Кога да ям: преди или след кърмене?

  • 449
  • 4
Имам следния въпрос: кога е най-полезно майката да яде: непосредствено преди кърменето или след кърменето? Има ли въобще някакво значение за качеството на кърмата? И за какво време това, което майката яде, минава в кърмата? По принцип ме интересува на какъв чесови режим за хранене трябва аз да бъда, за да може наистина бебето да извлече максимално полза от кърмата.
Виж целия пост
# 1
Ей това още не бях чувала Simple Smile По принцип е хубаво преди кърмене да се изпие чаша вода,за да си сигурна,че поемаш достатъчно течности - но за храната няма такива правила,особено пък за определени часове.Нуждите ти са увеличени само с 500 калории дневно - което е една шепа ядки примерно.Няма нужда изобщо да ядеш повече и да се насилваш,нито да спазваш някакви различни часове,ако ядеш в горе-долу човешки режим (в смисъл - 3-4 пъти дневно,а не цял ден неядене и вечерта голямо папане).Още повече,че като кърмиш на поискване часовете са нещо съвършено относително - аз никога не знам кога е яла беба,часовника съм си изоставила доста преди раждането й Grinning Така че това кога ям няма как да съвпадне с някакъв график.
Иначе ако спазваш едно рационално и разумно хранене,всичко ще е наред и няма нужда изобщо да се замисляш за това.Обогатяване на кърмата не е нужно - както е през бременността за осигуряване на бебето,при производството на кърмата организмът ти извлича всичко необходимо и ако има някакъв недостиг,то ще е за твоя сметка,а не за сметка на бебето.Така че просто като го кърмиш,бебо си получава максималната полза от кърмата ти Simple Smile
Определени храни трябва да се избягват единствено ако с няколко опита установиш,че бебче получава колики примерно,иначе абсолютно забранени неща няма (но примерно фастъци от ядките е хубаво да се ограничават заради опасност от алергии,както и - колкото и парадоксално да звучи - прясното мляко пак заради възможни алергии; няма нужда да се насилваш да пиеш мляко,за да можеш да произвеждаш мляко,ако не обичаш - и без друго киселото мляко е за предпочитане).Полезните храни са тези,които са полезни и препоръчителни за всеки по принцип.
Аз лично следя съзнателно да ям поне няколко пъти на ден суров плод или зеленчук (защото иначе забравям),малко сурови ядки или някаква зърнена храна - например мюсли - но не съм си променяла начина на хранене,защото е горе-долу нормален.
Виж целия пост
# 2
Когато си гладна Wink
Виж целия пост
# 3
10-15 минути преди кърмене изпий чаша течност. За храните - всяка храна (витамините в нея примерна) различно се задържа в кърмата може и 1 може и 24часа - това мисля го четох в някакво списание.
Виж целия пост
# 4
Яж когато си гладна и пий когато си жадна Simple Smile !
Разбира се,хубаво е да се храниш здравословно и заради теб и заради бебо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия