Кърма в пюрето и кашата?

  • 782
  • 8
Задължително ли е слагането на кърма в пюретата и кашите, ако първо се предлага цица? (в този вариант, колко време след цицата се предлага другото ядене)

И ако е задължително дайте съвет как да се изцеждам? Преди всяко приготвяне на пюре/каша или наведнъж и да се съхранява в хладилник - това е, ако имаме повече от едно ядене на ден или фризер.
Виж целия пост
# 1
Не слагам. При положение, че кърмя на поискване, и че не замествам кърмене, няма нужда в пюрето и кашата да добавям мляко.

Евентуално, ако са домашно правени и са станали по-гъстички - за разреждане - изцеждам мъничко направо в паничката.

Друга храна давам 30-60 минути след кърмене.
Виж целия пост
# 2
при положение, че почваш захранване и ще заместваш хранене трябва да има кърма иначе не е хранително и не може да се засити. 
Виж целия пост
# 3
Слагала съм кърма само при първите захранвания с оризова каша, за да му е по-познат вкуса. После - не. Кърмех го на поискване, а твърдата храна предлагах някъде м/у 30 мин. и 1 час след кърменето, като гледах що годе да е по едно и също време през деня.  Като поотрасна се е случвало да иска да се кърми и докато си хапва друга храна.
Виж целия пост
# 4
Никога не съм слагала. При положение, че го кърмех (и още) по всяко време, не виждам смисъла и да се доя  Mr. Green
Макар че едно тъпо педи твърдеше, че ако не му слагам кърма в манджата, не съм можела да нарека това захранване. Това, че съм го била кърмила отделно, било различно. Трябвало на всяка цена да има и в пюретата  Shocked иначе съм правила недно нищо. Ей това много глупаво ми се стори и хич никва логика не намирам - ако суче преди или след ядене не се брои, ама ако е в храната - чудно  Sick
Виж целия пост
# 5
Аз се изцеждам малко и му слагам в пюрето.Има и зеленмуково-млечни - по съвет на педиатърката като за начало е хубаво да има мляко в пюрето за познат вкус. Първо давам него, а след това -да цока.5минутки са му достатъчни и обикновено заспива на гърдата. А ако му дам първо да сучи, ще се нацока едно хубаво и ще останем без пюре. Между храненията не давам нищо- стига му това ,което изяжда. Така мисля. Опитвам се за обедното хранене да му давам само пюре, но засега не става.И накрая изцеждам гърдата, от която е цокал.Ако другата е напрегната-малко и от нея.
Виж целия пост
# 6
Никога не съм цедила кърма в пъретата и кашите. Излишно е при положение, че детето суче кърма директно от гърдата. Пюретата и кашите винаги съм приготвяла с вода. Няма правило колко време след кърмене да предложиш твърдата храна - може веднага, а може и да поизчакаш малко ... както прецениш, че епо-добре за теб и бебето  Peace
Виж целия пост
# 7
Според мен ти сама ще прецениш какво да правиш, в смисъл, че детето само те учи- общо взето за всичко. Всички майки хранят децата си по различен начин, а и самите педиатри си противоречат. Аз съм се убедила в това, което казвам. Така че каквото и да направиш няма да сгрешиш. Joy
Виж целия пост
# 8
Решила съм да не замествам ядене до годинката и да предлагам задължително след ядене. Обаче моето гардже е от лакомите и суче докато има и пет цици да имам ще ги изпие до дъно  Mr. Green Така че няма да е веднага. А това с кърмата в яденето ме притесняваше, защото не изцеждам. Май ще пробвам с пюрета само с вода и ако не ги иска изобщо ще пробвам с кърма.
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия