Минаване към едно спане през деня - кога?

  • 1 577
  • 32
Ами всъщност това ми е въпроса - кога децата започват да спят по един път през деня?
Виж целия пост
# 1
Когато един път на ден им стига.
Има таблици/ нямам време сега да ровя за съжаление/, но всичко е относително.Някои хора и на 30 години имат нужда от следобеден сън, други успяват с 5-6 часа на денонощие да минат. Wink
Виж целия пост
# 2
Когато синът ми стана на 1г. аз сама му промених режима на спане.Причината беше, че ако спеше повече от един път на ден, трябваше да будуваме дружно до 1ч. нощем.
Виж целия пост
# 3
Като стана на година се опитах да й променя режима, ама тц  Crossing Arms Детето искаше да си спи два пъти. На година и месец - два, когато започнахме да ходим активно в парка, тя сама започна да спи по веднъж.
Виж целия пост
# 4
Едва от няколко дни вече спи по веднъж на ден.Но не съм му променяла аз режима-просто постепенно сам си премина  на еднократно спане.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми сама си мина на такъв режим с едно спане преди 3-4 месеца.
Виж целия пост
# 6
Около 1 година. Сутришното спане започна да го измества, вместо в 10.30 заспиваше чак в 11.30, а следобедния го измести чак в 17. Затова го слагах да заспива в 12 и досега е така. Понякога спи по 3 часа.
Виж целия пост
# 7
Ами всъщност това ми е въпроса - кога децата започват да спят по един път през деня?

Питаш, защото го искаш ли?

За пръв път чувам, че децата спят по веднъж... като се замисля обаче,може би след годинка.. newsm78
Виж целия пост
# 8
При нас-около 1г3м.
Виж целия пост
# 9
Детето само си показва кога е готово да мине на режим с едно спане през деня.Просто трябва да го наблюдаваш.
Има един период, в който две-три спанета са много, а едно е малко-направо кошмарен период, като се сетя.Но отминава.
Виж целия пост
# 10
Беше около 10 месечна когато спря да спи преди обяд.
Виж целия пост
# 11
Моят син беше на 9м. когато започна да спи само по веднъж през деня.
Виж целия пост
# 12
При нас беше малко трудно преминаването от две спанета през деня към едно. Получи се устойчиво след края на 1г и 2м. Преди това започна да си променя режима към годинка - ту спи, ту не спи. Сега спинка по 2,5 - 3 часа след обяд.
Виж целия пост
# 13
На 1г. 3м. започна да спи по един път на ден.

Има един период, в който две-три спанета са много, а едно е малко-направо кошмарен период като се сетя.Но отминава.

 Peace
Виж целия пост
# 14
Моят син на 1г2м.Относително е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия