Спиране на кърма на 4 месечно бебе!!

  • 392
  • 4
Здравейте
Моят бебо е на кърма само вечер!
През юни си счупих крака и следствие на операцията кърмата ми чувствително намаля,а и аз не оптах да възстановя лактацията,тъй като трябваше да пия силни лекарства с Калций,коит можеха да не се отразят добре на бебо и най-вече на затварянето на фонтанелата.Та спрях да го кърмя аз,но една приятелка ми даваше кърмичка и аз поне веднъж на ден му давах досега.
Днес обаче тя ми се обади и ми каза,че кърмата й намалява и може би няма да мога да вземам от нея вече.
Как трябва да я спра?Постепенно,като започна да му давам кърма през ден или........?как??
Ще чакам съвети?
мерси  bouquet
Виж целия пост
# 1
Постепенно, да. Вероятно няма да има проблем, щом бебето досега е приемало адаптирано мляко нормално. Можеш да разделиш останалата ти кърма на малки порции, за да можеш по-дълго време да му даваш и по малко кърма, даже да е по 20-30 мл на ден.
Виж целия пост
# 2
Мерси много
Сетих се за този вариант,но........Как да я разделя като е замразена?
Пък и в толкова малки количества????незнам.....като я размразя и пак я замразя ще става ли за консумация отново?
дайте идея в какво да я слагам?
Виж целия пост
# 3
Не, не е добре да я ползваш, след като е замразена-размразена-замразена. Не знаех в какви количества ти я дава приятелката ти, затова го предложих.
Виж целия пост
# 4
ще ми го дава в по-малки
вече го съгласувахме и ще й давам бурканчета от пюрета,където да слага кърма в по-малки количества
наистина ми бяхте от полза  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия