,а и смятам...ще помогне поне на някой!

  Шест годишен брак и 5-годишен син.Първият й мъж бил в Русия през втората половина на този 6-годишен брак.Тя гледа брат ми сама и това,което я крепи са ежеседмичните писма започващи винаги с "Здравете незаменими мои! Липсвате ми страшно много".
В продължение на 3 години... след стотиците любовни писма пристига поредното гласящо " Здравей Н....! Срещнах друга! С това писмо иди в съда и подай молба за разовд.Благодаря!" ...
  След като се оттърсва от болката (5г. по-късно) Среща баща ми - мъж с един развод и 2 деца. Влюбват се,женят се и се раждам аз! Потръгва им в живота.Започват да блъзкат заедно    и  натръпват известно състояние...но аз раста и виджам как баща ми се държи като ИДИОТ. Не оценява майка ми и я тртира като животно.Единствената причина по,която не се стига до бой е това,че мама е безумно добра,мила и търпелива... и винаги със сълзите си се затваряше сама в спалнята. Последват 2 операции на тумори,които по мнение на лекарите са на нервна почва...Аз така и не усетих любовта на баща ми - единственото,което правеше е да си икрае с мен,като домашния любимец  Confused Най-накрай се рзведоха,от което аз бях безумно щастлива 10-годишна малчуганка! Оставя цялото имущество на баща ми,а тя си тръгва с бракоразводно спорзумение да получава някаква издръжка месечно за да ме гледа...Ужи с това споразумение си избърса дупето! Следват 2години миерия и нищета,но аз бях щастлива,че майка ми е душевно спокойна. Цели 5години не можеше да спи нормално,полуаваше сърцебиене и се стряскаше насън...но на мен не ми каза нищо,не се оплака,не ми обсняваше колко е ЛОШ баща ми - аз сама бях видяла всичко....
    После нещата се наредиха! Аз ходех при баща ми сама за да го муфтя за пари  Laughing  все пак всичко бе останало при него.... а мама постепенно се съвзе.Сега не иска да види мъж в живота си! Дори брат ми (първото и дете) я разочарова неимуверно много Sad за което най-много страда. Вече 12години милата ми майчица си има само мен и живее само за мен (не,че не я молих стотици пъти да си намери някой,ама...) Аз обаче съм горда,и се боря да не я разочаровам!

   Мили майки героини - искам да ви кажа,че вашите деца няма да се отнесат с неразбиране към вас. С мама сме най-добрите приятелки и връзкатакоято ни свързва е неразрушима.Изобщо не и посволявам да и бъде скучно - постоянно я затрупвам с емоции. тя е безумно щастлива,че чака малката Беборана,а аз съм и обещала да я затрупам с внуци - да не познае самотата!  Кандидати хич не и липсват! Да знаете - колкото по-не търсите,толкова по-ще ви търсят  Laughing  Има толкова самотни татковци! Не такива като вашите мъже и моя татко,а такива,които са останали излъгани като вас и майка ми...

       и... искам да ви покажа,два мои стиха - един посветен на баща ми (който все пак обичам малко - нали ми е татко)  и един посветен на моята мила майчица... друго нямам какво да кажа.Извинявайте за натрапената тема и благодаря на тези,които четат тези редове! 

                                            На мойта майчица!

Най ценното в живота ми си ти!
Не можеш да се купиш със пари!
На това му викам дар от Бога,
затова недей със себе си да бъдеш строга!
Не се вини за грешките си дребни,
нито пък за вещи непотребни...
Та нима,майчице грижовна,
можеш за нещо да бъдеш виновна?
Ти,дето щом ме прегърнеш
можеш всички усмивки да върнеш?!
Ти,дето сълзите ми триеш,
а своите собствени криеш?!...
Господ надарил ме е без мяра
с ум,с красота и вяра,
но богатството ми най-голямо
е твоето лице засмяно!
Защото ти когато си щастлива
всичко мъчно в мен умира!
И,ако трябва ще обърна Земята
за да изтрия и в тебе тъгата!
...толкова пъти хващах молива
вперила поглед в страница сива...
Ала любовта ми безмерна,Боже,
да се опише с думи не може!
Незаменима моя мамо,
ще се облегна пак на твойто рамо
и тихо ще ти промълвя...
"НАЙ-ВАЖНА СИ ЗА МЕН В СВЕТА!"...



               ***


На татко ми....


Нима ръцете ми на вятър са подобни?
Нима очите ми в небосклона са звезди?
Твърдиш, че моите слова са злобни,
но причината си ти все пак, нали?

До болка смъртна ми омръзна
да се унижавам със безсмислени слова.
Да хуля и обиждам аз не ще да дръзна,
та нали все пак си ми баща...

Ала питам що пък за баща
би могъл да бъдеш точно ти?
Щом си татко само на игра,
а залогът в нея са сълзи.

От детството ми ме лиши.
Отне безгрижността младежка.
С бащина загриженост не ме дари,
като че ли бях огромна грешка.

Не мислеше за своита малка дъщеря
и бягаше от детските очи.
Тя питаше защо е все сама,
защо лишена беше от мечти??

Но ти така и не успя да отговориш.
Заряза я да плува във въпроси.
Не можа със нея и веднъж да поговориш
и остави я внимание като гаврош да проси!
Виж целия пост
# 1
Много внимателно прочетох всичко написано от теб...Какво да ти кажа-много се развълнувах.Ако моето дете пише някой ден така за мен-то аз ще бъда най-щастливата жена на света!!!Поздрави и успех! Hug
Виж целия пост
# 2
 newsm51 smile3501  love001
Виж целия пост
# 3
И аз съм така с моята майка и децата ми са такива към мен.Видяла съм само безкрайна обич и нежност от мама и се старая и аз да съм такава с мои  bouquetте деца.Браво за стиховете!!!!!Аз също искам и моите 2 хлапета да ми напишат това,но дори и да не го направят аз пак ще ги обичам безкрайно много и ще съм до тях до края на живота си.
Виж целия пост
# 4
мило беше да го споделиш с нас
мерси   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не знам дали ще вашите деца ще пишат,но със сигурност ще го мислят. Споделих това защото се възхищавам на моята майка и на такива жени като нея - Вас.
Виж целия пост
# 6
Почти ме разплака, много се надявам - някой ден дъщеря ми да не е като теб - нранена от собственият си баща и същотака се надявам никога да не ме съжалява, но да ме цени като човек и да може да оцени това което правя /ежедневно и с желание/ за нея  bouquet.
Аз самата съм израсла и все още го имам - пълно семейство - и това най-много исках за моето дете - единомислещи родители, не взиращи се един в друг, а гледащи в една и съща посока, НО уви не успях ...................
Много късмет ти желая Prosto Az, на теб и на майка ти   bouquet
Виж целия пост
# 7
И мен разплака.Моля се и аз някой ден моите деца да мислят като теб.Не искам да живеят с идеята ,че са ми длъжни за това ,че ги гледам сама,защото за мен те са всичко ,което аз имам.Те са мойте ангелчета,просто искам да чуя един ден това от тях,което си написала ти за твоята майка.
Майка ти трябва да е горда с дъщеря като теб!!!! : newsm44
Виж целия пост
# 8
Мило момиче, дай боже всекиму от нас дъщеря като теб!!!
Беше ми изключително приятно да прочета написаното от теб, хубаво е някой да сподели и другата гледна точка - тази на децата!
Мисля, че ние всички именно към това се стремим - децата ни да са щастливи, въпреки всичко.
Поклон пред майка ти и всички майки, които са се справили, защото ние знаем, че никак не е лесно!  bouquet
Пожелавам на цялото ви семейство прекрасен Бебчо и много щастливи емоции покрай него!!!
Виж целия пост
# 9
 smile3501 newsm51  love001

Бог да те благослови!

 Two Hearts Желая много любов на теб и на всички около теб! lovekiss
Виж целия пост
# 10
Бих се радвала, ако един ден моята дъщеря ако не пише такова стихотворение, поне малко да се чувства така. Благодаря за споделеното, особено ценно е за мен, още повече, че още не мога да приема, чи имам момиче, а не момче! Да но да имаме такива взаимоотношения, понеже пред очите ми непрестанно изниква отвратителните отношения на моя приятелка с дъщеря й и доволно хармоничните със сина й.
А може ли само мъъничко съветче към ПростоАз - недей насилва майка ти на всяка цена "да има някой" - тя най-добре знае как иска да изживее живота си, недей да я упрекваш, помисли за травмите, които е получила от мъжете и това, че понякога е невъзможно те да бъдат преодолени и забравени, за да имаш смелост за нова връзка. Казвам го, понеже аз съм точно в позицията на твоята майка и никой не може да ме убеди и накара отново да си слагам таралеж в гащи, разбирай нова връзка Wink Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 11
Цялата настръхнах, Hug Hug
Радвам се 4е обичаш и оценяваш майка си.Аз/както и всички в този форум/ гледам сама дъщеря си и знам през какво минавам,но съм най-гордата майка на света,защото я имам и я обожавам:).Обичам я пове4е от живота си и ако тя някога напише това,което ти написа.....
Целувки и  Hug
Виж целия пост
# 12
Нямам думи! Поздравления, майка ти е възпитала истински стойностен човек в твое лице  bouquet
Виж целия пост
# 13

Разплака ме, ProstoAz! Поклон за Мама! Успех и много усмивки занапред! А сълзи... САМО ОТ РАДОСТ!  Grinning

   

Виж целия пост
# 14
Прегръщам те, мило момиче! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия