Реално, колко време отнема пускането на парно...

  • 3 318
  • 10
... в нов блок, при положение, че строителната фирма си е свършила добре работата и разполагаме с напълно оборудвана абонатна станция.
Въпроса ми изникна, след като трябва да взимам генерални решения за банята и мивката в кухнята. Ако трябва да конкретизирам ситуацията: Да кажем, че необходимия процент живущи е налице и всички са подписали и са съгласни. Колко време траят бюрократичните разправии в топлофикация...приблизително. Thinking

Лек ден на всички.
Виж целия пост
# 1
При нас това беше първото нещо, което се случи. Нямахме никакви проблеми. Веднага имахме топла вода и парно. Дори с енергото не бяха оправени нещата.
Виж целия пост
# 2
Ако 100% от собствениците са си сложили топломери и са подписали, че искат включване към теца - около седмица, най-много две (отчитайки отпускарския сезон), ако обаче един или двама не са.... става тежко
Виж целия пост
# 3
Добре де, нямаше ли накакво минимално изискване за 90 % подписи на живущите или аз съм в тотална заблуда.
Виж целия пост
# 4
Тотална заблуда - за един човек може и да направят компромис (което не е много сигурно), но не и за повече. Това при първоначално включване към ТЕЦ.
При нас 4 собственика отказаха (при 50 апартамента) и след месеци борби най-накрая дойдоха от фирмата за топлинно счетоводство и им пломбираха топлата вода и входа на парното (ние сме нов блок и в апартамента парното влиза от едно място).
Иначе ако сте включени в ТЕЦ-а за пускане на парното през отоплителния сезон трябват 50% + 1.
Виж целия пост
# 5
Да, става въпрос за първоначално включване към топлофикация. И в нашия апартамент топлата вода влиза от едно място, но има отделен вход за отоплението и то е с колектор.
...значи казваш да си планирам бойлер в банята и да не му мисля много, много...
Виж целия пост
# 6
Ако всички документи са подадени от строителя ви в топлофикация и няма проблем със съгласието на собствениците, фактическото пускане на парното/ т.вода може да стане и за часове. Аз изчаквах да дойдат да го пуснат по тяхна си преценка, но като това не стана за около 20 дни, вдигнах телефоните на ТЕЦ-а и те започнаха да ме прехвърлят от отдел на отдел. Докато накрая стигнах до секретарката на изп. директор, вече вбесена от тоталната им неоправия, вдигнах скандал, че съм с малко бебе и ми трябва конкретен отговор, кога ще го пуснат. настоявах да ми кажат точен срок. Или попаднах на свестна секретарка, или имах късмет, но тя ми записа данните и както обеща, обади ми се до 2 часа и каза, че до следобед в 15 часа всичко ще е пуснато. Ако не- да се свържа лично с нея. Стана точно както каза. Случайно като дойде техникът, да пуска парното, аз му отворих входната врата и той каза "някой от вашия блок се е свързал с изп. директор и ни подгониха всичките да действаме незабавно. До довечера трябва да докладваме, че всичко ви работи."
Та мисълта ми е, търси си правата и ако трябва, звъни непрекъснато и ръчкай. Ако чакаш нещата сами да се задействат- може и мнооого да чакаш.
А проблеми със собствениците не би трябвало да имате- нали захранването на апартамента може да се изключи индивидуално и да не плащат нищо. При нас все още си живеем 5 семейства от 15 като ненаселените апартам. са си изключили крановете.
Успех!
Виж целия пост
# 7
Я, я, я пак кажи  Grinning

Населвате се 5 семейства, другите не са, техните кранове се изключват. Това от Топлофикация ли трябва да го направят? Или те по дефолт са си изключени?
Виж целия пост
# 8
Значи при нас пред всеки апартамент има кутия с кранче на тръбите за топлото. Това кранче след направените топли проби / пълнене/празнене/ пак пълнене и т.н. на инсталацията от строителите е оставено отворено. Ако в апарт. не се живее, собственикът си затваря кранчето и към неговия апарт. не влиза топло.
Доколкото съм запозната при новото строителство в последните години се прави навсякъде така. И затова подписите на съседите да има или няма парно не са от значение. Провери дали и при вас не е така.
Останалото е работа на топлофикация, както вече описах моята одисея с тях.
А, сещам се, че имаше първоначално проблем с документите, които строителят беше внесъл. И се наложи да се преписва цялата документация. Грешката беше в т.н. административен адрес, даден от общината. Но таво пак можеш да научиш, като се обадиш на топлофик.
Виж целия пост
# 9
Я, я, я пак кажи  Grinning

Населвате се 5 семейства, другите не са, техните кранове се изключват. Това от Топлофикация ли трябва да го направят? Или те по дефолт са си изключени?
Никой не го прави под дефолт - трябва ти съгласие от всички собственици, ако няма, почваш да ръчкаш фирмата за топлинно счетоводство, докато не се съгласи да ги пломбира (те принципно се дърпат, защото това е проблем за тях, понеже някой ден ще трябва да ги отпломбират и да ги зачислят и т.н.). Проблем възниква и ако тези, които не са се подписали, са неоткриваеми. При нас например има апартамент Ицо Хазарта - търсихме го близо 2 месеца да дойде да отключи, за да му пломбират водата и парното, щото човекът няма 500 лева за топломер newsm78
И общо взето 5 семейства ако са се нанесли, едва ли някой ще се съгласи да пломбира останалите 40, по-скоро няма да се съгласи.
Подписите на съседите са важни, понеже никой не ти отчита топлата вода по водомера в жилището всеки месец - отчитат общия водомер и го делят на броя апартаменти, после изравняват, така че на тях им трябва гаранция, че хората ще плащат топла вода и парно, затова искат подписи от всички.
Виж целия пост
# 10
1.На общо събрание се избира фирма за Топлинно счетоводство!
2.След това се стартира дългата процедура по попълването на обемната документация на Топлофикация, за която обикновенно се наема енергетик, защото не е по силите на обикновен човек!
3.Най-важното е 100% съгласие и подписи на собствениците!Което си дай сметка в една  не напълно обитаема сграда  за какво става въпрос!
4.Процедурата е доста дълга и тромава и моя съвете е, ако няма ентусиаст, който да ви организира и да ви ръчка, по-добре си сложи бойлер!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия